iyi günler, nasılsınız, bir sanata dönüştü mü sizin de travmalarınız ?

iyi günler, nasılsınız, bir sanata dönüştü mü sizin de travmalarınız ?

26 Temmuz 2011 Salı

Terk ettikten sonra geri dönen sevgili

öncelikle; " merhaba, iyi günler, nasılsınız.. bir sanata dönüştü mü sizin de travmalarınız! 

terk ettikten sonra geri dönen sevgili efsanesi, hey gidinin ızdırap dolu günleri hey. bunu benim 4 yıllık sevgilim yapmıştı yedi sekiz ay önce; ayrıldıktan bir gün sonra da başka kollara atılan sevgili olarak da kabuk değiştirmiş. pardon ama hakkını yememek lazım, o ayrıldıktan 3 gün sonra yeni sevgili edinmişti; internetten üstelik, şehir dışında görmediği, tanımadığı birisiyle. peki ayrıldıktan hemen sonra mı bu olayı gerçekleştirdi, tabi ki hayır. böyle bir riske giren şahsiyet, mutlaka ayrılık aşamasındayken bir ön hazırlık safhası oluşturmuştur. o da öyle yapmış, ayrılacağımıza yakın hoş bir diyalog oluşturmuş, geçen süreç içerisinde karşı cinsten randıman almış, benimle bağları kopardıktan sonra da olayı resmileştirmiş. böyle yapınca aldatmış, sadakatsizlik etmiş olmuyor, çünkü bu tip insanların kendilerine göre şekillendirdiği bir ahlak anlayışı var.size bir hikaye anlatayim mi, bir varmış hiç yokmuş..


hah siz şimdi kimb ilir ne yaptın da hak ettin, demekki onu çoktan kaybetmişsin ki böyle bir yola başvurmuştur diyeceksiniz, hay ağzınızı öpim. evet, bir sevgiliyi kaybetmenin bütün yollarını aşama aşama gerçekleştirdim. bakın söylüyorum yaptıklarımı, ayağınızı denk alın, benim hatalarımı görüp siz yapmayın diye, " ben söylemiştim demiştim " demek çok acı bir şey biliyor musunuz ?

1- hayatımda ondan daha değerli bir şey olmadığını her fırsatta ona hatırlattım.
2- bırakın aldatmayı, yalan bile söylemekten kaçındım.
3- her fırsatta onun yanındayken ne kadar mutlu olduğumu hatırlattım.
4- sevdiği her şeyi ezbere bidim.
5- tartışmalardan sonra hata onda olsa bile alttan alan hep ben oldum.
6- onun için her şeyimden vazgeçebileğimi ona kanıtladım.
7- onsuz bir hiç olduğumu anlamasını sağladım.
8- sürekli o mutlu olsun diye çabaladım.
9- dünyada herkesten çok onu sevip, koşulsuz bağlandım.
10- aşkın gerçek anlamının o olduğuna inandığıma onun hissetmesini sağladım.

11- hayatımdaki bütün değerli kimselerimden, arkadaşlarımdan, ailemden öte tuttum.

diyor ki freud, ne diyor freud ? " bir insana vazgeçilmez olduğunu hissettirdiğinizde, ilk vazgeçeceği kişi siz olursunuz" 

tabi bu evreleri tamamladıktan sonra kendi özgürlüğünü yakalayıp, dilediğince at koşturacağı jenerasyonu bulduğunu sandığı an kıçıma tekmeyi bastı. o darbenin hemen ardından 3 gün sonra yabancı bir yüze tıpkı bana söylediği gibi "meleğim " dediğinden sonra ki hallerimi ne kadar mübalağalasam anlatamam, yaşadıysanız bilirsiniz zaten. işin kötüsü bir de çocuğa bizim şarkımız olan " beni bırakma " parçasını hediye etmiş, bir ömür boyu senin kalman dileğiyle seni çok seviyorum eşşek aşkım diye de eklemiş. ulan hadi bana söylediğin o özel sözleri için acımadan ona söyledin, dünyada başka parça mı yok, bari onu kirletmeseydin.

" bırak gitsin, dönerse senindir diye bir şey yok, 

dönecek ! bir katil mutlaka olay mahalline geri döner " 

derken bir hafta sonra sanal aşkı tekmeyi basmış buna. bir de çocuk ayrılırken " neden bütün değer verdiklerim bana kazık atıyor " diye de müthiş bir ironi yapmış benim ince ruhlu sevgilim, geride bıraktığı enkazı düşünmeden. tabi yuvasız çalıkuşunun ayağı yere bastıktan sonra yaptığı pespayeliği anlayıp vicdanı tavan yapmış ki bana mesaj çekip, " seni hala çok seviyor ve özlüyorum " diye duygularımı havalandırdı.. nasıl olur da bunu yaptın diyemeden, " her şeyi nefret ettirmek için yaptım, tezgahtı" demez mi, yalan söylediğini gün gibi bildiğim halde buna rağmen inandım. galiba o aralar ezel'e kendimi fazla kaptırmışım. aslında insan aptal değildir, aşk onun yaralarını örtsün diye aptallaştırır. ben de öyle yaptım. çünkü o benim bile bile ladesimdi.. damarlarıma zehri yayılmışken, bedenimden atamazdım, bana ölüm olduğunu bilsem de şiringa şiringa damarlarıma enjekte edecektim. sonra ilişkimizin ikinci baharındaydık, ikinci güzüne doğru kaçınılmaz bir şekilde yol alıyorduk. evet evet, ben karektersiz, aciz bir şahsiyetin tekiydim, aşk beni böyle güçsüz kılmıştı ve bu da benim en iyi kılıfımdı. neden sonra barıştıktan tam 8 ay sonra " heyecanım bitti artık " diye tekrar yarı yolda bırakıp, önceki kumpazlarının sinyallerini verdi. işin kötüsü tekrar bağlanıp tekrar güvendiğim anda bunu yapması benim ruhum ve bedenimde kalıcı hasarlara yol açtı. tekrar yiyeceğim tekmenin kokusunu hissetmişken, elinden gelen her şeyi yaptıktan sonra sıra ayağından geleni yapmak kalmıştı. daha önceki ayrılışımızdaki yalvarmalarım, sendromlarım, girdaplarım bir işe yaramayacaktı, bari güzel bir terk edilişi becerebilseydim. 

son konuşmamızda kararından dönmeyeceğini ve ne dersem diyeyim kaçınılmaz sonu engellemeyeceği bildiğim halde " bir ömür boyu karşılıklı susalım, başka bir şey istemem, yeter ki yanımda ol " dedim, o bile fayda etmemişti. güçlü olmak için gitmeye söz verdiğim konuşmada gardımı düşürmüştüm. sonra aklıma metüst'ün bir vecizesi geldi;

--- spoiler ---

adam sevgilisine camdan dışarısını gösterir ve şöyle der: "bak sana hediye aldım."

kadın "iyi de birşey yok ki orada kuşlar ve ağaçlar var"

adam da "işte hediyem o. özgürlüğü hediye ediyorum sana, ilişkimiz bitti."

--- spoiler ---

ben de aynen öyle yaptım, terk edenin giden değil kalanın olduğunu bilmeme rağmen.. kadın sustu, sarılmadılar, bir kitap düştü yere... kapandı bir pencere... ayrıldılar.. 

geçen istatisliklerime baktım, en çok ilkbaharda terk edilmişim lan. ha bir de araştırmalarımdan sonra bu terk edilişin ardından geriye kalan enkazımın dökümü, acı silsilemin akıbeti şöyleymiş, 

* yavaş yavaş nefes almaya başlama 17 gün

 yemek yemek zorunda olduğunu fark etmen 14 gün
* sadece anıların acıtmaya başlaması 45 gün
* yanağında tebessümün belirdiğini hissetmen 56 gün
* yediğin yemekten tat almaya başlaman 90 gün
* anlık da olsa aklından çıkmaya başlaması 120 gün
* acıların yavaş yavaş yok olması 1 yıldan sonra
* elleri, ellerinin oluşunu duyduktan sonra kabullenme süresi 140 gün
* geçti artık deyip, rahatlama, oh be deme 1.5 yıl
* başka sevgilerde teselli bulduğunu sanıp gitgide eksilmen 1 yıl 7 ay
.* neden sonra bi gün seni tekrar ayağa kaldıracak elin omzuna değmesi, muallak..
* enkaza sebep olan bünyenin acısının seyri; ilk 1 yıl laylaylom'dan sonra sınırsız gün..

* rüyalardan çıkması, çok uzak geceler.

toparliyim;

hülasa, terk ettikten sonra geri dönmek;  hatalarını telafi edip olanları unutturmanın dışında deneyip deneyip yanıldıktan sonra seni koyduğu yerde bularak bir limanmışsın gibi sığınmak psiklojisiyle gerçekleşiyorsa kişiliksizlikten başka bir şey değildir. kötü bir ilişki, mutsuz bir son da olsa, bir ayrılığın en azından bir kaç hafta yası tutulmalı, karşı cinsin akıbetine bakmadan seviyesizliğini böyle gözler önüne sermemelisinizdir. bir de dipsiz kuyudan kurtulmaya çalışan yedek sevgiliye tekrar geri dönüp harap etmek insanın insana yapacağı en büyük kötülüktür. aşkta herkes kendinden sorumludur. önemli olan da o ne yaptı demeden kendi saflını yitirmemektir. sonuç olarak da yeni edindiğiniz sevgili egonozu tatmin etmekten öteye gitmez, o boşluk doldu sanırsınız, halbuki her ten sizin eksilişinizdir. bugün bir başkası için sizi terk eden, yarın bir başkası için terk edilecektir. Birinin ahını alıp, diğeriyle mutlu olamazsın, Allah var!

iş bu satırlarda "efendi bir erkeğin duygusal olarak katledilip piç erkeğe dönüşüm süreci"nin hikayesini dinlediniz. dilediğiniz oldu; selimciğim, artık bunca kirlenmiş kalp arasında temiz kalabilmenin var olduğunu hissettiren satırlar yazmayacak, aranıza hoş geldim, oysa ben çok iyi bir insandım lan, böyle olsun ister miydim ? o çok hisli selimciğim öldü, yaşasın ruhsuz selimciğim

özet geçiyorum: "bir insanı kaybetmek istiyorsanız çok sevin, 

o kendiliğinden siktir olup gider zaten "

Bir anda hayatınıza girip gelecekten bahsedenlerin, "her zaman yanındayım, sensiz yapamam" diyenlerin yalanını s*kip kaçın, yoksa onlar sizin ilk savunmasız anınızda ölümcül vuruşu indirir.

5 yıl sonra gelen edi+: hikaye, sonun başlangıcı olarak bir yılın ardından yeniden başladı, bu süreç içerisinde sevgiye dair inandığım bütün yargıları unutup, sonsuza dek derin bir hissizlikle tekrar hatırladım. hikayenin devam filmini ve " eski sevgilinin deri dönmesi "ne dair bütün çelişkilerimi o hikayede anlatacağım. ama küçük bir sır vereyim mi ? dönüyor veya dönmüyor; fekat o süreç içerisinde ikinizi de bambaşka yapan zaman, araya giren mevsimler, insanlar..bambaşka bir şekle sokuyor sizi ve sevdiğiniz o slüeti.. içinizden sayıklıyorsunuz ya hani 
" ne var yani adımlarını alsa geri ? " diye.. korkarım benim gibi içinizle yüzleşmeniz gerek; arar bulurdu, gerçekten özleseydi.. sizleri, hikayenin devam filmini bekleyerken, bütün bu çırpınışlarımın, travmalarımdan arta kalan deli sayıklamalarımın ürünü olan bestemle başbaşa bırakıyorum. acılarımı seviyorum, eğer onlar olmasalardı, bazı şiirleri, bazı şarkıları bilmezdim, iki insan sarılınca toprağa yayılan  o kekremsi tadı duyumsayamaz, böyle şizofrenik besteler yapabilen dünya kaçkını Adanalı bir müzisyen olmazdım!

Adana'da geçen diğer hüzünkar ve komik hikayeler için Adanacity mizah sayfasını takip edebilirsiniz;

https://www.facebook.com/Bizadanaliyik/
http://adanacity.net/
https://www.instagram.com/bizadanaliyik/

165 yorum:

 1. " bırak gitsin, dönerse senindir diye bir şey yok, dönecek ! bir katil mutlaka olay mahalline geri döner " *

  etkileyici.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. slm ben Batuhan 05318801471zevk fantazi ve heyecan seven reel sex ile gerçek mutlulugu tatmak isteyen arzulu istekli ateşli mutsuz bayanlar kapali dullar arayabilir her türlü fanteziye varım Watsap carı sms

   Sil
  2. Adıyla Heather Wilkinson'um. Bu tanıklığı okuyan herkese selamlarımı bildirin. Başka bir kadının kendisine bir büyü yaptığı ve beni ve oğlu çocuğu terk etmesi nedeniyle, üç (3) yıllık evlilikten sonra kocam tarafından reddedildi. Bir gün web üzerinden okuduğumda, bu yazım hattının nasıl yazıldığına dair bir yazı gördüm: drotoidesolutiontemple@gmail.com, bir kadının kocasını geri getirmesine nasıl yardım ettiğini ve onun adresine bir cevap verdiğini ve Bana bir kadının kocam üzerinde bir büyü olduğunu söyledi ve o bana yardımcı olacağını söyledi ve ben 2 gün sonra kocam geri alacağım söyledi. Ona inandım ve bugün, büyü patronunun sevgilileri geri getirme gücüne sahip olduğunu hepinize bildireceğim için mutluyum. Çünkü şimdi kocamdan memnunum. Dr.OTOIDE'in e-postası için teşekkür ederiz: drotoidesolutiontemple@yahoo.com ya da telefon numarası: +27832193146 ya da web sitesi: https: //drotoidesolutionte4.wixsite.com/drotoidesite

   Sil
  3. Ben Windsor Colorado USADr Ricky Roland Moore'yum.Dr Ebos Tanrı devam edecek
   İnsanlarda yaptığınız iyi işler için sizi muazzam derecede ödüllendirmek
   Hayatta, internette sizinle ilgili tanıklık yapmaya devam edeceğim ve böylece
   Böyle bir hastalığı olan biri de kendi tedavisini alabilir. HIV hastasıyım
   Son bir iki ay önce bir tıbbi test ile doğrulandı.
   Internette Dr Ebos'un ölümcül virüslerden birinin nasıl tedavi edileceği üzerine hemen i
   Hem onun telefon numarası, whatsapp ve e-posta ile görüştü +2347085996390
   Ve dreboshivcurehome@gmail.com.
   Daha sonra bana bir bitkisel ürün gönderdi ve bana nasıl
   İlk iki hafta sonra bana WHATSAPP ile ilgili bir mesaj gönderdi.
   Yukarıdaki mobil numara ve başka bir HIV testi yapmamı önerdim;
   Alçakgönüllülükle ertesi gün gitti. Hani HIV negatif olduğumu teyit ettim. Ikiye gittim
   Diğer Hastanesi hala negatifti.
   AŞAĞIDAKİ HASTALIĞI KONTROL EDEBİLİR:
   KANSER, TÜBERKÜLOZ, KANAMA, OBEZİTE, PNÖMONİ VE LİCSMANİAZİS. Beni ekleyebilirsin
   Facebook'la Ricky Roland Moore'la ya da bana e-posta gönderin
   Dr Ebos hakkında daha ayrıntılı bilgi için rickyrolandmoore@gmail.com

   Sil
  4. Hayatım boyunca, Dr.Agbazara'nın yaptığı gibi çok hızlı çalışan hiçbir şeyi görmedim. Ben New Jersey'den geliyorum ve ismim Dr.Agbazara ile temasa geçtikten sonra Nicole'um. Her madalyonun iki yüzü olduğunu söyleyerek inanmaya başladım. Sevgilim beni terk edince, bana bir daha gelmemek için yemin etti ama Tanrı'ya şükürler olsun ki Dr.Agbazara'nın yardımıyla sevgilim 48 saat içinde bana geri döndü ve ben de diğer insanlarla iletişim kurmak için kalbi kırmak istiyorum. Agbazara aşağıdaki e-posta yoluyla aşağıda detayları aracılığıyla ( agbazara@gmail.com ) veya Whatsapp üzerinden: (+2348104102662) o zaman Dr.Agbazara'nın harikalarını görebilirsiniz.

   Sil
 2. merhaba,
  çok içlendim bee, genelde bu tür duyguları kadınlar yaşarDI, ama günümüzde tersine döndü sanırım, Allah bizi doğru kimselerle karşılaştırsın, amin.

  YanıtlaSil
 3. nerdeyse benzer durum yaşadım ve bende terk edildikten 1 ay sonra geri dönmek isteyen sevgiliyi kabul etme hatası yaptım sonucta 7-8 ay daha gitti ve bitti, acısıda yaşandı oda bitti, intikam almak hiç düşülmedi ama tesadüf bu ya aynı yerde çalışılan başka kızla çıkılıyor ve o kıza herşey baştan anlatıldı... sorun yok ,her şeyde hayır varmış... denildiği gibi çok sevmek hata sevilen olmak daha mantıklıymış...

  YanıtlaSil
 4. guzel bır ıcten yazı ağlama kadının en buyuk sılahı ; kız arkadasım derdı kı "sen kadın da gurur arama"

  YanıtlaSil
 5. turk toplumun kadına yuklediği cennet anaların altında,yuvayı dişi kuş kurar gıbı sozler , hep kadınlarımızı baş ustun de tuttuk bunlarıda bazı kadınlarımız kullanıyor oyle kı insan bunları gorunce cok afallıyor... sunu soylemek gerekır kı bır erkeğin bır bayanı aldatması kolaydır parasını verırsınız bir seks işcisiyle beraber olursunuz bunu coğu duygusal erkek yapamaz... ama garıp kı kadın da erkek sevgılısını baskasıyla görmeyınce kolay bırı zanneder ama elındekı altının farkında değildir sonunda kaybeder.. ustekı yazıya benzer enaz 4 olay gördum.. sonucta dunyada cennet yasacak 2 kişiye bu dunya cehennem oluyor kaybeden ama her zaman kadın olur.. siz siz olun eğer sevdiğiniz erkek size değer verıyorsa ve sevıyorsa sonuna kadar gidin...yuzlerce ayrılık muzıklerıyle ağlıcağınıza bır tane sevgı muzığıyle ruhunuzu göğe yukseltın....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayni seyi ben erkekle yasadim..ne fark ediyoki..sevdim yaptigi hareket ve sozleri kaldiramadim git defol bitti dedim inanmiyo cevap vermiyorum o zaman ariyo cnm gunaydn askm diyo sinirin gectimi diyo..daha dün gece bugün icin ararim dedi watsapa girmis ne selam ne bahane direk herzamanki gibi kapamiş telini..ciddi olduguma bile inanmiyo birakabilecegime inanmiyo..engelledim o yüzden..bulamasin oda ulasamasin

   Sil
 6. Eline, Yüreğine Sağlık Be.

  YanıtlaSil
 7. aynısını erkek arkadaşım yaptı bana.5. ayımızda ayrıldı -kavga ederken ağır konuşuyormuşum-. bir hafta sonra geri döndü barıştık. 11. ayımızda aynı sebepten tekrar ayrıldı ama ben bu özelliğimi düzeltmeye başlamıştım. Kaldı ki herkes kavgalarda ağır konuşur, ama ben alttan almayı öğrenmiştim.10 maddeyi de sağlıyordum yukarıda sıraladığın. Ayrıldıktan 1 ay sonraydı aradım, huzurlu olduğunu, kimseyle olmadığını ve bundan çok mutlu olduğunu söyledi. Benim hatalı olduğumu hissettirdi bana ayrıldığımızda da o arayışımda da,halbuki beni ben gibi kabul etmeyen oydu.. hata arayan da.. bense onun hatalarını görmezden gelen taraftım.1buçuk ay olmuştu ki ayrılalı geçen hafta facebookta ilişkisi olduğunu gördüm, nefret dolu bir mesaj attım, ağladım zırladım. 5 gün sonra mesaj attı, o kızla ilişkisi olmadığını söyledi,sonra çok çirkin bi mesaj attı çok sinirlendim aradım konuşmasına izin vermeden saydırdım yalancı, şerefsiz,nankör diye,sonra "ilk sevgilim olduğun için pişmanım" dedim o kızla da ne halin varsa gör umrumda değil dedim kapattım. "ara beni hiç konuşturmadın" diye mesaj atmış, sonra tekrar mesaj atmış "demek ilkin olduğum için pişmansınsana hiç yalan söylemedim,bu da yalan değil.. o mesajı sinirlen ve ara diye attım. önce sakinleştirecektim, sonra barışacaktık.. seni çok özledim sensiz hayat b.k gibi. ama ilkin olduğum için pişmansan.. umarım ikincin sonuncun olur elveda" demiş. Ertesi gün tekrar mesaj atmış özür dilemiş, affettiysen ara demiş. Aramadım. 2 gün oldu o mesajı atalı. Durum böyle, affedersem ne ailem ne arkadaşlarımın gözünde değerim kalır.. Ama aşk öyle bişey ki şuan aynı acıları tekrar yaşama ihtimalimi bilmeme rağmen "acaba" dedirtiyo bana.. Kimsenin bunları yaşamasını istemem, sevgisine inanmıştım hala da inanıyorum o ilk zamanlardaki aşkına.. Ama şuan, o kadar puslu ki herşey. Bunları paylaşmak istedim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı benim yasadiklarim demek herkes ayni sorunlari yasiyor her sey cok puslu geri donersen değer kalmaz bencede

   Sil
  2. Yapma sakın yapma yine çok üzülürsün.bende aynısını yasadım.ayrılırken bile ağır lafalar ediyorlar yapma yine üzülüceksin

   Sil
 8. özellikle arka fonda çalan piyanonun etkisiyle daha da etkili hatırlatıyor insana geçtiği aşamaları. Evet kaç kişi daha yaşadı acaba aynı acıları? Belki de bir tesellidir bu, çok çook insanın da aynı şeyleri yaşamış olması.

  YanıtlaSil
 9. Evet, burası kaybedenler kulübü. Hepiniz canımsınız. Bu arada Yann Tiersen büyük adam. Ağlıyorum be...

  YanıtlaSil
 10. bende hafiften kafayı yemiş durumdayım sankı.geri dönsün die beklıorm hala bugun 24 gün oldu.bizimde aramzda 3 ay öncesinden sorunlar cıkmaya baslamıstı 2 sene aynı ehirdeydik 3 ene ayrı sehirlerde kalmak zorunda kaldık.ilk donem hersey yolundaydı her ay mutlaka görüşürdk.ama 2. dönem derlerimizin yogunlugundan dolayı görüşemedik.işte o andan itibaren tartımalar balsadı ben üzgün olp agladıgımda o e yapmıs gitmiş face hesabı acmıs.bna hiç bi kızla konuşmuorm diyen erkek tüm kız tanıdıklarıın eklemiş sohbet etmiiş orda .sonra beni terketti ben dayanamadım onuz yapamıcagımı söyledim sonra barıstık.ama o facesini barımamıza ragmen hala kullanıomuş bende yakaladım tabi facesini.baska inkar etti sonra söyledi yaptıgını o an hatasını kabul etmek yerine yag gibi üste cıktı bana etmedigi hakaret kalmadı bense neye ugradıgımı anlamadım düşünün bide beni vizelerim var o ara.bide ne dio ben sen bu sehirden gittin gidelı baska kızlara bakıorm suan birisiyle görüşüodum oda beni istemeyince sana geri dönmüştüm dedi bana.ben o an yıkılmıstım utanarak öyluorm kı solugu hastanede almısım.hbi kavc gün görüşmedik beni o sırada üniversiteden bi arkadsım ekledi bende kabul ettim o gunde yine sakınlestırıcı almıtım hastanede ben normalde oistemio die hiç bi erkekle konuşan biri degildim ben bu arkadsımla sohbet etmişim . her neyse ben dayanamadm yine aradım bunu bana sonra bu dedgi seylerin yalan oldugunu ve hala benı sevdigini söyledi bende inandım yine barıstık sonra bi gün sonra anıma gelp ailesiyle tansıtırdı benı.sonra benm facemin sifresini aldı faceme baktı ve o cocukla uyazdıklarımı gördü bnde tamamen konuştugumu unutmusum cocukla kabul ettim ama nasıl ruh halndeyken konuştugumu da bilio.her neyse oda benı anladı.bi ay sonra yine buraya geldi ailesine götürdü benı sözlenmekten bile bahedilmişti.sonra okudugu sehre tekrr gitti ve hattının bozuldugunu falan söyledi benı arkadslarından günde bi iki kere arıodu benmde o sırada sınvlarım vardı tabi bende hep ustune gitmedim aslında bişylern oldugunu hisetmiştim ama sınavlarımdan dolayı irdelemedim .sonra sınavlarımın bittigi gün benden sogudugunu artık sevmedigini söyledi ve telefon kapandı.bende ogece o kdr kotu oldum kı telefonu zatn kapalı sonra kardesi beni aradı kotuydum zatn o gun bende cenemi tutamadım olanları anlattım size anlattıgım sekilde ama kız bana söz vermişti kımeye söylemicegine ama söznde durmamıs gitmiş annesine babasına anlatmış herseyi.aileside eskı erkek arkdsımn utune gitmiş yazık ettın kıza biz onu cok sevmiştik annesi bi daha sakın bana güvenipte ben su kızı seviorm die yanıma getirme demiş.biz kız arkdsını gercekten cok sevmiştik demiş.ailesi buna cephe aldıkca oda bna kınlenmş tabi perşembe günü dayanamdım onun arkadsını aradım bna o kdr kınlı kı beni artık sevmedigini kalbinin artık bnm için atmadıgını söylemiş bnde hala onu evdigimi o gun kotu oldugum için kardesinin de söz verdigi için derdimi ona anlattıgımı söyledim..sonra biribirizden hellalık alıp telefonu kapattık..ama ben hala onu cok seviyorum.ayrıca bu benı ilk terkedisi degildi bnm arkamda 2 defa daha gizlı face acmıştı ilişkimiz suresınce bn yakalayıncada yine beni terketmişti ama ben yine kabul etmiştim..cok deger verdigim için bunlar basıma geldi sanırım.sizce pişman olup geri doner mi?pişman olsun istiyorumm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. döner, pişman olduğu için değil, bu dünyada kendisini en çok sevip, en kötü anında bile yanında olabilecek insan siz olduğunuz için. eğer ki dönmenin kalenderliğini yeterince yerine getirebilen bir kişilikteyse, hoş bu 10 insanda sadece birinde olur, işte o vakit bir şeyleri düzeltmek adına geri dönmüştür, siz hala bıraktığı o yerdeki, o sevgi yoğunluğundaki insansanız, belki güneş bir gün ikiniz için doğabilir, ama yıl olmuş 2015, ben daha kimsede o güneşin bir ışınını dahi görmedim henüz.

   Sil
  2. 😭😓😭😓😭😭😭😭😭Allahin verdiği sevgiyi degeri neden hor kullaniyoruz..allah benmerkezcilerden uzak tutsun bizleri..kendi enerjilerimizde insanlarla karsilastirsin...onlarada kendileri gibisini versin

   Sil
 11. yarım kalmışlık hissi28 Haziran 2013 03:11

  bende terk edildim.bekliyorum bakalım.7 ay geçti.sesini duymayalı ise 2 ay civarı oldu:)bekledikçe özler mi lan insan.yemin ederim özlüyor.bekledikçe özlemim arttı.ne .oktan bir şeymiş bu durum.daha öncede terk edildim terk ettim ama bu çok başka.yani başka olduğunu terk edilince anladım.bu özlemin bir ilacı olsa keşke.yeni birileriyle tanıştım.ama birlikte olamıyorum.olmuyor.çünkü aklımda o var.aklımda o varken çok zor yaşıyorum.hayat nerde trak orda bırak bana 7 aydır.

  terkedenler genelde geri dönerler.ciddi olarak başlamakta isterler.bunu da yaşadım.hiçbirini kabul etmedim.benim terkettiklerime ise dönmedim.çünkü terketmek çocuk oyuncagı değil bana göre.

  bu beklediğim kişide gelecektir.er yada geç gelecektir.çünkü düzgün insan yok.düzgün insanların hepsi yas tutuyor zaten.yada evliler:D

  ayrıca insan hayatında kaç defa gerçekten aşık olabilir.o bana aşık değildi diyelim.
  bulduğu vatandaş birine aşıktı mutlaka.ee bu ikisi birbirini bulacak da adam gibi bir ilişkimi çıkacak bundan.çıkmaz arkadaş çıkmaz.

  zamanlama mühim gibi yani daha gecikirse özlemim artığı gibi azalmasını da bilir herhalde .o kadar manyak değildir sanırsam:D daha fazla zaman geçmeden arasın o da daha fazla ayar etmesin.bak işim gücüm var daha toz alıcam yemek yapıcam spora gidicem ooo bir dolu işim var.özletme artık ara ve dön ayarsız mahlukatım benim:D

  YanıtlaSil
 12. müziklerin isimlerini verir misiniz

  YanıtlaSil
 13. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 14. o başka ülkede yaşıyordu ilk önce uzaklıktan dolayı istemedim.bir şekilde beni ikna etti.annesi ağır hastadıydı .hep destek oldum tanıştığımızın ikinci ayında ben sana bir şey hissetmiyorum dedi.bu itirafı da zorla yaptırdım .oysa birgün önce seni seviyorum hem çok yazıyordu.ayrıldık beni sevmeyen biriyle yola devam edemezdim.sonra birgün telefonum çaldı annem öldü dedi.o günden sonra tekrar görüşmeye başladık hep aradım destek oldum iki ayrı ülkede olmanın zorluğuna rağmen.birgün aramaktan vazgeçtim beni hiç arayıp sormadı bir ay öldün mü kaldın mı diye.anlamıştım sadece kullanılıyordum.bir mesaj yazdım kısa ve net.ertesi gün aradı bir ikna konuşması yaptı işlerinin yoğunluğundan annesine üzüntüsünden dem vurdu.hem seviyordum hem merhamet duyuyordum.annesi kaybetmişti tabiki bana zaman ayırımayabilirdi büyük acısı vardı.mantıklı düşünemezdim seviyordum çünkü.sonra sık sık aramaya başladı.ben ülkeme dönmüştüm her şey farklı olacak derken aradım açmadı oysa beni iki gün önce aramıştı.o akşam tesadüfü bir kızın fotosunu beğendiğini gördüm faceden oysa şimdiye kadar böyle bir şey yapmamıştı o an hissettim .aradım açmadı mesaj gönderdim cevap yamadı iki üç bu şekilde sürdü.bir mesaj gönderdim bana yaptıklarını anlatacağım o kıza diye yazdım.anında aradı kızla arasında bir şey olmadığını hisselerin öldüğünü kimseyle görüşmek istemediğini söyledi.inandım üzüntüsü vardı sonuçta dürüst bir insandı ben öyle zannediyordum.bu konuşmanın üzerinde bir hafta geçmemişti ki kızla facebook üzerinden açıkça mesajlaştığını gördüm.kıza olanı biteni yazdım.kız gayet rahat yeni başlayan bir ilişkimiz var kusura bakama dedi.karşıdaki insanda bana dürüstlüğüm sevgim merhametim karşısında hakaret etti.kızla iki ay sonra nişanlandı.canım acıdı mı çok giden gider mühim değil unutulur ama geriye bir enkaz bırakır artık kimseye güvenmez hale gelirsiniz duygularınız ölür hissiyatınız ölür artık her şey farklıdır.arkadaşımız ne güzel demiş yediğiniz yemekten zevk alamazsınız evet hatta yemek yiyemezsiniz ben rekor kırdım iki ayda 17 kilo verdim.bu fiziki hasarıydı içerideki hasar tespitini bilmiyorum önümüzdeki zaman içinde çıkmasını bekliyorum.beni yok sayanı var sayma hatasına düşmedim.ona dair ne varsa yok ettim facebook hesabımı kapattım onun hesabına bakmak mı asla yapmayacağım bir şey.katiller cinayet mahalline döner bunlarda bizim katillerimiz elbette dönüp cesetlerine bakmak eserlerini görmek istiyorlar o yüzden bu dönüşler.birini sevmekle insan karşıdakine kendini yıkma gücünü de veriyor. ama bunca şeye rağmen bir tek şey gerçek elbette bu kadar adi olmanın elbet cezası olacak. birgün yaşattığı şeyin aynısını kendide yaşayacak.

  YanıtlaSil
 15. ahh arkadan gelen müzikler duyguyu dahada arttırmış tuhaf bi şekilde her gün sadece müzikleri dinlemek için uğruyorum buraya

  YanıtlaSil
 16. Yann Tiersen - Comptine D'un Autre Ete - L'apres Midi şarkı bu... eklemek istiyorum senin başına gelenlerin hemen hemen aynısını bende yaşadım. sen yaptığın hataları sıralarken kendimi görür gibi oldum. Ne kadar ahmakmışım. Eğer onu çok sevmemin, hiç ihanet etmemin ve ondan başka diğer kızların beni ilgilendirmemesi... gibi koşulların onun için değerimin bitmesi anlamına geldiğini bilseydim en baştan kalbimi onunla doldurmaz ve birkaçı hariç geri kalan tüm kapıları kapalı tutardım. Bana ayrılırken "asla ve asla kendinden başka hiçkimseyi düşünme!! Kimse için fedakarlık yapma. kimseyi dünyanın merkezi haline getirme. Bunu aptallar yapar" demişti. Ozaman bu sözleri beni çok yaralamıştı. Ama haklıydı. Ne diye çok sevdim ki, neden bukadar sadakatliydim, neden hiç yalan söylemedim yada neden o yok iken ondan başka kızlara bakmadım yada neden hep zor zamanlarında destek oldum ki boşver diyip ilgilenmeseydim. Herkese karşı katı ve ciddi ama ona karşı hep sevecen ve gülümseyen biri olmasaydım. Hata bende onu da herkesle bir tutsaydım, sınırlarımı belirleseydim... Ama bunları söylemesi kolay tabi. Prensiplerim ve Gururum yüzünden bunları yapamazdım asla. Sanırım yine olsa yine aynı olurdum. Okadar çok değer verdim ki şimdi aheste aheste çıkıyor. 8 ay oldu 2. ayrılışımızın üstünden. Rüya konusu biraz can sıkıcı... Çünkü bazen öyle anıları görüyorum ki sanki yaşıyormuşumcasına. İşte ozaman iliklerime kadar özlüyorum. Ama yapacak bişey yok. Geçti gitti. Tavsiyelerin için teşekkür ederim. Böyle saçmalıkların birtek benim başıma gelmediğini öğrenmiş oldum...

  YanıtlaSil
 17. beyler bağyanlar, kusura bakmayın ya, ben bu yazıyı ve blogu tamamen unuttuğum dönemlere girmiştim, bir sirkelenip bakayım dedim de, " vay anam serhat neler dönmüş ya " efekti verdim birden. kimisi kendi yitiş öyküsünü karalamış, kimi soluğuma kalemime teşekkür etmiş kimi de " oha lan aynısını ben yaşadım, demek yalnız değilmişim aga " diye içlenmiş. bunlar bir yazarperest'in midesinde kelebekler uçuşturacak şeyler tabi, aferin lan bana.

  hikayeye ve konu başlığına gelecek olursak; olm ben bu yazıdan sonra çok başka bir adam oldum. diğer yandan yazının sonunda biten hikayeden sonra yeni filizlenme ve parçanışlar yaşandı. bir devam hikayesi olarak, yazmaya hisleneceğim an gelince paylaşacağım inşallah, hamdolsun bazı şeyler tabi de, dediğim gibi bu hikayede verdiğim şiirsel anektodlardan, aşka tespitler tut bazı değer yargılarım değişti. farklı acını eleyip duvara astıktan sonra uzaktan izlediğim, bariz kaybeden olabilmek için ellerimle neler yaptığımı, yapabildiğimizi gördüm. sonuç değişmedi ama, aşk iki kişiyle oynanır, iyi olan kaybeder, hata raporu değişmedi. bu arada fondaki müziği yazıya parelel olarak iyi serpiştirmişim yeni fark ettim, adamı intihara götürürüm lan ben. profesyonel mutuzum olm, üzerime gelmeyin. yan tiersen riizi de saygılar tabi, ezan oku imana gelelim.

  YanıtlaSil
 18. ya lütfen o ilk baştaki pianoyla çalınmış müzigin adını verirmisiniz lütfen.....

  YanıtlaSil
 19. 5 yıl seviyeli bir ilişki yaşadım ben onun ilk sevgilisiydim.her şeyi ilk bnde yaşadı.o dediğiniz 10 hatayı yaptım ve terkedildim.şimdi bildiğiniz 2 yabancı olduk.onun umrunda bile değilim. ben çalışıyorum o üniversite okuyor.dönmesini falan herşeyi boşverdim, bana öyle umutlar verdi ki,evleneceğiz dedi,beni bırakma dedi,seni asla bırakmayacağım dedi, ileriye yönelik umutlar verdi ve terkedip gitti.hemde bir anda.meğer o önceden benimle olan bağlarını koparıp başka heveslere kapılmış bile.şimdi arkadaşız.evet çok seviyorum onu hala ama birgün dönmek isterse kesinlikle kabul etmeyeceğim.aynı hatayı yine yapmayacağım.bir insana umut aşılayıp yarı yolda bırakmak çok büyük bir günahtır.o bu günahı işledi.

  YanıtlaSil
 20. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 21. Allah razı olsun ölüyordum ulan ölüyordum
  merhem gibi geldi anında etki 40 gündür zamanla geçer diyorum geçmiyor ağlıyıp zırlıyodum şu yazıyı bi okudum varya erkeğim delicesine seviyodum 10 maddenin 10 unuda 100/100 üm yani tam safım ama böyle yararlı yazarlar oldukça sırtımız yere gelmeyecek gibi allah razı olsun lan .

  YanıtlaSil
 22. Yann Tiersen hangi albümü bu ?

  YanıtlaSil
 23. girişteki enstrümantal yan tiersen'in amilie adlı filme yaptığı soundtrack. hemen ardındaki Evgeny Grinko - Valse adlı muazzam soundtrack, hemen ardındaki de benim yeni bestemin altyapısı. aslında bu muazzam tınıları meze yapmak istemezdim ama madem buralara kadar gelip, bu serzenişlerime göz nuru verip rica ettiniz, dayanamadım gitti. son olarak da, geçiyor be dostlarım, geçiyor geçiyor da, içimizden geçiyor işte. kimse kimsenin her şeyi olamazmış, anlıyorsun. sonra dönüp kendine soruyor ve yaralı yaralı devam etmek zorunda kalıyorsun; kim seni kendinden daha fazla kandırdı ?

  YanıtlaSil
 24. Insan hissettiği şeylerin sadece kendi başına gelmediğini görünce gariptir:) rahatlıyormuş kimbilir daha ne hikayeler var. Belki bende birgün kendimi iyi hissedersem yazacağım sizler gibi.

  YanıtlaSil
 25. 8ay oldu ayrılalı okadar çok sevıyorumkı yalvardım birakma beni dedim atandigi yerde birini bulmuş belliki 3yılk ilişkinize son verdi tek hatam sadece çok sevdim sizce geri donermı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet :) hata bu çok sevmek...geri dönse farkeder mi? :)...inanıyorsan koş...kimse senden iyi bilemez...insanların önce kendilerini sonra karşılarındakini kandıranlarından korkarım..anlayamazsın taaki vuruluncaya kadar.....belki bazılarımızın zamanı tersine çevirebilme ihtimali vardır kim bilir....iyi günler..

   Sil
 26. " eski sevgili sizinle konuşmaya devam eder;
  yeni biri karşısına çıkmamıştır
  eski sevgili size döner; aradığı kişiyi bulamamıştır "

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben cok deli doluydum gencim ufak tefeğim belime dogru süzülen siyah up uzun saclarım koyu kahve gozlerim var.. var DI abicim vardı boyum aynı uzamadı bende hiç uzamak istemedim zaten dogrusu cunku bu sekilde sarıldıgımda tam kalbine denk geliyordu kulagım hissediyordum kalp atıslarını.. 2 senemi verdim yeri geldi sokakta feryad figan kavga ettik karakolluk olduk ama ben onu cok sevdim abim cok sevdim yasım daha 18 allah biliyor ben de eminim o da beni sevdi o da beni cok sevdi o da benim içi cok sey yaptı ve her zaman yanımda oldu inkar etmek vefasızlıktır insalıga sığmaz abim sıgmaz ben inkar etmedim asla da etmem vefasızlık bana yakısmaz.ben Allahtan korkarım abim. ben onu her zaman cok sevdim ailemle kotu oldum intihara kalkıstım ben onun altına yattım abim butun benliğimle onun oldum bu yasımda ondan hamilede kaldım cocukda dusurdum kimse bilmez bu kucuk bedenimde cok yük tasıdım ben annemin yuzune bakamadım geceleri kabuslarla uyandım keske diyorum alıp basımı gitseymişim bebeğimle birlikte ondan bana yadigar olmazmıydı abim.bu arada kafamda sac gözümde fer kalmadı abim kestim saclarımı ağlaya ağlaya kestim göz altlarımdaki morlukların cogaldıgını ve git git eriyip bittiğimi hissediyorum abim ama elden bişey gelmiyor ben ona asla yalan soylemedim bütün cevremi sildim butun kıyafetlerimi attım ne istiyorsa onu aldım kız oldugumu unutum ne mi oldu face acmıs bir sürü kız bilirsiniz işte bu kadar acıların yasandıgı bi aşka boyle cocukca bi sebep yakısmadı en cokda ona içim acıyor abim ama kim dayanır ben herseyimi ona verdim ben oonun arkadaslarının yanında kafamı yerden kaldırmadım her hatasında affettim her hatasında kapısına giidip af diledim biliyorum cok hata yaptım onu herkesten cok sevmemeliydim..yüce Allah kimii benden cok seversen onu senden alırım demiş.. ben farkında olmadan onu rabbimden ote tuttuysam hak ediyorum abi kaderime asla isyanım yok rabbim herşeyin hayırlısını bilendir..nerde kalmıstım heh ben ona hiç yalan soylemedim abim cama bile cıkmadım ama her seferinde bana iftiralar attı aklında kurduklarıyla bana saldırdı yeri geldi vurduk birbirimize birde baktım sinir hastası olmusum delirmişim duvarlar ustume geliyor butun bedenim durmadan titriyor hıckırıklarla aglıyor bi anda yere yıgılıyorum. bi baktım kızlıgımı onda yasadıgım annelik duygumu güzelliğimi geleceğimi hayallarimi gelmişimii geçmişimi herseyimi yok tmiş.. ben nasıl baskasıyla olurum abim nasıl baskasından hamile kalırım o gelir aklıma bebeğim gelir ben nasıl kaldırırım abimmm nasılll.. bu yasımda en agır seyleri yasadm yok ettim benliğimi katili oldum kendimin..ona heğ kendini emcbur hissete dedim birgun enden vazgecersen bana soyle dedim erkek gibi soyle ben bakarım basımın caresine Allahın sonsuz kudreti yokmudur abim. ama o oyle yapmadı kapısına gittim inkar eti faceyi yzsuzce kirpik uclarına kadar tanııdıgım adamın ses tonundan anlamazmıyım yalan soyledigini ki yalanmıs zaten onun için yeri geldi canımı ortaya koydum yeri geldi annesi oldum o da beni cok sevdi biliyorum eminim abim eminim ama neden boyle yaptı bana inanmadın diyerek cekşip gitti gelir mi rabbim bilir ama sizsdende bi kaç cumle duymak isterim şimdi ne olur abim :(( okuyanlara tesekkur ederim Allah hiç birinize benim yasadıklarımı yasatmasın..

   Sil
 27. Ben su yazida bahsedilen 10 seyi filan yapmadim, yapamazdim cunku duygularini disa vurabilen biri degilim. Ama karsimdaki kisiyi cok sevdim, deger verdim. Iste sirf bu yuzden kendimi dunya uzerindeki en aptal insan gibi hissediyorum. Cunku ben beni bir kez arayip sormayi keserek hayatimdan sivisip giden erkegi tekrar hayatima kabul ettim. Tekrar sevdim, gelecege yonelik -her ne kadar o bilmesede- planlar yaptim. Bu sefer daha once yaptigimi dusundugum hatalarin hicbirini yapmadim. Cunku onu tekrar kaybetmeyi goze alamazdim. Her neyse, sonuc su: adam tekrar aynisini yapti. Ortada hicbir sebep yokken mesajima cevap atmadi, aramadi vs. Bende onu aramadim ama bekledim. Internette buldugum sacma sapan dualari okudum, karsilasabilecegimiz yerlere gittim ve tabiiki cok agladim. Ama 2 gun once ben napiyorum dedim , belki de benim icin,duygularim icin bir kirilma noktasi oldu.. Ya ben niye beni afedersiniz pic gibi ortada birakan birinin ( ustelik 2 kez) bana geri donmesini saglamaya calisiyorum ki, bunu normal bir aciklamasi olabilir mi??? Geri donse ne olur? Simdi o hislerim nefrete donustu sanki, onun yuzunu bir daha asla ama asla gormek istemiyorum.. Bana bunu yasatti ya cani yansin aynisini yasasin istiyorum. Evet elimde belki somut birsey yok ama eminim baska biri var hayatinda, bu kadar rahat davranabildigine gore. Olabilirde... sonsuza kadar beni sevek zorunda degil , insanlik hali napalim. Benim tek istedigim bir aciklamaydi. Bu sekilde pat diye cevap atmayarak yaptigi sey korkakligin dik alasi.Adam gibi karsima ciksa, istemiyorum bitsin dese ben onun kapisinda mi yatacagim? kafasina silah dayayip hayir gidemezsin mi diyecegim? En fazla sktr gt derim icimden arkami donup cikarip. Iste boyle insanlarin unuttugu iki sey var bence: birincisi : karsisindaki insanin bir gururu oldugu, ikincisi de karsisindaki insanin tahtadan tastan yapilmamis oldugu. Insanim ben ya duygularim var, agliyorum, guluyorum , kiziyorum vs vs. Ben uzulmiyim diye surekli surekli beni eylemesini beklemiyorum ama yaptigi seyin beni kadar uzdugunu nasil kotu hissettigimi biliyordu, bari ikinci kez yapmasaydi.. Belki cok hincliyim ama gorup yuzune tukurmek istiyoru. OLebilir, hic uzulmem.. Uzulecek birini bulmus nasil olsa..

  YanıtlaSil
 28. 4 senelik bir ilişkim vardı ve ilk aşkımdı ilklerimin çogunu onla yaşadım 1 sene pesinde koştum 1 sene sonunda çıkmaya basladık ve sinir edip beni uzmeye baslamisti eski ciktiklariyla kanka fln olup konusyomus bana yalan soylemeler fln herneyse bu bana her hata yaptiginda daha cok sarildim buna anlattim anlamadi gene devam etti ben artik dayanamayip baska yol denedim bende baska kizlara fln yoneldim bu arkadasimiz cok içlenmis olacak ki bu duruma aradan bayaga gecti hep kucuk emrah rolunu yapti tam mutlu oldugumuz anda tam baglandigim anda ayrildi iki gun sonra bi arkadasim bunu cocugukla bulusup kol kola gezdigini gormus yazik intikam alacak benden :D ben ozaman bunu cok seviyordum deli gbi asiktim sonra duyar duymaz evine gittim aglayarak kapilarini caldim acmadi aradim tele cevap vermedi mesajllara vermedi fln ben cok kotu durumdaydim depresyona girdim insanlara guvenimi kaybettim kendimden bile suphelenir oldum aradan 2 ay gecti küçük emrah modunda mesaj 15 subat tanisma yildonumumuzdu mesaj atti ben dururmuyum seviyordum ozamanlar ama genede cezasini kesicektim herneyse bende seni seviyorum fln bulustuk sonra aksam aradim bidaha arama beni bitti dedim bu küçük emrah bi zamanlar gurur fln yapti hic aramadi mesaj fln atmadi 2, 3 , ay sonra gene basladi kaşıntısı :D artik kendi haline birakin dedi doktorlar ne bok yerse yesin ilgilenmiyorum :D demem o ki siz pırlanta gibi insanlarsınız köpekler icin üzulmeye degmez köpek ler renk körü oldugu icin o gökkuşağının rengini burunlarının dibinde de olsa göremezler bizde zamanın da bi köpege anlatmaya çalıstik degmedi hicbiriside asla uumudunuzu fln kaybetmeyin hep hayallerinize guvenin saf ve temiz sekilde yasayin sevginizi dogru kişiyle tanışmaniz dilegiyle iyi gunler :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aradan uzun zaman geçmiş ama yeni gördüm yazınızı ve tebrik etmeden alamadım kendimi. öyle zor bir dönmdeyim ki ben de henüz çok yeni olan bir ayrılık dönemi ve acısını yaşıyorum. bir teselli işte benm gibi hisseden insanları dinlemek rahatlatıyor. benim durumum biraz farklı ben gitmesi için sinyaller verdim uzak durdum ve gitti. terketti. ama ben onu mecbur bırakmış olduğm için içimde bir umut dönermi gönlümü almaya çalışırmı diye acı çekip duruyorum. gelelim sizin yorumunuza öncelikle çok zaman olmuş belki geçmiştir de yine de geçmiş olsun diyorum ve samimi yorumunuz için teşekkür ediyorum.
   şimdi belki diyeceksiniz ki hem adamı mecbur bırakmışsın hem niye bekliyorsun. şöyle izah edeyim. birlikteliğimizde kıymet vermediğini hissettim. ve o da bunun bilincinde, tavırları sanki ben böyleyim işine gelirse tavırlarıydı. seni seviyorum bunu bil yeter diyordu. bunu bilmek yetiyor mu ki öyle kolay mı ki geleceğe dair planlar yaptığım birisi ilerde nasıl güvenecektim ki. neyse demem o ki aslında yeni yeni anlıyorum ki aşık olduğum kişi beni haketmiyor, çok basit sığ ve boş birisi ve ben onu yüceltmeye çalışmışım hep boşa çünkü ben böyle yaptıkca o kendini bişey sanmaya başlamış. size katılıyorum kıymetimizi bilmeyen insanlar için üzülmeye değmez ( tabi ki üzülüyor insan kolay değil ) ya da en azından üzülsek bile bu tür kişilere belli etmeden, onları yokluğumuzla başbaşa bırakmak en doğrusu. arkaya bakmaya değecekse bakarız sonuna kadarda mücadele ederiz aşkımız için ancak biliyoruz ki değmeezz.

   Sil
 29. kolay unuttun bilirsin balıkları severim...hımmm belki birgün gerçekten hayatıma dahil olmak istersin..ihtimaller denizinde herşey mümkün az veya çok..dilerim az acıyla atlatırsın çünkü ben gerçekten inandım,sevdim ...kimse inanmazken inandım..güven önemli gerçekten..ve birini inandırmak o inanmıyorsa mümkün değildir..sen imkansızına inanamadın..o seni hiç küçümsemezken sen kendini küçümsedin...evet insanlar yanlış karar verebilir yanlış yapar ama yanlış hissedemez...kim bilr belki de sadece bir bahanedir insanın aradığı ağaçtan sıkıldığını itiraf edemez yaprak kim bilir...hoşça kal...esubrun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. agacı ayakta tutan topraktır esubrun ya bir gün toprak o agaçtan sıkılıpda agacı kurutursa ? yada birgün senin nasıl bir hayvan oldugunu birileri anlayıp da ait oldugun kafese kapatırlarsa ozaman napcaksın veyahut senin gibi bir hayvanla işleri bittiğinde ????????????????????

   Sil
 30. iyi olmuş erkekleri bu hale düşüren kadınları duydukça hemcinsime olan saygım artıyor , yıllarca kadınlara yapılanları artık kadınlar yapıyor, bu sayede belki yıllar sonra kadın erkek eşit üzülecek, dünya dengelenecek :))) böyle bir olay yaşamadım ama yaşayanları görmem yetti bu cemaate katılmaya, piçliğe dewam hoşgelmişsin yoldaş...

  YanıtlaSil
 31. Yahu nasıl kötü oldum ağzına sağlık her kimsen ekşi okurken bir anda açıldı sayfan,benzer günleri böyle hiç tanımadığım birinin daha aynı gidişatla yaşamış olması teselli mi verdi denir ne denirse hiç de olmadı ama neyse :(
  Güzel yüreğin kirlenmesin tertemiz kalsın.

  YanıtlaSil
 32. 1.5 yıllık ilişkim vardı viyanda yasiyordu burda tanısmıstık . daha onra gitmk zorunda kaldı viyanaya . ordan dvm ettik ben dedim 10 gun bilemedim 1 ay . ama devam etti. 6 ay sonra geldi gene tatile gitik orda oyle seyler yasadık ki ben asik oldum oda oldu acayiptik inanilmaz seyler yasadık paylastık ben hayatımda ilkez biriyle seivşirsen duygularımında devreye girdigini gordum acayipti farkiydi anlatamam yani bu hissi yasdık onunla beraber elini sımsıkı tutyodum canım yaniyodu ama cok hosduam gidiyor diyodu . ileriye donuk planlar cocuk hayaleri su bu muhabeti yapıyorduk istanbuldada bir donem gecirdik ve o gitti. ama b sefer farkliydı bu . yoklugunda acı vardı o da aynı sekilde gel diyodu berbaryasayalim burda ben iş bulamam diyip gitmiuodum o cok ozledim be gelmemem diyodki gelemzdi oglu vardı cunku ve o buraya gelmek istemiyodu oda bırakmiyodu ogludaoyle ufak omadıgı için kolundan tutp yuru diyemiyodu ailesi de ordaydi. aramıza bolzulmaya basaldı . sdurekli konusuyorduk ememen hergun arada ben kafa dinlemek için telfonu veya pc yi suraya buraya verdim diyip kayboluyodum bazen işlerim oluyordu konusamiyoduk mesaj cekemiyoduk o arada bu umitdsizlige kapıldı olmayacak diye hakten olmuyodu baktık olacak gibi deigl ayrilalim dedik .sonra yarildik 1 hafta gecmeden mesaj cektim ozeldim diye oda bende dedi yapamiyorum sensiz dedi olmuyo dedi ruyamda baskasna dokundugunu baska bir kızla seviştigini gordm ona dokunuyodun canım yandı dedi gene bilrestik ama birlesmez olaydık sonra hep kavga stress bu sefer bitiremiyounda sen kalak o durumda ben belki geldiginde herseyi duzeltirim diye tatil al neyse bu gelir geldigi an kavga ederiz . biter ilişki bakın bitti yani net . ben sinirden agaliyorum madem boyle nedne geldin çç amacın ne senın bisey diyemiyor .ertesı gun gene kavga git kuznlerin var nedne hala berbaeriz ..bodruma gitk ama gene kavga etik oteleri ayırdık . aksam ustu mesaj napiyosn dısarı cıkalimmi .ç. burdsa oada bocek war gitm yanına gene kavga bu sefer benmle yasdıkalrındansonra boyle olmak olmuyomus . snunda bi buyuk kavga daha ve orda yeter diyip noktayı koyduk . boku cıktı sonrada 1 kere yanna gtim konusmaya konuscak bisey yok dedi. birde giderken viyanaya gidiyon birdaha asla ama asla gorusemiycez vedasalim dedim benm vedaslacak biseyim yok snle dedi . iyi dedim
  donduk ilk 2 ay hıc aramadım sormadım sonra ektuıp yazdım .. mesaj cektim eline geciti diye bir cvp verdi akıllara zarar .. gecmedi gecsede onu paramparca ederim sen soylesin boylesin senden nefret eiyorum falan filan . iyi dedim 15 gn sonra bi mesaj daha cektim eline gecitmi mektuo diye gene aynı tanir gecesede bisey fark etmez artık istemiyorum flan filan iyi dedim bu nefrtin sebeei ne bu davransıalrn ne boyle dedim bende biraz konustuk .. sonra 1 ay sonra işte 23 kere daha mesajastik en snda dun tanısma gunumuzdu .. mesaj cektim (ama ilkez yenidenb varsın dedim ilk ve son kez) ablamız . aynen benm derdm beni asr evi tasiyorum askala meskle ilginecek vaktim yok bana bidaha yazma alla alahtan dilyigm karsına dogru biri cıkar vse mutlu olursun .. mutlu ol diye :)bende evini zaten savmiyordun bu kadar stress yapmana gerek yok dedim ....

  yani ruya gibi basladı . mukemedi mesafe girdi biter dedim bitmedi geldi tatile gitik mutlu olduk . dondu bi donem gene guzeldi ayrilaim deidk beceremedik sonra aramız bombok oldu sonra 2.tatilde gitik bitirdik. geldik . bana nefret kin kusan bi kadın cıktı ortaya .. inanmadıgm sey ayrilması degil tepkisi bana karsı tutumu kin duyması

  YanıtlaSil
 33. Selim Kardeşim sen oraya 10 madde yazmışsın ama ben 11 i ekliyeyim sırf O'nun için aile büyüklerime el kaldırdım sırf O'nu istemiyorlar bana O'ndan sana hayır gelmez dedikleri için.Haklı oldukları için aile büyüklerime el kaldırdım.Sonuç aynı bırakıp gitti herşeye bütün yaptıklarıma rağmen bırakıp gitti Bunu hiçbirimiz haketmedik.

  Lütfen cevap yazarsan mesajıma sevinirim.Aynı şeyleri yaşayan biri olarak senin söyleyeceklerin içimi rahatlatacaktır.Teşekkür ederim şimdiden..

  YanıtlaSil
 34. Demek ki neymiş?Katil seni tekrardan kontrole geldiğinde silahını şarj etmiş olacaksın.ve hiç acımadan kalbinden vurup kalkacak kılıcını çekecek ve kafasını keseceksin.IŞİD usulü ;)

  YanıtlaSil
 35. İlk işe böyle romantik müzikleri dinlemeyi bırakmakla başlayabilirsin.All bu da benden sana bir iyilik olsun: http://www.youtube.com/watch?v=j7-3gUg1s9I&spfreload=10%20Message%3A%20Unexpected%20end%20of%20input%20(url%3A%20http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3Dj7-3gUg1s9I) ilham gücünü artırır.Kafasını keseceğin zaman merhamet duygunu giderir.Ben kılıcımı biledim bekliyorum katilimin bir dahaki geri dönüşünü.Geldiği anda ona hiçbir kötü davranışta bulunmayacağım.Hala daha sevdiğimi zannetsin orospu.Direkt yatağa attıktan sonra yanından tüyeceğim.

  YanıtlaSil
 36. Demek herkes aynı şeyleri yaşıyor. Ona insanlara hala inanıp güvenebildiğimi söylediğimde hayal kırıklığı yaşarsın demişti. O kendini bu yalanla koruyordu bense kalbimi açıyordum. Neden insanların gözü aşıkken kapanıyor. Ne bir olabildik ne kopabildik ama sanırım bir kaç gün önce anladım ki kopmuşuz. Artık bana bakmamak için elinden geleni yapıyor. Ne yaptım ben diye baktığımda anlayışlı fedakar davrandım sözle söylemesem de söyleyemesem de değer verdiğimi davranışlarımla gösterdim. Yazık ki hiç insan değilmiş. Bir de utanmadan sebepsiz ayrılığımız ardından onca mesaj gönderdi. Dengesiz. Hala üzülüyorum ama anladım ki anlamak yetmese de değere layık değilmiş. Ve artık hiç kimseye değer anlayış sevgi fedakarlık yok böyle olmalıymış. Yazık ki böyle olmalıymış

  YanıtlaSil
 37. Selim kardeşimin yazdığı on maddenin aynısini bende yaptım sonra da aldatıldım ve tekrar döndü ağlayarak sonrasında kaç defa ayrıldık ağlayarak tekrar geldi hep beni kandırdı sahte göz yaşları ile ve beni aldattığı p*çle nişanlanmis bugün gördüm ilk başta hafif bi tebessüm yaşadım ama benimle yatıp kalktıktan sonra başka biri ile birlikte oluyorsa ondan kurtulduğuma sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. olm ilişkinin kara kutusundaki acılar bunlar, yüzleşmek istemediğin sanrılar, kendine bile itiraf edemediğin hesaplaşmalar. sen şimdi, ama nasıl ya, ben dokundum ona, teninde parmak izlerim var diyorsun ya, o seni hiç hissetmemiş ki oğlum, emin ol şimdiki laleyi de hissetmiyordur. o yüzden aç bir adana boğması, en iyi kadın yok kadındır diyerek hayatın akışına bırak kendini.

   Sil
 38. 1.5 senelik bir iliskim vardi ondan sonra 1 yildir hic kimseyle cikmadim yapamadim yasini 1 sene tuttum yedigim darbeler hep iyi niyetiligimden benim .. sonra ogrendim ki kardesim dedigi kardesi gibi gordugu insanla ayrilmamizdan 10 sonra yatmis ... ben ona dokunmaya kiyamazken... neyse da neler var ama size asil cektigim acinin hikayesini anlatmak istiyorum kusuruma bakmayin bulgaristanliyim yazilarimda hatalar varsa... bu olaylardan sonra ben cok iprandim ve herseyden kactim ta ki hayatimi siken kiz karsima cikana kadar ilk baslarda ondan kaciyordum cunku arkadasimin kiz kardesiydi ama beni sevdigine ne yapip edip inandirdi arkadasimdan gizli gizli cikmaya basladik cok pismanim her nekadarsa yakinda arkadasim olmasa vicdanim ic rahat degildi ve ona abisinle konusmak istedigimi soleydim ne olacaksa olsun dedim ama daha erken dedi soyleme dedi ayirir bizi dedi bende onu dinledim her nede olsa benden duymasi baskasindan duymasindan iyidir ve zamanla daha cok sevdim yasadigim kotu seyleri unuttum yeniden dogmus gibiydim sanki bu 4 ay ah bu 4 ay.... sonra hersey ortaya cikti daha fazla gizleyemedik ve beni atesin ortasina atti veda bile etmeden terk etti beni hic birsey soylemeden beni bukadar sevdigini soyleyen kiz benim icin hersheyi goze aldini soyleyen kiz veda bile etmeden gitti bitti demeden gitti ben herseyi azirdim yapmaya cunku inandirmisti beni zorda olsa aska ve artik arkadasimla aramiz eskisi gibi hic bir zaman olamaz onun yuzunden biraz daha gayret etseydi cok mutlu olabilirdik... BEN HALA BEKLEMEKTE...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aralık 18 oldu, ben şimdi okuyorum, ve derin bilgilerime göre hala dönmedi ve sen beklemektesin. kızlar çok tuhaf varlıklar be oğlum, neden ve niçin gittiğini hiçbir zaman bilemezsin. neden biliyor musun, çünkü onlarda bilmiyor aminiyüm. o yüzden beklemekten vazgeçtiğin anda dönecektir ve büyük ihtimal bir boka da yaramıyacaktır. o yüzden, en iyi kadın hiç kadındır ustaaa.

   Sil
  2. ben de gelmeyen birini 3 yıldır bekliyorum, gelmeyecek ama yapamıyorum başkasıyla. yine de yeni biriyle başlama hazırlıklarındayım. beni takip edebilmek için twitter açtı, önce de yapmıştı ve okuldan birkaç arkadaşımı takip etti tabi ben soluğu kızın yanında almakla beraber kıza biraz pönkürdüm o kıskanlıkla da. şimdi kızın yüzüne bakamıyorum. whatsappta düzenli olarak birbirimizi takip ediyorduk fakat benim bu son bir haftalık dengesizliğim yüzünden çocuk whatsappa daha az girer oldu. kendimi tutamıyorum bela, işkence benim için. zehir vücuduma tamamen dağıldı ve vazgeçemiyorum ondan. halim duman yani. :'(

   Sil
 39. Benim adım Birleşik Devletleri'nde yaşayan, Williams Melott olduğunu. Ben mutlu iki çocuk evliyim ve bir güzel karısı ama korkunç bir şey hattı boyunca ailem oldu, ben işimi kaybettim ve ben o zaman onu bakım ve Çocuklarımı almak mümkün çünkü eşim evden dışarı dolu . Tüm tekrar durumla başa çıkamaz kadar dört yıl için aracılığıyla yönetmek, bu yüzden geri alma hakkında herhangi bir yardım için internette arama benim
  Aile ve iş, ama çok ifadelerine geldi, bu yüzden Dr.lgberase sahipsiniz karar verdim. ve (doctorlgberase@gmail.com] bana katıldı ve ben iman ile yaptım ve 12 saat içinde, benim ofis denilen ve üç gün sonra benim işi bana geri verdi şeyler yapmak bana talimat kim, eşim benim çocuklar ile geri geldi ve doctorlgberase@gmail.com sonsuza dek minnettar onu actions.am için özür diledi
  numara 08107363362

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. arkadaşlar aşkın evrensel olduğunu ispatlayan bu arkadaşımız derin acılar çekiyor ve gugıl transleyt duygularını kelimelere dökmek adına yeterince yardımcı olmuyor. neden bahsediyorsun bilmiyorum ama yabancı, bildiğim tek bir şey var; sevmek hiçbir şeye yetmiyor..

   Sil
 40. Uc gun once 6 yillik iliskim, yeni tanistigi 6 aylik tanidigim kadina degistirdi ve ayrildi benden. Mesele ayrilmasi degil, mesele su ki halen icimde bitmeyen sevdasi. Yaziklar olsun bana! Cok tesaduf gordum bu blogu birazda olsa moral verdi bana cok sagol.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sakın o kadınla mutlu olamayacağını düşünme kendine yapabileceğin en büyük kötülük budur.
   bırak mutlu olsun. sen bunları yaşıyorsan o mutlu olsun!
   sen de mutlu olacaksın emin ol! böyle terk edilmek insanda bir şimşek çaktırıyor.
   zaman en iyi ilaçtır unutma hepsi geçecek! sevmek ne olursa olsun sevmek suç değil. kendine kızma.... kendini suçlama! bırak sevemeyenler, aldatanlar suçlasın kendini

   Sil
 41. sevgili selim,
  ne güzel yazmışsın "bana ölüm olduğunu bilsem de şırınga şırınga damarlarıma enjekte edecektim" diye... ve maalesef aşkta hep daha iyi olan kaybediyor...
  bizler yani bu yazıya yorum yapanlar ve sen hatayı işte burada yapıyoruz.
  senin on maddelik listen yetmez ben bir on daha sayabilirim sana.
  belli ki bu yazıyı kalbi kırıklar okuyor. o halde bana da şu klişe ama çok gerçek sözü söylemek düşüyor:
  kendinizi sevin öncelikle, siz kendinizi sevmedikçe kimse sizi sevmeyecek!
  ayrıca katiller olay mahalline döner belki ama sadece bıraktıkları enkazı görerek egolarını tatmin etmek için... ve sadece sevgiliyken ayrıldığınıza sevinin ya evli olsaydınız?
  sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. listeyi editledim, teşekkürlerimi fışkırtıyorum. yalnız yanıldığı bir nokta var, sen hayata fazla profesyonel polyanna tarafından bakıyorsun dostum, kendinizi sevin hümanistik bir yaklaşımdır, karşı cinsi sevmek cinsel ve biyokimyasal gelişen ayrı bir sanrıdır. yani seni günün birinde, kainattaki her şeyden daha güzel ve özel seven biri hayatına çıkarsa, neden sonra kaybolup seni o eski tanıdığı halindeki gibi bırakınca, sevgisizliğin ne demek olduğunu anlayıp boktan bir hissizliğe kapılıyorsun. eyorlamam bu kadar, kayda alıp, göz nuru tüketip okuyup yorumladığın için soluğundan öpüyorum, güç seninle olsun.

   Sil
  2. selimcim selamlar, tekrar yazacak olmana sevindim. bekliyorum yeni yazılarını....
   anlatmak istediğim şuydu: listeye onu kendinden daha çok sevmek diye bir madde ekleyebiliriz rahatlıkla. bence sorun tam olarak burada başlıyor, eşit bir ilişki kuramamak. terazi hep ondan yana vermiş ağırlığını...biz unutmuşuz kendimiz. onlar yaşadığı için yaşar hale gelmişiz... kendini sevmekten kastım bu dengesizliği kendi lehine bozabilmek, ilişkide dengeyi kurabilmek...

   Sil
 42. 6 yil iliski yasadim, Beni bu 6 senede hep baska kadinlarla kiyasladi ve beni cok uzdu. O daha baska giyiyor bu daha iyi sahipleniyor ve saireler. Ve ben bunu soylememesini defalarca soyledim ve birgun ona yeter artik ayriliyorum senden dedim. 3 ay konustuk ama hep kavga ediyorduk. Careyi gitmekle ve tatile cikmakla yetindi ve gitti. Ne olduysa orda olmus, uzulmesine unutturan kucuklukten tanidigim bir insanla cikmaya basladi. Tatilden geri dondukten sonra (1 ay ve 21 gun konusmadik yazismadik cunku hep ayrilip barsiyorduk bunuda bir ara verdik gibi gormustum). Onun arkadasinin dugununde gordum ve halayda elime girdi ve ben ciktigini duymustum ve ona neden elime girdigini bir mesajla ona yazdim. Ve o hic kimseyle cikmadigini soyledi. Biz oyle konusmaya devam ettik. Ve en sonunda kiz ciktigi cikti. Simdi isin icinden cikamiyor. Ne yapacam ne edecem diyor. Beni seviyor ve asiktir diyor ve bana yaziyor ariyoruz ve gorusuyoruz (yani aslinda kizi aldatiyor) ancak kizi uzmek istemiyor. 6 yillik iliskimi kurtarmak istiyorum ancak benim bu durumda ne yapacagimida bilmiyorum. Hersey cok zoruma gidiyor hemen baska biriyle cikmasi ama sevmeme ragmen bunada raziyim, belki bu hic dogal gelmiyecek ama ilk sevdigim adamdir ve ilk askimdir. Vazgecip baska biriyle olmaktansa baska biriyle cikmasina ve ayrilmasina raziyim. Sizce bu ne yapar? Bide ben burda ne yapmaliyim? Bana resmen bana cozum yollarini ara diyor..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. şimdi burada haydar dümen kıvamında rolantili cevaplar vermek istemiyorum aslında. kendimden biliyorum, bir çoğunun kalbini tırmalayan bir soru var, niye böyle yaptı, hiç olmazsa döner mi ? işte her şey, kabullemenin içerisinde saklı. evet kara dutum çatal karam, sen kendine kabullendirmiyorsun ama, ayrılıyorlar, başka birini de sevebiliyorlar, yere göğe sığdıramadığı o ilişkilerini de gün gelip tek bir hissiz sözcüğe sığdırıp gidebiliyorlar hafız. bir çoğu, uzun ilişkiden sonraki o boşlukta, o uzun dönemdeki seninle aldığı yoğun tadı unutup, hayatın renklerine kapılabiliyorlar. hani kenan abimiz ne diyor; yeni aşk caydırır, kimi zaman kandırır.. diye. tam olarak böyle oluyor bu işler. sonuç itibariyle 6 yıllık güzel bir ilişkisini mundar edip, seni diğer bir kişiyle beraber seçenekler arasına koyduysa, üzülerek ve o günleri hatırlayıp içip acıyarak söylüyorum ki, afedersin ben onun tam olarak amına koyayim, dönmesin zaten geri. umarım bir boşluktadır ve aldanıp, belki de kendini kandırarak böyle bir çıkış yolu aramıştır ve aslında böyle tiksinç bir özne değildir ve bir gün gerçekten tüm yaralarını sarmak için döner, pişman olup deneyip deneyip yanıldığı için değil..

   Sil
 43. Önce barmenle gözgöze gelirsin.
  -Hoşgeldiniz !
  "Merhaba" dersin kısık bir sesle, boğazından kolay geçecek bir şeyler istersin o an gözün neyi kestirdiyse işte..
  Sonra "Daha sert lütfen" demeye başlarsın.
  Daha sert !
  Yaşamak gibi.
  Gırtlağın yandıkça, dinecek sanırsın ağrın.
  Diner de..
  Dünyanın ritmine eşlik etmeye başlar kafan. O kadar şiddetlidir ki hissettiğin şey sigara paketlerinin ne çabuk boşaldığını farketmezsin.
  O kadar ağırdır ki taşıdığın yük, dudaklarını ısırırsın, ellerinle oynarsın, dalar gidersin bir yerlere içinden son kez görebilmeyi dilersin birilerini, birilerini ne çok özlediğini düşünürsün.
  Arasan ne der ?
  Ne dersin ?
  Kaç saniye sürer ?
  Açar mı ?
  Kiminledir şimdi ?
  Aldatıldın mı ?
  Neden terkedildin ?
  Nasıl bitti ?
  Suçlu musun ?
  Gururun yeter mi affetmeye ihaneti ?
  Haklı ama özür dilemeye de hazır olan mısın ?
  Haksız ama pişman mı ?

  Ayağa kalkarsın, ücretini ödersin yalnızlığının.
  O an ne duyduğunu biliyorum.
  Bağıra bağıra ağlamak istediğini.
  Yeter diye bağırmak!
  Yalvarırcasına bağırmak.
  Ağlamak..
  Ağlamak...

  Kalabalık bir caddedesindir.
  Ellerin cebinde, başını eğmiş yürüyorsundur.
  Küçük adımlarla, kimseye çarpmadan..
  Öylece yürüyorsundur. Amaçsızca, nereye gittiğinin önemi yoktur o an.
  Kaçmak fikrine hakimsindir. Ve kaçmak, yalnızca bir eylem değildir.
  Yürüdükçe kusuyor gibi hissedersin.
  Hırsını, öfkeni, sevgini..
  Unutmayı dilersin.
  Hepsini !
  Herşeyi..
  Kurtulmak istersin..
  Dayanılmaz bir acı vardır göğsünde, hava soğuktur. Senin halin yoktur, üşümeye bile.
  Rüzgardan dağılan saçlarını toplamaya da yeltenmezsin.
  Bir banka oturur, insanları izlersin önce adımlarını sayarsın, binlerce insan geçer önünden, sana benzeyenler ve benzemeyenler vardır..
  O an bir şey olur bana,
  Seni bilmem..
  Bir tabanca alıp önüme geleni öldürmek isterim..
  Çevremde tek bir insan bile kalmayana kadar öldürmek.
  Çığlıklarını duymak hepsinin.
  Hepsinin benim kadar ölü olduğuna şahit olmak isterim..
  Bir sigara yakar,
  Ayağa kalkar,
  Yürümeye devam ederim.
  O an ne hissettiğimi biliyorum, ama yazamam.

  Evdesindir.
  Duşa girersin,
  Musluğu sonuna kadar açarsın. Sessizce süzülür önce gözyaşların, gittikçe artar sayısı damlaların. Göğsün daralır.
  Eline bir jilet alıp kendini kesmek istersin.
  Bu öyle kolay değildir, inan.
  Kafanı duvarlara vurmak gelir içinden.
  Elinde olmadan yalvarırsın,
  "Allah'ım lütfen!"
  O an ne hissettiğini biliyorum,
  O duşun altında nasıl ağladığını,
  Tam olarak nerede olduğunu acının.
  Seni neyin bu hale getirdiğini.
  Delirmek istediğini..
  Hakim olamadığını daha fazla kendine.
  Yumruğunu nasıl sıktığını..
  Dişlerini sıkmaktan çenendeki kasılmasının tadını...
  Yine de herşeye rağmen ölmene izin vermeyen bir umuda sahip olduğunu.
  Biliyorum !

  Yatağındasındır.
  Uyumak bir kaç saat kurtulmaktır bu hayattan.
  Ama uyuyamazsın.
  Gözlerini kapadığında beliren suretler yüzünden çıldıracağını sanırsın..
  Öyle ki tüm organların aynı anda ağrımaya başlar.
  Kendini avutmaya çalışırsın, bir kaç belki ile..
  Bir sağa, bir sola döner durusun.
  O an aklından nelerin geçtiğini biliyorum.
  Nasıl dua ettiğini..
  Neleri sorguladığını, neleri kabullenemediğini.
  Malesef, kafana bastığın yastıkla kurtulamayacağını da biliyorum o işkenceden..

  Bir sabah uyanırsın.
  Adını bile unuttuğun bir kadın/adam vardır koynunda..
  Asıl dram buradan sonra başlar.
  Herkesi kandırabilirsin, herkesi aldatabilirsin,herkese yalan söyleyebilirsin ama kendine asla !

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bir bara girersin, yerin bellidir, içkin sen söylemeden gelir.
   o barda o kadar çok ağlamışsındır ki artık garsonlar bile seni azıcık mutlu görmek ister, müesseseden ikramlar gelir ardı ardına... peçeteleri sessizce bırakır kaçarlar
   hesabı öder kalkarsın kendine ettiklerinin hesabını..
   yürürsün çılgın gibi, aynı mahallede döner dolaşırsın
   ve elbette hava ne kadar soğuk olursa olsun üşümezsin!
   içindeki yangın öyle büyüktür ki...
   renkli vitrin camları yılbaşı, bayram veya sevgililer günü süsleri ile doludur fark etmez... bir taş alıp kırmak istersin tüm vitrinleri
   mutlu insanlara, çocuklara, işçilere, çöpçülere bakarsın gıpta ile
   sanki bütün dünya her şeye rağmen mutlu ama sen mutsuzluktan ölmek üzeresin gibi gelir
   keşke ölsem ulan mutsuzluktan ölsem de kurtulsam dersin
   ölemezsin
   eve çaresiz ve sessizce dönersin
   uyku hapları zerre etki etmez. bir kaç kadeh daha içersin
   işte şimdi bir kaç saat uyuyabilirsin belki...

   gözyaşlarım bir gün dinecek mi diye sorar durusun...
   kim bilir belki diner... bu umutla yaşarsın...bence bu umutla yaşamalısın!   Sil
  2. insan hemen arkasında dünya can çekişirken, bunlar böyle mutlu olabilmeyi nasıl başarıyor diye soruyor ve kendini fok balıgı gibi hissediyor diy mi karşim ? onu tanıyan sevdikleriniz, beraber gittiğiniz yerlerdeki figürler, bazen onu soruyor, ikinizin bu güzel ilişkisinin hesabını tek başına bir maktül olarak verip, soruların mütemadiyen tekrar etmesinin ardından kendinizi inanılmaz derecede çaresiz hissediyorsunuz. ey sanat, hayatı kelimelere dönüştüren..

   Sil
  3. herkes her yerde onu sorar, hep sana sorulur, kimse ona sormaz nedense...
   şehrin herhangi bir sokağına baktığında onu görürsün, her yerde anılar vardır sayamayacağın kadar yıl birlikte bu şehri karış karış dolaşmışsındır, bir sokak yoktur ki onsuz gezmiş ol....bir film bir oyun yoktur ki onsuz izlemiş ol, anı değildir işte bizzat hayatın olmuştur o.. defalarca ayı doğurup güneşi batırmışsındır, onsuz bir sigara bir kadeh içki bile içmemişsindir. sevişmeyi sanki bir tek onunla yapılabilecek bir eylem gibi düşünürsün. aklına gelen her fikri, her güzel şeyi onunla paylaşmışsındır. telefonu eline aldığında istemsizce onun numarasını çevirirsin...boğazından onsuz lokma geçmemiştir. şimdi kolaysa bir tabak yemek ye bakalım tadına vararak.... onsuz yaşamak nefes almak öyle garip bir duygudur ki zaten ilk günlerde nefes aldığını hissedemezsin bile, içerilere sığamazsın. en yakın dostun sokaklardır.
   yeni birine nasıl yaklaşır, nasıl iletişim kurulur, başka bir tene nasıl dokunulur... hiç fikrin yoktur. yeniden aşık olmak istersin olamazsın.
   bu ilişki biterken onun mutlu senin harap olmandaki bu eşitsizlik denklemini çözmeye çalışır durusun ama bilinmeyenler o kadar fazladır ki.. saf saf keşke anlasam hak verebilsem ona diye düşünürsün.
   o sokaklarda yürürken gün be gün değişirsin. bir daha asla hiçbir şey eskisi gibi olamayacaktır bunu çok iyi anlarsın.
   öyle şeyler yapmıştır ki, yaptıklarına değil seni kırmasına üzmesine değil, bu yaşananlardan sonra asla bir arada olamayacağınıza üzülürsün.
   işte çaresizlik tam olarak böyle bir şey...

   her neyse hepimiz için gelsin bu güzel şarkı...

   aşk hiç biter mi ? hiç bir şey olmamış gibi boşlukta kaybolup gider mi?
   ...
   http://www.youtube.com/watch?v=jOVOB-w2v3w

   Sil
 44. travmalarıma ortak olup, acılarını bu sütun altında biriktiren arkadaşlarım, sevgsizliklere koca bir kalp verenler; bu hikayenin bitiş noktasından sonra, devam filmi olarak yaşanan yeni aldanışlarlarımı kelimeleştireceğim, benim de ilişkilere ait bakış yargılarım güncellendi, umarım size de faydası olacak kelamler edeceğim. yakında değil ama çok uzakta da değil, hayata dair hesaplaşmalarım var bir deste, onlarla yüzleştikten sonra bu sütunlardayım. o yüzden fonda yan tiersen eşliğinde, kalın keyfe kederle.

  YanıtlaSil
 45. bunları yaşayıp değişmemek, kendini güncellememek mümkün mü zaten?
  bekliyoruz anlatacaklarını heyecanla.
  sevgiler...

  YanıtlaSil
 46. Bir hikayede ben anonim arkadaşınızdan ;
  samimiyetiniz çok hoşuma gitti yazışmalarınız şuan ılık olan öğrenci evimi ısıtmaya yettide arttı dostlar
  hikaye 2 ay önce başlar
  adam(yani ben) hayatında doğru dürüst bir ilişkisi olmayan yalnızlık çekmemiş yani halk tabiriyle pek saplık çekmemiş ama ilişki namınada hiç bir baltaya özellikle sap olamamış- ki bunun sebebi kişisel özellikleri ve tatminsizliğidir- bir adam.bir gün yine karşısına talihsiz bir kadın çıkar ve hangi günahı işlemişse bu adamı sevmekle cezalandırılır.Adam her zamanki gibi kadını hiç sallamaz kadının ona olan ilgisi hoşuna gider-her zaman güzel kadınların sevgisiyle, ilgisiyle beslenmiştir bir nevi ilgi vampiridir-kadın güzeldir,akıllıdır ama adam huyu gereği hiç bir şeyi sallamayan rüzgarda amaçsızca savrulan bir kuru yaprak olduğu için kadını sevemez seviyorsada o sevginin ne demek olduğundan filan bir haber olduğundan ne hissettiğini anlamaz her zamanki gibi, ama kadın ilede birlikte olmayı ,eğlenmeyi gezmeyi tozmayı ihmal etmez. kadının duygularını itinayla önemsemez hediye namına o sırada etrafında bulunan herhangi bir kaldırım üstünde yıllar suren çabasıyla güç bela oraya tutunmuş olan ne bir parça otu söküp sevgisi için ona kurban etme zahmetinde bulunur (çiçek ya nedir alsan nolur elin mi kopar kaç kilo bi çiçek kaç paradır ya kadın yalnızca amazon ormanlarının derinliklerinde binbir zehirli canlının yanında yaşayan endemik bir çiçek mi istedi yapma böyle)ne de o otun yanındaki bir parça biçimsiz taşa gönlünden kopan bir damla anlamı yükleyip verme zahmetinde hiç bulunmaz. Kadın harap olur ,her gün ağlar ,adamı her fırsatta arar onunla beraber olmayı ,elini tutmayı ,onu öpmeyi, koklamayı ne kadar sevdiğini istediğini söylerde söyler ama kadın henüz farkında değildir ki söylediği herşey adamın kulağına gitmeden evvel muhakkak egosunun kulağına gidiyor ve egosu level 100 olduğu için duygusal olan duygu yüklü olan herşeyi katletme skillerinin hepside sonuna kadar açık olduğu için egodan adamın kulağın birdamla belki gidiyor ama kalbine ulaşamadan buharlaşıyordu . Kadına kaç defa uzaklaşmak istediğini söylediyse de kadın vaz geçmedi uğraşmaya devam etti bu uğraş o kadar acı verici olsa gerek kadın buna dayanamayıp kendine zarar dahi verdi-aldığı duygusal tahribat yetmezmiş gibi- ve nihayetinde adamı kazandı.Adam onu farketti kalbini dört bir yandan sarmış dikenli sarmaşık misali egosunu, daha henüz farketmeye başlamış olduğu kalbinin sıçaklığıyla yakıp kavururken ,her şey düzelmeye başlarken ,adam kadının kadın adamın elini artık aynı sevgiyle şefkatleri aşkla tutmaya başlamışken, kadında bu sırada bunca zaman adama karşı olan güzel güzel allayıp pulladığı güzel kokular sürdüğü çocukluktan kalma en sevdiği zorlu geceler de can yoldaşı yerine koyduğu bir barbi bebek misali saf duygularını oturttuğu taburenin ayaklarının artık aşk değil hırs olduğunu fark etti.Bir gün belki iki bir sela verildi adamın henüz başkası içinde atabileceğini farkettiği kalbinin derinlerinde kadın g

  YanıtlaSil
 47. "dostlar ben sizi sevdim" der adam
  o an bir karadelikten bile yoğundur inan
  bir yer oluşturmuştur kafasında
  bir sen,bir ben bir o falan
  bir ağlasa,bir çağlasa barajlar yetmez göz yaşlarını tutmaya inan
  o an okyanuslar kadar doludur adam
  "burada erkekler kadınlar hep aynı dertten muzdarip" der
  konuştukça akar yüzüne ruhu terler
  sığ değil hepsi derin sularda aynı duygularda
  farklı bedenler,kalpler bir arada
  "burada" der adam kalbini göstererek ayakta;
  "erkek kadın hep aynı dertten muzdarip"
  hissedince bu kadar samimi olmak ne garip

  YanıtlaSil
 48. bu arada olur ya henüz bu duyguları yaşamaya başlamış veyahut ileri görüşlü olup yakında başlayacağını kestiren arkadaşlar yoldaşlar olursa konuşabiliriz zira ruhumda henüz açılmış kara pazarda satılan herşey ziyan olmuşluğun eşsiz tazeliğine sahiptir -Anonim-

  YanıtlaSil
 49. Benim basima gelenler gecen hafta bugün oldu hayatta yapmam dedigim biseyi yaptim...pismanmiyim evet hemde çok...
  Benim hikayem gecmise dayali henuz 16 yasindayken tanimistim onu ama abimin arkadasi oldugu icin baska gözle bakmamistim ona...evlendim düğünume bile geldi bu insan...
  Evlilik hayatim istedigim gibi yurumedi...yillar sonra bu insan karsima cikti sanal ortamda resimlerimi begenmeye basladi mutsuzlugumu sezinledi ve yanindayim dedi...
  Konusmaya basladik kendisi sevgi oldugumuzu soyledi surekli benimle duzeyli bir iliski yasamak istedigini beni unutamadigini benimle evlenmenin hayalini kurdugunu anlatti durdu...
  Her defasinda arkadas kalalim dedim ama ikna edemedim...
  Sihirli yalanlar dokulmustu agizdan ve bende kandim...
  Tam anlamiyla bir iliski istedi benden benim ol dedi seni daha cok sevicem dedi asla birakmiycam dedi ve gitti...
  Her kadin sadik olamiyor haklısınız ama her pantalon giyende adam olamiyor dimi...
  Donmesini bekliyorum çünkü yüzüne tukurmek istiyorum sevgim asla yok icimde cok buyuk bir nefret var...
  Mutsuzluguma bir yenisini eklemeye hakki yoktu
  Beni ve ailemi bukadar yakindan taniyan biri bu kallesligi yapiyorsa sizlerin basina daha beteri de gelir...
  Anlattim kinarsiniz yada anlarsiniz bilemiyorum beni
  Ama kimsenin ahi kimsede kalmaz ben bunu bilir bunu soylerim...
  Her seviyorum diyene inanmayin hele bide benim icin onemlisin lafi kulliyen yalan...
  Katil olay yerine döner elbet ama ardinda bir cesed bulmaz herzaman güçlü bir düşmanı vardır artik!

  YanıtlaSil
 50. muhakkak doğru söylüyorsun -Anonim-

  YanıtlaSil
 51. bende çok sevdim çok değer verdim ilk sevgilimdi onun içinde ben öyleydim hayatın onsuz olamıcağını hissediosun herşeyin oluyor sanki hiç bitmicekmiş gibi geliyor ama noldu bitmez olmaz dedğin 5 yıl sonunda oldu oysaki bu 5 yılın 3 yılını uzak şehirlerde geçirdik zor olanı başarıyoz dedik sevgimiz inancımız kuvvetli bağlıyız birbirmize dedik şu an 3 aydır ayrıyız ben onu hala çok seviyorum bu zaman zarfı ıcınde sürekli ısrar ettim son bir şans diye ama olmuyor dedi hiç birşey hissetmiyorum sana karşı sevmiyorum seni dedi içimde azcık bi sevgi olsaydı tamam derdim ama yok bitti yok içimde hiç birşey kalmadı dedi insanın içini en çok acıtan şey onca uzaktan yuruttgun ilişkinin tamam artık okul bitti kavusmamıza az kaldı diyip yasayamadığın mutlulukların bir anda kaybolması oldu sürekli onu düşünüyorum kalbimde sürekli bi sızı acı atamıyorum yüreğimden dönermi geri bilmiyorum keşke dönse...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tek kelimeyle ayni duygulardayim. Süreler aynı acılar aynı umutlar aynı

   Sil
 52. Slm ben de buna benzer bi soru sormak istiyorum. Sewgilim maddi zorluk yaşadığı bi dönemde iki gün boyunca onu yüzlerce kez aradım. Müsait değilim demesine rağmen. O da benm bu zihniyetimle ewlilik olmayacağını söyleyip ayrıldı. Defalarca özür diledim ama daha da kötü oldu. Sonunda aramicama söz werdim. O da kısmet eğer senle olacaksa ben seni ararım zaten daha önceki gibi filan bi şeyler söyledi. Sizce geri döner mi

  YanıtlaSil
 53. Merabalar benim 2 yillik iliskim bitti seker hastasiyim beni atandigi yerde başka bi öğretmen bayan için terk etti.çok seviyorum evlenelim derdi ben atanamafim henüz.hergun oluyorum .mutlu olur mu döner mi çok caresizim .benim için olumu göze alirdi bi anda sevmediğini filan söyledi .15 tatilde buluştu .sonra benim için hayirlisi değilsin dedi terk etti.ogrendimki ekim ayindan beri o kizla beraber yardim edin babada...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hocam sonuç ne oldu ? Başıma geldi aynısı.

   Sil
 54. Ben de sizlere hikayemi anlatmak istiyorum. Tanışmamız bile tam bir film gibiydi. Tesadüfle karşılaştık. 9 ay sonra yine bir tesadüfle tanıştık. İlk kez aşık olmuştum her şey çok güzeldi. Beni gerçekten seviyordu ve fazlasıyla belli ediyordu. Lakin benim aşırı kıskançlıklarımdan doğan tartışma sonucu ''boğuluyorum'' deyip ilişkiyi bitirdi. Onun da haklı sebepleri vardı ama konuşmak yerine benden kaçtı. Ayrıldıktan sonra iki ay daha konuşmaya çalıştım ta ki ''bana bir daha mesaj atma lütfen.'' diyene kadar. Artık içime attım. O kadar üzüldüm ki bende ciğer kalmadı hepsi kül oldu. İlk kez böyle bir şey yaşadığım için bu acının bitip bitmeyeceğini bile bilmiyordum, yaşayarak öğrendim. 1 yıl 2 ay bekledim onu. Hiç görmedim onu. Sesini bile unuttum. Şu an hayatımda birisi var, hayatımda tanıdığım en karakterli erkek diyebilirim. Beni çok seviyor. Ondan vazgeçmeliydim beni seveni sevmeliydim. Şimdi tam hayatımı düzene sokmuşken bana dönmek istediğini gösterdi. Ayrıldıktan 1.5 yıl sonra benim kafam karıştı. Bir tarafımda beni dünyanın en iyi kızıymışım gibi hissettiren insan, bir yanda da ilk ve tek aşık olduğum, aylarca beklediğim insan...

  YanıtlaSil
 55. ben de gelmeyen birini 3 yıldır bekliyorum, gelmeyecek ama yapamıyorum başkasıyla. yine de yeni biriyle başlama hazırlıklarındayım. beni takip edebilmek için twitter açtı, önce de yapmıştı ve okuldan birkaç arkadaşımı takip etti tabi ben soluğu kızın yanında almakla beraber kıza biraz pönkürdüm o kıskanlıkla da. şimdi kızın yüzüne bakamıyorum. whatsappta düzenli olarak birbirimizi takip ediyorduk fakat benim bu son bir haftalık dengesizliğim yüzünden çocuk whatsappa daha az girer oldu. kendimi tutamıyorum bela, işkence benim için. zehir vücuduma tamamen dağıldı ve vazgeçemiyorum ondan. halim duman yani. :'(

  YanıtlaSil
 56. benim sevgilimde sorumluluk alamıyorum deyip terketti beni. kabullenemiyorum bu durumu. sorumluluk almasını gerektiren hiç bir şey yoktu ortada. aylardır geri döner diye bkliyorum ama dönmüyor tam aksine çevresinde bir sürü kızla dolanıyor. bende ne yapacağımı bilmiyorum oysaki sevgisine çok inanmıştım. pişman olur mu acaba

  YanıtlaSil
 57. olur olur ama bu tarafta diil

  YanıtlaSil

 58. Tek bir orijinal borç veren müvekkilim çok uygun bir hızda iyi kredi vermek için sahip bir özel kredi borç veren benim. Bu kredinin faiz oranı kredi halka tükenmek 3%.i ve özel individuals.the en fazla bu krediyi tükenmek 1,000,000.00 neden dışarı vermek en az olan 5000.for ABD Doları daha fazla bilgi e-posta millerloanlenders88@gmail.com bize ulaşın
  Tam senin tafsilât:
  Tam adı:...
  Ülke:...
  durumu:...
  Seks:...
  Adresi...
  Tel:...
  Meslek:...
  Gerekli miktar:...
  Kredinin amacı:...
  Kredi süresi:...
  Telefon numarası:...
  Email:millerloanlenders88@gmail.com ulaşın

  YanıtlaSil
 59. Merhaba arkadaşlar, büyük spell caster bir şaşırtıcı ve etkileyici tanıklık gerçekten paylaşmak seveceksiniz. Benim adım Isabella miller Amerika Birleşik Devletleri olduğunu. Kocamı geri az beklediğim ve hayal bile edemezsin. Ben ve kocam için dört yıldır evli ve mutlu yaşıyorum ama, aniden, tamamen değişti ve benden taşındı, sormak istedim ama o sorunun ne olduğunu bana söylemek reddetti ne olduğunu bilmiyordum ve zamanın geçişi boşanma aranan. Çok endişeli ve kafası karışık, ve bu onu geri getirmek için elimden geleni yaptım ama boşuna tüm ve bütün umutların bittiğini ve bir çıkış yolu için arama sırasında benzer bir sorun vardı benim bir arkadaşım bana Tapınağı Bahai büyük Aadhishankar denilen büyük bir büyücü hakkında düşündüm ' sorununuzu çözmeye yardımcı oldu. Asla kullanımı inanıyorum hayatımda, büyü lansmanı çünkü hiçbir zaman o-ecek iş, ama bu adam bir şans vermek denedim ve benim büyük sürpriz, o işini yaptı ve olumlu sonuç vermedi ve eşimin ele geçirdi geri. Büyücü bile onun iş yaptığımda, kocam çok içinde benimle farklı olarak daha önce aşık olduğunu keşfetti. Bu yazım, beyin yıkamıyorlar ama ne kadar sevdiğimi görmek için gözlerini açtı ve gerek o ve şimdi tekrar mutlu bir kadınım ve ne büyü bu büyük tekeri için yapmak bilmiyorum söylemek ikehedusundayspell@gmail.com sadece ziyaret için benzer bir sorun olan biri için kendi sorunlarını anlatmak için bu fırsatı kullanıyorum ve size yardımcı olacaktır , çünkü o kadar gerçek ve güçlü. Bir kez daha teşekkür ederim harika ikehedu Pazar yazım ' ı ve Mayıs Tanrıların her zaman senin senin için hayırlı işler.
  Yanıtla

  YanıtlaSil
 60. Birinin ahını alıp diğeriyle mutlu olamazsın. Allah var!
  Doğru değil abi o çocuk hep mutlu dün aynı kişi tarafından 9. Defa aldatıldığımı öğrendim önce gittim bi güzel saydım sövdüm beddua ettim sonra spam attım şimdi güya umrumda değil he değil bok değil mk ağlamaktan gözlerim şişti kıpkırmızı oldu ne bok yicem bilmiyorum kendimi öldürmek istiyorum ama o piç mutlu hak mı bu hani nerde adalet. Tabiki de yok!!

  YanıtlaSil
 61. İnsanlar her zaman Dr.Zadson hakkında iyi yorumlar yapmış ve i benim sevgilisi ile sorunları vardı ve ben Dr.Zadson sonra ben onun güçlerin gerçek etkin kullanımını fark temas kadar olduğunu nasıl doğru bilmiyordum. İlk başta Dr.Zadson o benim için bir büyü kez benim sevgilim 48 saat içinde bana geri gelecektir o ve ben tüm yapmanız gereken beleive olduğunu ve o yapmamı ne sormak yapmak Ama bugün ben çok duyuyorum bana ne zaman dedi gibi her şeyi çalıştı çünkü benim ilişkisi doğru yaptığı yardım için mutlu. Insanlar sadece DR.EDUDU ZADSON TEMPLE bugün VIA temasa So: eduduzadsontemple@yahoo.com ya +2347050269626 arayıp olsun sizin ilişkide sorunlar çözüldü

  YanıtlaSil
 62. Terkeden sewgilida döner ya ama harbinden sewmisse kimseye guwenip sewemiycegi için geri doner ama bu biraz zaman alabilir

  YanıtlaSil
 63. E arkadaşlar yalnızlık we acılar dünyasına hoşgeldiniz terk edilenler sitesi

  YanıtlaSil
 64. Bende aynı olayı yaşadım bundan 2yıl önce facebooktan bir kızı durttum ve mesaj attı öylece aramızda sohbet başladı ver bir iki ay böylece devam etti sonra beni sevdiğini ve hoslandini söyledi ilk başka inanmadım ve gün geçtikçe bende hoslanmaya basladim ve çıkma teklifi etti ben ilk başta kabuletmedim ve sonra ettim ve sevgili olduk bir birimize çok baglandik ayrilsakta gene barisiyorduk bir kaç kez ailesi öğrendi ailesi beni istemiyordu ve en son bir dsha öğrendiler ve sevgilim benden ayrıldı artık ben seninle yapamam dedi bende biraz teselli oldum ama ise yaramadi beni unutacagini söyledi ve birgün beni aradığında bir çocuk bana aşık şimdi konuşuyoruz falan dedi bende karşı geldim buna ilk başta tamam konuşmam dedi ve sonra ne olduysa çık.aya başlamışlar ben kafayı yemek üzereydim sevdiğim kiz başkasıyla çıkıyor askim diyor çok kötü bir şey neyse bir hafta çıktıktan sonra çocuk bundan ayrılmış çocuğun başka bir sevgilisi çıkmış neyse benden nefret ettiğini beni artık sevmediğini söyledi ben gene birakmadim arkadaş olarak konuşuyorduk benden nefret ettiği halde beni arıyordu ve bir kac gun önce bana bana artık mesaj atma senden skildim dedi bende bir kac gun mesaj attim baktım olmuyor tamam kusurabakma özür dilerim diyor bir daha aramadim ve mesaj atmadım sizce geri donermi ben daha halen çok seviyorum aklımdan çıkmıyor ne olur yardımcı olun

  YanıtlaSil
 65. buraya yazsam sığmaz ee yuh artık dersiniz :) ama ne olursa olsun hangi olay olursa olsun insan severse terketmez ha dille söyler ha davranışla gösterir ama asla özünde terkedemez gerekirse üstlenir herşeyi yapmasada ...suçluyum ben bunu çözelim sende yardım et kaçmayalım der...sonuçta yeryüzünde tek bi insan kalsa ortadada suçlu olmazdı demekki suç işlenmesi için en az iki kişiye gerek var ..ha biri az biri fazla suçludur bitmesi gereken birşeyse ölede bölede biter elbet ama gerekirse bi ömrünü feda edebilmeli seven..çünkü hımm belki birgün umudu besler seven sefanda cefanda başımın üstüne der ...sevmeyen ise seviyorum der savaştım der sende beni üzdün der ve ve gider...belkide insanlıktan çıkarak gider öle bi gider ki herşey paramparça...ve sonra evet bir katil her zaman olay yerine geri döner..döndü de.. hımm ama sonra ne oldu ?terkedişin ilk seferi iyi olmamıştı ikincisi daha iyi olsun dedi :) evet ben kaybetmedim ben herşeye rağmen sadece inandım bil..unutur muyum?hımm zor..nefret eder miyim ? kısa bi süre . sıradanlaşır mısın? işte bu olursa gerçekten bitersin çünkü nefret bile seni önemsemekti.

  YanıtlaSil
 66. Ya size tavsiyem bunlara iyi davranmayın kötü söz söyleyin dövün sizden iyisi olmaz bunu da bilin sizden degerli si yok bu hayatta var mi sizden birisi daha bu hayatta yok değilmi o zaman verilen bu hayatın kıymetini bilin çok şükür edin yarattana veselam

  YanıtlaSil
 67. Farklı web sitesi aracılığıyla gitti gerçi Merhaba İngiltere'den adı am tarafından Sonia Stevens, ben büyük bir herbalist Dr. Ben yaklaşık bir tanıklık veriyorum, o hastalıkların her şekilde çare vardır, o, benim HIV hastalığı tedavi gördüm farklı bitki ile ilgili farklı tanıklıklar, ben gibi oldu: "? Birçok kişi insan hala muzdarip neden HIV tedavisi var" bundan olsa, o zaman ben, ben o kadar ona inanmıyordu, e-posta yoluyla Dr. Ben temas o 3-4 alacağını sadece, ona bir şans vermek istedim o benim posta cevap verdi ve benim hakkımda bazı bilgiler Gerekli, o zaman ben ona gönderdim, o CURE hazırlanan ve UPS kurye servisi ile bana gönderdi, onlar bana Ben parsel alırsınız gün önce, 3 gün sonra ben paketi aldı ve onun tarafından belirtildiği gibi ben check-up için gitti ilacı 7 gün sonra, ilaç alarak başladı, ben ... HIV NEGATİF test edildi EĞER cİDDİ İSENİZ YARDIM İÇİN ONU İLETİŞİM ANYBODY ASSIST gidiyorum, SİZ ŞİFA OLACAK !!! O da hypertities B, Diabities, Herpes.etc gibi hastalıkların her türlü tedavi olabilir. drbenharbalhome@gmail.com veya WhatsApp +2348144631509: aracılığıyla onunla temasa. Ayrıca e-posta bana ulaşabilirsiniz: soniastevens1995@gmail.com

  YanıtlaSil
 68. bu da benim hikayem.1 ay 6 gün oldu bugün.

  o kadar içler acısı ki halim,
  utanıyorum kendimden artık.
  keşke olsa da bir nedenim,
  pişmanlık duysam diyorum.
  n'olur affet beni desem,
  böyle daha fena.
  ben de bilmiyordum,
  bu kadar daralacağını yüreğimin.
  biraz tahmin ediyordum ama.
  bilmediğim şey değildi acı çekmek,ağlamak.
  ama hayvan gibi ağlamayı yeni öğrendim.
  karşıyaka vapurunun dili olsaydı,
  ağıt yakardı herhalde halime.
  güneş gözlüğüm bir işlev daha kazandı mesela bu sayede.
  hava güneşli olsun diye dua ediyorum artık.
  dışarıya belli etmemeye çalışmak,
  alışmak çok zor.
  ama mazoşistçe bi his bırakmıyor beni,
  kalbimi sıkıştırsa da.
  unutmak,alışmak istemiyorum.
  böyle acı çekmeye devam ederken,
  en azından sen oluyorsun hayatımda.
  başka bir yolu yok çünkü.
  seni aramayışımın nedeni,
  hala bi umut olması içimde.
  nefret etme en azından diye.
  bi de birlikte içtiğimiz son kahvenin hiç bitmemesini istemiştim,
  ne kadar ezikçe değil mi?
  ne bela okuyorum sana beni terk ettin diye,
  ne de hayatında mutluluklar diliyorum.
  seni diliyorum sadece ama ne yazık ki biliyorum.
  çünkü o son kahveyi içerken,
  gördüm gözlerinde.

  YanıtlaSil
 69. Evliyken yaşadım Selim cim in aynısını hata yap yapma karşındakinin ruhu buysa yapıyor tek yapabileceğin olmuyoru hissettiğin anda hayatından gitmesine izin vermek yada göndermek. Bazı kadınlar ve bazı erkekler evliliğe uzun dönemli ilişkiye uygun değil arkadaşlar, aldatanı affedelim mi, etmeyin yine aldatır. İkincisi çok acı olur, yol verin koy verin hakkettiğini gitsin.

  YanıtlaSil
 70. Evliyken yaşadım Selim cim in aynısını hata yap yapma karşındakinin ruhu buysa yapıyor tek yapabileceğin olmuyoru hissettiğin anda hayatından gitmesine izin vermek yada göndermek. Bazı kadınlar ve bazı erkekler evliliğe uzun dönemli ilişkiye uygun değil arkadaşlar, aldatanı affedelim mi, etmeyin yine aldatır. İkincisi çok acı olur, yol verin koy verin hakkettiğini gitsin.

  YanıtlaSil
 71. Ben sizin yaşadıklarınızı 2 kişide yaşadım şimdi ise 3. Kişide yaşıyorum anlatayım bi sevsevdiğim vardı ilk aşkım dı herşeyim di boş sebeplrden gitti çok koştum ardından neler yapmadım ki bir bilseniz anlıycağınız kıçını fazla kaldırdım 1 yıl bekledim dönmedi bende kestim umudumu ama hala adı aklımın kalbimin bi yerlerinde saklıydı yeni biri çıktı karşıma artık daha dikkatli davranmalıydım beni sevdiğine o Kadar inanmıştım ki geçmişi bile unutmuştum keşke unutmasaymışım kimseye güveniş olmıycanıda unutmuştum kavgalar sorunlar herşey vardı ama seviyordu bni sonra başka kızlarla konuştuğunu beni altattığını öğrendim yalanladı bende saf gibi inandımmm çünkü elimde kanıt yoktu çok acı çektim 1 yıl çektiğim aci yetmezmiş gibi ama şunu itiraf edeyim ilki gibi sevmedim bunu ama sevdim sonra işte herşeyini açığa çıkrdım bitti gitti yanlış insana verdğim değrre acıdım fakat üzülmedim aramadım sormadım sildim attım. ✋ aşka inancım yoktu artık 7-8 ay böyle yanlz yaşadım sonra biri çıktı karşıma nasıl bir çıkmaydı be :) ilk görüşte aşık oldum yıktım bütün aşka ördüğüm duvarları sanki kalbimden vurmuştu beni inanamadım gecem o gündüzüm o aklımdan çıkmıyordu oda beni seviyormuş samimiyetine inandım gözleri bana Aşkla bakıyordu :))) çıkmaya başladık aşırı belli etmeye başladım sevgimi hani derler ya aşkın gelişi aklın gidişii.. 5 ay sonra çok kötü kavga ettik gene etmiştik ama bu en kötüsüydü herşeyi bittrdi bi anda çekti gitti ben ise ayrılmaya bile kıyamazken kıyamadığım kıydı bana 3-4 gün ayrı kaldık facesini açtı instgramdan çıkrdı beni kızları ekledi bende onu çıkrdım sildim ama bide bana sorun içim içimi yedi sanki eski sevdiğimin beni bırakıp gittiği zaman ki gibi acıdı canm sonra bi mesaj attı affet beni seni kırdım haksızlık ettim sinirliydim seni unutmaya çalışmak için kızları ekledim seni sildim ama yapamdım dedi ve bide gül Almıştı yYanıma gelirken :) afettim bende ama sanki eskisi gibi değil bazı şeyler bilmiyorum zaman geçtikce belk eslisi gibi oluruz fakat gene çekip giderse o zaman naparım bilmiyorum Aşk ne kötü bişey hani demeyin sevgimizi belli etmeyelim şöyle böyle aşk dolu dolu yaşanmadıkça neye yarar ki size şunu diyim sevin çok sevin fakat ondan vazgeçebileceğinizi bilsin bunu bilsin yeter :) Herşeyin hayrlısı ALLAH büyüktür

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ha devamınıda Anlatayım eski sevdiğim geri dönmek istedi çünkü yanlz kalmıştı ama artk bnm hayatımdan biri vardı herşey için çok geçti reddettim yalvardı affetmedim hani derler ya at gibi giden it gibi döner dönmez demeyin döner kıymet bilince yanlz kalınca döner. Beni aldatan o çocukda dönemeye çalıştı hellallik istedi ne hakkımı helal ettim nede Affettim onuda sildim Attım şimdi tek korkum şimdiki çocuğu çok seviyorum sonumun gene aynısı olmasını istemiyorum çünkü yeter kimi adam gibi sevdim kazık Attı belki de rabbimin bana imtihanı budur elbet bir gün mutlu olurum sabır Herşeyin ilacı Dertler derin ama ALLAH kerim :))

   Sil
  2. Cok garip ayni ben sabah oldu nerdeyse hala sayfadaki yazilari okuyordum senin yazina denk geldim bukadarmi ayni olur yasadiklarim yorum yazcak kadar :) insallah simdiki sevdigin ile dünya ahiret mutlu olursun Allah büyük sevdigimizle bizi sinamasin nazarlardan korusun canim

   Sil
  3. 2 eylül 2016da yanitlamıssın bende sans eseri internetde gezerken gene bu siteye denk geldim yazımı okuyayim dedim seni fark ettim :) ilginç bi durum güzel düşüncelerin dualarin için çok teşekkür ederim ama gene olmadı sevdim kaybettim bu hikayenin sonunda mutsuz bitti 1 buçuk yılımi verdim karşılıgi ise artık seni sevmiyorum oldu :) canm acıdı evet ama hata bendeydi bu zamanda kim sever adam gibi ben anladım ki fani aşk ınsana sadece bela getiyor mutlu ettiğinin misli kadar üzüyor artık hayatıma kimseyi almayı düşünmüyorum taki Rabbim hakkımda hayırı olani verene kadar genede isyan etmem Alanda Rab verende eğer aldıysa onu benden bna ve sevgime layık görmediğindendir dönermi bilmem ama dönerse bile herşey bitti çom yıprattı bizi zorla güzellik olmaz artık hayırlisi :) Sende inşallah bir gün sevdiğinle çok mutlu olur bir ömür yaşayıp birbirinizi cennete götürürsünüz aşkınız baki olsun :)

   Sil
 72. NE KADAR SAPIK İNSANLAR VAR, KADIN, AZGIN KADIN ARAYAN SAPIKLARIN AİLELERİNDEN BİRİLERİ OKUYUP TA BİRİLERİNE TALİP OLMA OLASILIĞI ÇOK YÜKSEKTİR. ÇALMA KAPIYI ÇALARLAR KAPINI SÖZÜNÜ BİR YERLERİNE ÇAKSINLAR...

  YanıtlaSil
 73. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 74. merhaba bunlari okuyunca kendime gercekten deger vermem gerektigini gordum. Ben de bana deli gibi asik oldugunu cok sevdigini ve kaybetmekten korktugunu soyleyene sevgilim tarafindan terkedildim. Hem de nasil? ruyasinda arkadasini gorup asik oldugunu soyledi bi de utanmadan sucu benim ustume atti. Bunca zaman nerdeyse oluyorum sandim.hee buarada bu ikinci ayriligimiz ilkinde de sikildigini soyleyip ayrilmisti bikac gun sonra it gibi pisman olup donmustu.simdi mi onunla mutlumidur bilmiyorum ama bu serefsiz hasta pisligi hayatimda bidaha asla gormek istemiyorum

  YanıtlaSil
 75. Benimde aynı şekilde 6 yıllık bi erkek arkadaşımla oldu. O uni kazanamadi araya mesafe girdi ben Üni kazandım 4 yıl 2.yilima kadar ne arkadaş ortamı yaptım nede izinsiz habersiz biryere gittim.Hayatımın tam anlamıyla merkezine yerlestirdim. Okuması için hep zorladım konservatuvar için sinavlara birlikte gittik sonunda kazandı . Ilk 2. Ayında benim arkadaşlarım olmayacak mı demeye başladı . Olacak elbet ama beni bilecekler taniyacaklar dedim. Ama yemedi tabi benim gibi sıkıya gelemedi erkek ya kalbina tukurdgm . Sonra biz anlasamiyoruz demeye başladı ayrılmak istedi ona karşın 1 ay yalvardm ağladım . Bırakın yemek yememeyi okula gidemez hale geldim Vucudumda büyük yaralar çıktı kilo verdim uykusuzluk yasamiyordum resmen 1 ay olumdu. Sonra hersey oldgu gibi hep aklımda ama biraz olsun topladım tam nefes alıyorum derken . Bana ulaşmaya çalışıyor arkadaşlarımı arıyor soruyor vs. Sonra beni aradı ve inanin çektiğim acıya karşı hiç tepki vermedim dinliyorum seni dedim . Ben ne yaptım çok pişmanım affet beni demeye başladı . Hergün içip içip bağıra bağıra agladi telefonda. Bende ağladım ama sadece gözümden yaşlar damladi onu istemyrdm artık. Gözümden dökülen yaşlar ona harcadığım zamana emeğe kendi düştüğüm durumaydi. Aklım Bi yandan da belki dönüm noktasdr dedim sadece bekledim belki çıkıp gelmesini istedim birseyler yapsn affettirsn istedim ama yapmadı 3 ay sonra 5 ay sonra hiç ses yok hoşlandigim biriyle görüşmeye başladım 3 yıldr tanıyordum. Sonra olan oldu zaten. Insanligin Batsın gibi laflar geldi ilk .Sonra sevgili yaptı. Bu arada benim birlikteligimin 6.ayi :) çok mutluyum allah sanki beni onunla ödüllendirdi. Ekimde ayrilmstik bunlar yasanali neredyse 1 yıl olacak bugün 'senden nefret ediyorum anlıyormusun' diye bir paylaşım yapmış . Siz karar verin şimdi neden benden nefret ediyor:)

  YanıtlaSil
 76. kocam bana biz birlikte olmuştur 17 yıl sonra, ambalaj gönderildiğinde Hayatım harap oldu. Kocamın beni geri alması için çok yol denedikten sonra kaybolan ve çaresiz oldu. iş yerinde Bir gün, benim patronum beni çağırıyor olduğunu bilmeden fikirli yoktu, bu yüzden oturdu ve ben söyledim ve o gülümsedi ve bir sorun olmadığını söyledi hakkında onun tüm ne olduğunu sordu. geri kocam almak bir sorun değildi tarafından Ne demek istediğini anlamak asla, o, o başka bir adam için kendisini terk ettiğinde geri karısını almak için bir büyü kullanılan ve şimdi onlar tarihe kadar birlikteyiz ve ilk başta ben işitme şok olduğunu söyledi patronum böyle bir şey. Bana onu geri karısını almak yardımcı büyük büyü teker e-posta adresini verdi ben bu işe asla inanmadım ama ben yaptım büyü teker ile temasa daha seçeneğim yoktu ve o benim bilgi talep ve bu sadece bir rüya ve i gibi çünkü kocam o onu büyü etkinleştirmek ve ben ona bilgilerimi gönderdim, ama kocam beni geri istediğini yalvaran geldi iki gün sonra, annem beni aradı, ben bunu asla inanmadım annemin yere aşağı acele gerekiyordu ve benim en büyük sürpriz, kocam beni ve eve çocukları istediği af için yalvaran benden önce diz çökmüş, sonra ben DR IREDIA kocam ani değişiklikle ilgili arama verdi ve o yaptı benim için açık kocam o benim görme asla terk etmeyeceğini, dünyanın sonuna kadar beni seveceğim. Şimdi ben ve kocam tekrar bir araya ve daha önce yapmadı hoş şeyler yapmaya başladı, o beni mutlu ve o nagging olmadan bir insan olarak yapmak için varsayalım ne yapar. DR IREDIA tüm teşekkürler. Eğer evlilik konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen yardım için DR IREDIA başvurun. E-posta yoluyla ona ulaşabilirsiniz: drirediaherbalhome@gmail.com O güvenilir bir adam.

  YanıtlaSil
 77. Bende sancili bir surecten geciyorum o kadarki antidepresana basladım. Çunku butun gun aklima geliyor ve aramamak için adeta hislerimle savaş halindeyim. Ben onun ilkiyim ve ilk defa bir kizin ilki oldum daha once boyle bisey yapmadim yapmazdimda ilk kendisi bana asikti ben ise inun bana yaptigi fedakarlik icin sevmsitim onu amac edindim zaten boktan hayatimda bisey yoktu bari bu fakir kizla bir yuva kurup mutlu olurum dedim askere gittim geldim is aradim beni motive ediyordu bir sure sacma islerde calistim ve ihtiyaclari i ufak tefek karsiliyordum. Birgun hastalandi hastanede oldugunu soyledi fakat ben hic gidemedim ablasi gelmemi istemisti belkide yalandi bilemiyorum telefonu sozde ablasi kullaniyordu ve haftada bir anca gorusyorduk ve para isterdi bende kendisine farkindaysan iliskimiz para iliskisine döndü. Ben burda ikimiz icin cabaliyorum sana gonderiyorum ama bende zorlaniyorum bunun sakasi yok dedim cunku sonradan istemyrum vs dersen bu beni cok uzer diye tembihledigim halde bir gun cikip ben artik sevmiyorum heycanlanmyrum. Bunlar gececek hastanedesin normal dediysemde bisey degismedi ve oyle terk etti. Aradan bir hafta gecti ve mesaj attı. Bana son kez yardim edermisin ama umutlanma sakin. Diye yazmiş benim beynim eror verdi nasil bisey bu dedim. Once neden lazim diye sordum sanane verecekmisin vermeyecekmisin dedi. Bende cevap yazdım" ne saçmaliyorsun sana neden oldugunu soruyorum.sanane diyorsun neden oldugunu soyle gercekten ihtiyacin varsa yollayım. Kendimi neden zora sokayim.senin için bana bir sebeb soyle gondereyim hemen.. tabiki umut bağlarım. Sen dilencimisnki verip hic bakmadan unatayim. Diye yazdim iyi istemiyorum senden hic birsey dedi. :)
  Aslinda bu kizda sevdigim yanida dobra olmasi birazda yuzsuz tabi. 2 hafta sonra yine yazdi sercio bana 500 borc gonderirmisin bak borc diyorum o yuzden umutlanman gereken birsey yok. Sebebinide soylemem gerekmiyor geri oderim sana kasimdan itibare taksitle diye bende sartlarim oldugu u soyledim hangi hastanede oldugunu soyle ve neden istedigini soyle dedim. ziyaretine geleyim seni goreyim dedim.. kendiside bana beni gormeni istemiyirum zaten burdan bizim haberimiz olmadan gorusemeyiz kavga flan cikar ablam enistem surekli hastanedeler hic ugrasamam diye. Bende kusura bakma olmaz dedim. Cokta tınn diye cevap yazmiş..:( isin ilginc tarafi ise ben hala bu kizi seviyorum salak gibi bi sirinligi varki anlatamam ama unutmam lazim aci veriyor ve asosyal oldum koptum iyice. Neyse birgun baktim universite kayitlari baslamis. Dedim acaba bu benden okul kaydi icinmi para istedi kayit yaptrip ojulunumu dondrucak vs cunku okimasini istyrdum ailesi ozelikle ablasi biraz cinsti. Aradim sen benden okul kaydi icinmi para istedin dedim. Yok dedi ygsymi girdim sanki okul icin isteyim. Ee ne icin iatiyosun dedim birak su gururunu ofkeni bir kenara soyle dedim borcum var dedi biliyosun soylemstim daha once. Iyi tamam dedim yollarim 300 simdi 200 ertesi gun telefon taksidi var onu odecem cunku. Yok dedi 300 yolla yeter kasimda sana oderim geri taksit taksit. Iyi tamam dedim yolladim ve o gunden sinra mesaj atmadim. Yaklasik 3 hafta oldu. Simdi kasimda tekrar yazacak hesap numarani ver diye.. kendisinden o parayi alayimmi almayimmi diye dusunuyorum alsam ona karsi artik seni cok umursamiyorum eskiden olsa senden bunu almazdim cunku seviyordum mesaji olur ama almazsam ben seni hala seviyorum sana kiyamiyorum manasi cikar bunuda dusnmesini isteniyorum sizce? :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok merak ettim bunu okuyunca, kasımda yazdı mı??

   Sil
 78. Biz 9years için bestelenmiş edildikten sonra ANA SARAH son zamanlarda, hayatımın geri nişanlım getirdi. Biz herhangi bir suçlu olmadan olumlu yaşayan kalmış. Onunla evlilik hakkında hep sohbet ama o beni yanıtlar Ve biz yakında evlenecekler söz ver. Beni aramış ve o başka bir adamla tanıştım, çünkü o ilişki artık ilgi olduğunu söyledi ne zaman sadık gününde şok oldu ve onlar neredeyse evleniyor. Ben hayrete ve ondan işitme sonra şaşkın oldu. Öyle drene ve onu mahrum çünkü gerçekten benim duygu bütün ile onu seviyorum çünkü korkunç kendime geri almak için çalışılmıştır. Kimin e-posta onunla tebliğ ve o benim dileğim 48 saat sonra üzerimdeki yerleşmiş olacağı beni garantili ve onun kelimeleri saymak söyledi ve o bana verdi highpriestess4spell@gmail.com olan ANA SARAH kadar sabit kadar Ben neden her amaç artık endişelenmenize gerek. Böylece ANA SARAH benim evlilik hayatıma girdi ve ANA SARAH olarak 48 saat beni garantili ve şimdi burada onu virtorious çalışmaların teyit ediyorum sonra bana geri arkadaşım alındı ​​nasıl oldu. Ve o da para gerçekten benim için iyi sıralı benim için büyü döküm. Bu yüzden size sihirli büyü ihtiyacı kez ona temas etmenizi tavsiye eder. o .. highpriestess4spell@gmail.com veya www.anasarahspiritualhome.yolasite.com/ size yardım etmek için samimi ve gerçek

  YanıtlaSil
 79. Herkese merhaba ben türkiyeden trishayım, iki hafta önce Jackpot'tan 528,8 $ 'lık (Beş Yüz Twenty Sekiz Milyon Seksen Bin Dolar) puanı kazandım. Şimdi arabam ve evim var. Ben bir büyü kasterine denk getirildi. Dr EBORE bir ay önce piyangonun ve evlilik konularında yardım eden bir meslektaşı tarafından. Ne söylediğini ve ne yapacağına söz verdi gerçekten oldu. Sanırım sihir ya da büyülere asla inanmadım, çünkü ona rastladığıma kadar çoğunlukla aldatmaca eylemleri ya da hileler gibi düşündüm, her şey değişti; yalnızca sağ ellerde ve onunla birlikte değişti. Her şey mümkündür. Bunun için ona nasıl para vereceğimi bilmiyorum ama sihirli piyango büyüleriyle şimdi ona nasıl zengin olduğum hakkında dünyaya anlatarak onun için önemli ve özel bir şeyler yapabileceğimi umuyorum, onun iyi aşk büyüsü , Eski geri almak, HIV büyü, Hamilelik Büyü ve ona yardım etmek için herhangi bir yardıma muhtaç iseniz başka büyü .. (SECRETTOSOLUTION@GMAIL.COM) .. Web sitesinde. dreboresolutionhome.webs.com

  YanıtlaSil
 80. Herkese merhaba ben türkiyeden trishayım, iki hafta önce Jackpot'tan 528,8 $ 'lık (Beş Yüz Twenty Sekiz Milyon Seksen Bin Dolar) puanı kazandım. Şimdi arabam ve evim var. Ben bir büyü kasterine denk getirildi. Dr EBORE bir ay önce piyangonun ve evlilik konularında yardım eden bir meslektaşı tarafından. Ne söylediğini ve ne yapacağına söz verdi gerçekten oldu. Sanırım sihir ya da büyülere asla inanmadım, çünkü ona rastladığıma kadar çoğunlukla aldatmaca eylemleri ya da hileler gibi düşündüm, her şey değişti; yalnızca sağ ellerde ve onunla birlikte değişti. Her şey mümkündür. Bunun için ona nasıl para vereceğimi bilmiyorum ama sihirli piyango büyüleriyle şimdi ona nasıl zengin olduğum hakkında dünyaya anlatarak onun için önemli ve özel bir şeyler yapabileceğimi umuyorum, onun iyi aşk büyüsü , Eski geri almak, HIV büyü, Hamilelik Büyü ve ona yardım etmek için herhangi bir yardıma muhtaç iseniz başka büyü .. (SECRETTOSOLUTION@GMAIL.COM) .. Web sitesinde. dreboresolutionhome.webs.com

  YanıtlaSil
 81. Bir krediye ihtiyacın var mı? (Muratacarfinancialservice@gmail.com) aracılığı ile Sir Murat Acar kredi şirketine ulaşın. Bireylere, işyerine, sigortaya vb. Hayat boyu fırsat kredisi veriyoruz. Herhangi bir maddi güçlük çekiyorsanız ya da yatırım yapmak için krediye ihtiyacınız mı var yoksa ödemek için bir krediye mi ihtiyacınız var? Faturalarınız artık arıyor, çünkü tüm maddi sıkıntılarınızı geçmişe bırakmak için buradayız. Herhangi bir para birimi cinsinden her çeşit faiz oranı% 3 faizle sunuyoruz. Bu büyük aracı, finansal probleminizi çözmek için size her türlü krediyle yardımcı olmaya hazır olduğumuzu bildirmek için kullanmak istiyorum. Bize e-posta gönder: (muratacarfinancialservice@gmail.com)

  YanıtlaSil
 82. Böylesi ilişkiler hepimizin başından geciyor güzelinden tut cirkinine kadar yakışıklısından tut tipsizine kadar yani burda top sürekli oyuncunun elinde oluyor gol atmasını biliyorsan tipine güzelliğine gerek kalmıyor. Gururlu karakterli insanlar kazanır. Gurursuz karaktersiz insanlar hep kaybeder. Bakın arkadaşlar terk eden sevgiliyi sizde içinizde terk edin. Yalvarmak yakarmak peşinden koşmak olmayacak. Ki terk eden siz olasınız. NOKTA

  YanıtlaSil
 83. Hızlı bir acil kredi nakit isterseniz, e-posta sadikmoneyorg@gmail.com %2 faiz oranı.

  YanıtlaSil
 84. Bir senede tam 3 defa terk edildim, sıkı durun, aynı erkek tarafından! Her defasında ara verilen süre git gide uzadı. Ama işin ilginci bu kişi aslında Narsist dediğimiz sayko bir tipti. Evlenip çocuk yapma istekleri, planlar sözler laflar vs vs vs.. İlk gidiş esas yıkıcı olandı. İnsan uyurken aynı zamanda ağlayabilir mi?? Evet. İkincide sanırım ölmüştüm. yaşadığımı hatırlamıyorum. Üçüncüsünde yani bir ay önceki ayrılığın ardından sadece nefret ve öfke atakları ve arada tabi gözyaşı.. Her ayrılıkta, beyfendinin kendimi iyi hissetmiyorum, hiçbirşey istemiyorum gibi lafları.. Tabi sen de süperkadınsın ya, "ben hallederim bana yaslan"..
  yok onu da istemedi.. Geri dönüşlerde de "ben hata yaptım, bir daha asla seni bırakmayacağım" palavralarına hem alkış tuttum hem de "evet bırakırsan seni öldürürüm" şeklinde espiri karışık cilveler yaptım (salağın önde gideniyim). Son ayrılışımızdaki öne sürülen sebebi duymak istiyor musunuz???
  "Galiba benim bağlanma korkum var." !!!!!!
  "Ben seni mutlu edemiyorum üzüyorum, başkası edebilir." !!!!!!
  Erkeğin en çirkini, bilmem bana katılacak mısınız ama, zayıf ve drama prensi olanıdır. Adam gibi desene "istemiyorum, yapamıyorum, sıkıldım, sevmiyorum"
  Yok, onu da diyemez bu zavallı..
  Geçeceğini biliyorum, çünkü artık şu noktada benim uğraştığım konu SEVGİ/AŞK değil. Bu tamamen hazmedememe sorunu.. Edicez inşaallah.. Şu anormalin bende oluşturduğu hasarı bir fomatlayabilsem ve kendimi sevmeye tekrardan başlasam.. Sonrasında da çok güzel başka bir aşk olacak, biliyorum. Çünkü ben aşkı seviyorum..

  YanıtlaSil
 85. Merhaba,


       Ben Bay Henry Wilkerson, özel bir kredi vereni ve buradayım, bir kredinin olmasını hayal etmek için buradayım. Acilen bir krediye ihtiyacınız var mı? Borçlarını ödemek için bir krediye ihtiyacın var mı?

  Muhtemelen işinizi genişletmek ya da kendi işinizi başlatmak için bir krediye ihtiyacınız var mı, o zaman sizin için burada% 2 gibi düşük faiz oranlı bir krediyle geliyoruz ve 100.000.000,00 $ 'a kadar bir kredi tutarı ve 100.000.000,00 $' lık bir kredi miktarı alabilirsiniz. 50 yıla kadar.

  Daha fazla bilgi edinmek için şimdi bize easyloanfirm15@gmail.com adresinden e-posta ile ulaşın.


  Bay Henry Wilkerson
  easyloanfirm15@gmail.com

  YanıtlaSil
 86. Merhaba,

  Borçlarınızı temizlemek için acilen bir borca ihtiyacınız mı yoksa işinizi geliştirmek için bir sermaye kredisine mi ihtiyacınız var? Bankalar ve diğer finansal kuruluşlar tarafından reddedildi mi? Konsolidasyon kredisine veya ipoteğe ihtiyacınız var mı? Aramak artık, tüm maddi sıkıntılarınızı geçmişe bırakmak için buradayız.

  Bu kolay kredi şirketidir. Biz% 3'lük uygun bir faiz oranı ile ilgilenen olanlar için kredi sunuyoruz. Hesap miktarı 5.000.00 Dolar'dan maksimum $ 100.000.000.00 Dolar'a kadar.

  Maksimum güvenlik önceliğimiz olduğundan kredilerimiz iyi sigortalıdır.

  Bize e-posta yoluyla ulaşın: easyloanfirm2020@gmail.com


  Saygılarımla
  Derek Douglas
  easyloanfirm2020@gmail.com   
  3% Orijinal ve garanti kredisi

  YanıtlaSil
 87. İyi günler herkes benim adım ABD'li küstah james, bu ifadeyi paylaşmak için bu vesileyle paylaşıyorum, bu tanıklığı HIV'e nasıl tedavi edeceğimi, iki yıl önce HIV pozitif olduğumu, bundan dolayı acı çekiyordum, bir şey yapıyordum ya da sipariş verdim Bir çare bulmak için bunun için bir yol biliyordum bu yüzden internetten yolda arama yapıyordum Dr Aziba'nın onun bitkisel ilaçla HIV tedavisi almasına nasıl yardım ettiğinden bahsetmişken bir genç adamın bir ifadesini gördüm, şaşkıntım ve ben Inanmıyorum, tamam dedim onu ​​denememe izin ver dedi e-posta adresinde onunla temasa geçti ve bana izinsiz girdi verdi ve ben ne yapmam gerektiğini söyledi ve ben DHL aracılığıyla ilacı bana gönderdiğinde 5 gün sonra bunu yaptım ve ben aldım Bunu nasıl kullanacağımı söyledi ve bunu iki hafta sonra yaptım, bana test etmem gerektiğini söyledi, bunu yaptım ve korktum, daha sonra test çıktı. HIV olumsuz olduğu için çok şaşırdım. Öyleydim. Çok mutlu olamayacağına inanamadım ve HIV negatif olduğumu söyledim, şimdi iki çocuğumla ailemden memnunum. Bu fırsatı kullanmak için HIV denilen bu tür bir hastalığınız varsa ondan sizinle iletişim kurmanızı istiyorum onu ​​(Draziba@outlook.com VEYA WHATSAPP HIM ON +2349076651593) ve o da size bir çare bulmanıza yardımcı olabilir. HPV hastalığı veya onun bitkisel tıbbı ile herhangi bir hastalık. Tek yapmanız gereken ona inanmaktır. Bu, onu dünyaya açacağımın taahhüdü. Teşekkür ederim Dr. Dr, Allah sizi korusun.

  YanıtlaSil
 88. İyi günler herkes benim adım ABD'li küstah james, bu ifadeyi paylaşmak için bu vesileyle paylaşıyorum, bu tanıklığı HIV'e nasıl tedavi edeceğimi, iki yıl önce HIV pozitif olduğumu, bundan dolayı acı çekiyordum, bir şey yapıyordum ya da sipariş verdim Bir çare bulmak için bunun için bir yol biliyordum bu yüzden internetten yolda arama yapıyordum Dr Aziba'nın onun bitkisel ilaçla HIV tedavisi almasına nasıl yardım ettiğinden bahsetmişken bir genç adamın bir ifadesini gördüm, şaşkıntım ve ben Inanmıyorum, tamam dedim onu ​​denememe izin ver dedi e-posta adresinde onunla temasa geçti ve bana izinsiz girdi verdi ve ben ne yapmam gerektiğini söyledi ve ben DHL aracılığıyla ilacı bana gönderdiğinde 5 gün sonra bunu yaptım ve ben aldım Bunu nasıl kullanacağımı söyledi ve bunu iki hafta sonra yaptım, bana test etmem gerektiğini söyledi, bunu yaptım ve korktum, daha sonra test çıktı. HIV olumsuz olduğu için çok şaşırdım. Öyleydim. Çok mutlu olamayacağına inanamadım ve HIV negatif olduğumu söyledim, şimdi iki çocuğumla ailemden memnunum. Bu fırsatı kullanmak için HIV denilen bu tür bir hastalığınız varsa ondan sizinle iletişim kurmanızı istiyorum onu ​​(Draziba@outlook.com VEYA WHATSAPP HIM ON +2349076651593) ve o da size bir çare bulmanıza yardımcı olabilir. HPV hastalığı veya onun bitkisel tıbbı ile herhangi bir hastalık. Tek yapmanız gereken ona inanmaktır. Bu, onu dünyaya açacağımın taahhüdü. Teşekkür ederim Dr. Dr, Allah sizi korusun.

  YanıtlaSil
 89. Sara ile yedi yıldır ilişkide bulunduktan sonra o benimle ayrıldı, geri getirmek için elinden gelen her şeyi yaptım, ama hepsi boşuna, onu sevdiğim için o kadar çok geri istiyordum, her şeye yalvardım. , Söz verdim ama reddetti. Sorunumu arkadaşıma açıkladım ve geri getirmemde yardımcı olabilecek bir aşk doktoruyla iletişim kurmamı önerdi; ancak fikri çok düşünmüştüm, denemekten başka seçeneğim yoktu, aşk doktoruna gönderdim ve Bana üç gün önce her şeyin yoluna gireceği konusunda bir sorun olmadığını söyledi, sevgilim sara üç gün sonra onun sözleri geçti ve şaşırtıcı bir şekilde ikinci gününde döndü, 4 civarında oldu. Sevgilim sara beni aradı, çok şaşırdım, çağrıyı cevapladım ve tek söylediği, olan her şey için çok üzüldüğünü, beni geri getirmek istediğini, beni çok sevdiğini söyledi. Geri döndüğünden çok mutluydum, nasıl tekrar mutlu bir beraber yaşamaya başladık. O zamandan beri, tanıdıklarımın bir ilişki problemi olduğuna dair söz vermiştim, bu kişiye kendi problemimle bana yardım eden ve herkesten farklı olan tek gerçek aşk doktoruna atıfta bulunarak ona yardım edeceğim. Orada. Herkes bu aşk doktorunun, e-postasının (dr.gokosspiritualcaster@gmail.com) çağrısı ya da metni ve onun cep telefonundaki whatsapp'ın yardımına ihtiyaç duyabilir +2348056398964. Ilişkinizde ya da başka herhangi bir şeyde yardıma ihtiyacı varsa ona e-posta gönderebilirsiniz. HİÇBİR KONUŞMASI İLE BİRLİĞİNE KARŞI HİÇBİR ŞEKİLDE ÇÖZÜM İÇİN HER ŞEYE İNDİRMEMİZ.

  YanıtlaSil
 90. İşinizi genişletmek için kredi almaya ihtiyacınız var mı? Veya araba satın almak için
  Ev ve diğer kişisel krediler için ETC biz bir için uzun vadeli kredi vermek
  En fazla elli yıl% 3 faiz oranıyla. % 100 garantilidir.
  Bize e-posta adresiyle ulaşın: Financelimited011@gmail.com
  financelimited011@gmail.com

  Teşekkür ederiz ve sizi cevaplamasını sabırsızlıkla bekleyin. Sayın John White

  YanıtlaSil
 91. Aselm Tosin, ABD'den jaguar delta ett vittnesbörd om
  mitt liv för alla. Jag var hediye med dk ile George Vivian,
  çakmaklar älskar henne så mycket vár harit gifta i 5 år
  nu med två ahır. Birinci sınıf öğrenci Frankrike menade
  adamı 15B, başka bir deyişle, intresserad av äktenskapet
  längre'den hoşnut olmayın. Jag var så förvirrad och
  söker hjälp, jag vet inte vad jag ska göra förrän jag
  träffade min vän, mr William och berättade för mig om
  mitt problem. Han berattt asse jag inte skulle oroa mig
  för att han hade et t liknande problem tidigare och
  presentera mig för man som heter Birkaç yıl önce, Herr
  William, götürmek istiyor Dr. Ade älska stavning för hjälp.
  Jag kontaktade honomi för att hjälpa mig att ta tillbaka
  min fru och han ber mig att itte oroa mig för att gudarna
  kadar sina förfäder kommer att kämpa för mig. Han
  berättade för mig om två dagar att han kommer att
  förena mig och min fru tillsamman. Efter türkçe dag
  ringde min fru och sa till mig türkçe çevirisi tillbaka för
  att söka saker med mig, jag var överraskad när jag såg
  heenne och hon började gråta förlåtelse. Sadece
  doktorunuza danışın, insanların hayatını kaybetmemeliyiz,
  Dr Ade email Adespelltemple@gmail.com. Han, kuyruk
  çanak çömlek kuyruk mağaraları, kuyruk çanak çömlek.
  tel. 2348148487280 webbplats

  YanıtlaSil
 92. Aselm Tosin, ABD'den jaguar delta ett vittnesbörd om
  mitt liv för alla. Jag var hediye med dk ile George Vivian,
  çakmaklar älskar henne så mycket vár harit gifta i 5 år
  nu med två ahır. Birinci sınıf öğrenci Frankrike menade
  adamı 15B, başka bir deyişle, intresserad av äktenskapet
  längre'den hoşnut olmayın. Jag var så förvirrad och
  söker hjälp, jag vet inte vad jag ska göra förrän jag
  träffade min vän, mr William och berättade för mig om
  mitt problem. Han berattt asse jag inte skulle oroa mig
  för att han hade et t liknande problem tidigare och
  presentera mig för man som heter Birkaç yıl önce, Herr
  William, götürmek istiyor Dr. Ade älska stavning för hjälp.
  Jag kontaktade honomi för att hjälpa mig att ta tillbaka
  min fru och han ber mig att itte oroa mig för att gudarna
  kadar sina förfäder kommer att kämpa för mig. Han
  berättade för mig om två dagar att han kommer att
  förena mig och min fru tillsamman. Efter türkçe dag
  ringde min fru och sa till mig türkçe çevirisi tillbaka för
  att söka saker med mig, jag var överraskad när jag såg
  heenne och hon började gråta förlåtelse. Sadece
  doktorunuza danışın, insanların hayatını kaybetmemeliyiz,
  Dr Ade email Adespelltemple@gmail.com. Han, kuyruk
  çanak çömlek kuyruk mağaraları, kuyruk çanak çömlek.
  tel. 2348148487280 webbplats

  YanıtlaSil
 93. Selamlar herkese benim yorum okuyorsun, tüm teşekkür gider büyük MUTABA için onların servet geri geri yardımcı olduğunuz için kocama evlendi ve biz iyi ve mutlu yaşadı. Yenilemesinin seviyorum ve bana ne zaman tekrar e kadar ı kurmak o iş onun evinde başka bir kadınla bir ilişkisi vardır, bunu durdurmaya çalışıyorum dikkat çekmek için kullanılan, benim kocam, benim çabaları boşuna-aniden boşanırsın vardı ve kadın için gitti geldi. Üç çocuklarımız ile yaşamak, ben bütün gün ağladım, ağrı ve acı içinde olduğumu ve yardım için bakıyordu. Bayan büyük MUTABA denilen nasıl büyük kılavuz hakkında yardım kocası getirdi Duraklat 45 yıl sonra eve döner ve ben de onun sevgi ve birleşme büyü ile ne kadar büyük MUTABA yardım insanlar hakkında çok fazla yorum gördüm yorum okuyun. Bu yüzden onunla temasa ve benim sorunum söyle, benim kocam yazıyor seviyorum, beni ve çocuklarımızı geri almak ve asla onun iş yerinde kadınlar hakkında daha düşünün karar verdi. Bu adam kırık bir kalbi onarmak ve raporu bir araya gönderilen bir Tanrıdır. Tanrı gücünü göstermek ve ilişki insanları kurtarmak için kullanmaya devam edebilirsiniz. ve eğer ona e-posta adresini yardım için herhangi bir sorun temas yoluyla gitmek; greatmutaba@gmail.com veya greatmutaba@yahoo.com, sizi temin ederim ki senin yüzünde bir gülümseme koymak ve seni mutlu etmek. iyi şanslar, ayrıca arama veya WHATSAPP onu uzağa olabilir. +2348054681416

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yaa miniza kyim ne bu yabancar ya ne kredisi ya zati icimiZ yaniyi

   Sil
 94. Okuduklarım içimi acıttı bir kez daha.sayfayı karıştırmadan okumuştum sonuna kadr benim erkek arkadasım adıda selim.Güzel gden bir ilişkim vardı ikimizde denizciydik.O denizdeydi ben karada.Ne yazıkki utanarak kabul ettim her limanda sevgili olayını.Bana bunu yaşattı.Büyük kavgalar ederdik etmesine fakat eline hiç bir zaman sebep sunmadım.Yani ne aldattım ne ihanet istemediği hiç br şeyi yapmadım.Sadece gözümün gördüğü gerçekler vardı sineye çekmek zorunda kaldıklarım ama buna müsade edemedim yapım gereği sürekli birşeyler deşeledim tartıştım hep yeni birilerini keşfettim hayatında.Yaptıklarım asla doğru demiyorum yalnız yapmasaydım boynuzlandığımı benim hakkımdaki düşüncelerini asla bilemicektim.Kötü olan ona bu kadar sadık kalabilceğimin garantisini vermiş olmamdı.İilişkm daha bir kaç gün önce tamamen bitti.Kanser ihtimalim var yüksek oranda ve kendisinden her ne olursa olsun yanımda olmasını destek olmasını istedim.Ben senin yanındayım ne olursa olsun bekle beni.Ben senin hayatında olsamda olmasam da değişmez gerçek bu demişti.Ne kadar kızsamda küçük de olsa söylediği herşey umudum olmuştu.Resmen yanımda olsun elimi tutsun asla bırakmasın istemiştim.Ta ki bana böyle şeyler söyleyip her defasında soluğu başkasında alana kadar.Yaptıklarını farkettiğimi anladı sanırım heryerden engelledi.Bu yaptıklarını değiştircekse vicdanını rahatlatıcaksa engellesin.Başklarının da hayallerini yeni birini sevmenin hayallerini görene kadar.Acı olanı kabullendim ama gözyaşlarıma çarem yok.Kötü olan ise büyük bi çıkmazın içinde yapayalnızım..Beni bu zorlu süreçte yalnız bırakmasına mı yanayım yoksa bana ihanet etmesine mi.

  YanıtlaSil
 95. Acil kredi şirketi burada, $ 5000-100 milyon dolarlık kredi teklifi, şimdi borçlar ya da herhangi bir amaç için acil nakit ödemek gerekiyor, eğer biliyorsanız (bireysel, ticaret şirketi) bir kredi bize lütfen nazikçe temasa geçmek istiyor musunuz? Hemen e-posta isteyin :: mehtapbay244@gmail.com: Bugün bir kredi almak için en iyi yer, bize e-posta gönderin.
  MEHTAPBAY244@GMAIL.COM
  +1929 200 9234

  YanıtlaSil
 96. Bende terkedildim. Hemde çok sevdiğim bir erkekten. Ama tam anlamıyla gerçekten seviyodum. 1.5 ay sürdü ilişkimiz. Ben onu çok sıktigim için ayrıldı. Yani tam olarak belli de değildi. Zaten hemen aayrılık konuşmasını yazıp engelledi her yerden beni. 20 haziran di. Hiç unutamıyorum o geceyi. Telefona bi müddet sadece baktım baştan okudum mesajını. Nasıl olur dedim. Dün sevdiğini söyleyen adam bugün niye ayrılır diye. O kadar çok düşündüm ki hep düşündüm hala da düşünüyorum. Ayriligimizin 15.gününde yeni sevgilisi oldu. Ve biz ayni universitedeyiz. O kizla onu her gun gorucem bi kac ay sonra. Nasıl dayanicam hic bilmiyorum. Zaten o kadar cok özledim ki onu. Her gun sosyal hesaplarina giriyorum. Resmini görüyorum ne güzel gulmus diyorum ve sonra ağlayarak çıkıyorum. O kadar fedakarlık yaptım ki ona. Bunları yazarken bile gozlerimden yaş geliyor. Çok zor sevdiğin insanı başkasıyla görmek. Neredeyse 2 ay olucak ama hala unutamadim. Kafamı vurmak istiyorum ki unutayim. Keşke bu kadar çok sevmeseydim. Neden bu kadar geç tanıştık diye yakiniyodum ona şimdi keşke tanışmamış olsaydık diyorum. Istediğim tek şey deli gibi pişman olup bana gelmesini. Ama gelirse tekrar baslamicam. Sadece degerimi anlasın istiyorum. O yeni bulduğu kızda beni arasın diyorum.

  YanıtlaSil
 97. Adıyla Heather Wilkinson'um. Bu tanıklığı okuyan herkese selamlarımı bildirin. Başka bir kadının kendisine bir büyü yaptığı ve beni ve oğlu çocuğu terk etmesi nedeniyle, üç (3) yıllık evlilikten sonra kocam tarafından reddedildi. Bir gün web üzerinden okuduğumda, bu yazım hattının nasıl yazıldığına dair bir yazı gördüm: drotoidesolutiontemple@gmail.com, bir kadının kocasını geri getirmesine nasıl yardım ettiğini ve onun adresine bir cevap verdiğini ve Bana bir kadının kocam üzerinde bir büyü olduğunu söyledi ve o bana yardımcı olacağını söyledi ve ben 2 gün sonra kocam geri alacağım söyledi. Ona inandım ve bugün, büyü patronunun sevgilileri geri getirme gücüne sahip olduğunu hepinize bildireceğim için mutluyum. Çünkü şimdi kocamdan memnunum. Dr.OTOIDE'in e-postası için teşekkür ederiz: drotoidesolutiontemple@yahoo.com ya da telefon numarası: +27832193146 ya da web sitesi: https: //drotoidesolutionte4.wixsite.com/drotoidesite

  YanıtlaSil
 98. Ödenmemiş faturalarınız var mı? Temizlemek istediğiniz borcunuz var mı? Sen
  Mali açıdan aşağı ve bir iş kurmanız mı gerekiyor? Banka var mı
  Kötü kredinizin bir sonucu olarak sizi reddetti mi? Artık endişelenmeyin
  Finansal Gelişme Hizmetleri size düşük bir kredi vermek istiyor
  Kredi teklifimizle ilgileniyorsanız ve
  Bir kredi başvurusunda bulunun, bu mesajı yanıtlayarak bugün bize ulaşın veya
  Bize şu adrese bir e-posta gönderin: mrsmartinaloanfirm01@outlook.com

  YanıtlaSil
 99. Selimcim bir yorumda yazmış kadınlar çok tuhaf neden gittiğini anlamak mümkün değil! Çünkü dinlemiyorsunuz erkekler dinlemiyor bu kadar basit bir kulağından giriyor ötekinden gidiyor, defalarca sordum gideyim mi yani diye, bunu mu istiyorsun diye? Bu kadar çok mu mutsuzsun? Hiçbir zaman bana inanmadı, yanında olduğumu görmedi, güvenmedi. Böyle mutlu bir geleceğimiz olmaz dinle aşkım konuşalım aşkım, ne istiyorsun söyle dinleyeyim, ben bunu bunu istiyorum aşkım! Yok dinlemedi, dinlemedi, dinlemedi, konuşma çaba sıfır 0. Ağladım geceleri , ne salak salak ağlıyorsun dedi, mesele neden ağladığım değil ağlama nedenimi ondan saklamamdı, bre adam duvara anlatsam daha iyiydi sana anlatacağıma, ne anltayım. Ve gittim, terk ettim. Bitti. Kalakaldı öyle, şimdi neden gittiğimi ben bile bilmiyorum öyle mi?
  Bırakın Allah aşkına, anlamadığınız zaman anlamıyorum diyin, kadınlar anlaşılmaz demeyin.
  10 maddenin onunu da yapan bendim.
  Ve ne zaman unutur da arkasına bakmadan gider insan biliyor musunuz? Hiçbir umut kalmadığında, hiçbir şeyin değişmeyeceğini gördüğünüzde, daha değerli şeyler uğruna gerçekleri kabul edip bu çıkmaz sokaktan geri döndüğünüzde. Ben o adamı aileme sokamazdım, baba bak bu damadın diyemezdim, o saygsız insanla mutlu bir gelecek kuramazdım, benim üzüldüğümü görünce kahrolacak insanlar vardı ailem vardı onların hatrı için vazgeçtim bu aşktan. Ve kendi hatırım için. Kabul ettim ve bitti, kapandı.
  Eğer unutamıyorsanız kabul etmediğiniz gerçekler ve umutlarınız vardır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayatı başkaları ne düşünür diye yaşadığın sürece mutlu olamazsın. Ya sevmiyordum de ya da seviyordum ama kendim için vazgeçtim deme. Dürüst olun biraz, en azından kendinize. Insanlar ne düşünür diye soru isaretleriyle süslü kelimeler ardına sığınmayın. 10 maddenin tek bir tanesi bile gözlerini kör etmeye yetecekken sen hala aklın başında kararlar verebiliyorsan bir kez daha düşün derim. Bana değil kendine ver cevabı.

   Sil
  2. Gerizekalı, harbiden erkeklerin anlama kıtlığı var. O kadar yazdıklarımdan o cümleyi mi seçtin? Adam ağzıma sıçarken ailem üzülmeyecek miydi? Mutlu rolümü yapsaydım?

   Sil
 100. Ben bay rollakey

    rollakeyloanfirm@gmail.com

  Merhaba mali açıdan sıkılmış birine ihtiyacın var mı? Paranın kredi ve borçları ödeyememesini ister misiniz? Kendi İşletmenizi kurmak için kaynak mı arıyorsunuz? Çeşitli amaçlar için özel veya ticari krediler için ihtiyaç var mı? Büyük projeler için kredi istiyor musunuz? Bugün bizden bir kredi alın ve ödüllendirici bir şeyler yapmaya başlayın. Operasyonlarımız, müşterilerimizle dostça bir ilişki kurduğumuzdan% 100 garantilenmiştir. Kredi kontrolü yok kredi, teminat, acil adımlar,% 3'lük hızlı bir oran sunuyoruz. Finansal başarısızlığa neden olmaya devam ediyor mu? Bugün, ulaşan e-postalar: rollakeyloanfirm@gmail.com


  rollakey companyompany

  YanıtlaSil
 101. selamlar.

  insanlarin hikayeleri gercekten huzunlu. bende de ayni sikinti var. gemi kaptaniyim. sevdigim evlenmeyi dusundugum kiZ okyanusun ortasinda birakti beni. sonra onun yiklugunu limanda gece klubunde tanistigim kizla atmaya calistim. sadece gecelik 1night stand tarzi biseydi. en azindan iyle dusunmusutum. 3 5 gun beraber olduk o rus kiziyla. gemiden inince tabi bosluga dustum. oda surekli arayil soruyodu ona surekli benim iliski geciciydi ilersini dusunmuyorum dememe ragmen israrla beni gormek istiyodu son bir kez. iste bu ahval icinde yanina gittim 1 hafta sinra dondum ameliyat vs. sonra gemi tekrar. dondugumde turk.kiziyla tanistim 2 hafta sonra vurdu tekmeyi ama bisey baslamadigi icin koymadi. baska bi kizla daha tanistim annemin buldugu. ilk bulusmada sutladi. neyse hala bu ukraynalu hatun soruyo tabi dedim sen gel yaz ayi marmaris vodrum vs. 15 gun kaldi tabi brn buna diyaorum bak ben denizciyim bisluktayim ondan senne beraberim ciddi deilim daha sonra daha zor gelcek sana. tamam vs. ama dinlemiyor. tabi boyle 2.5 senr gecti hep bizim kisiligi oturmamis kizlarimizla takildim hic birisini birakmadim ama seviyorumda demedim. zati hep 2 3 gorusme sonrasi bitti. en son uktaynali hatundan ayrildim kiz hayata kustu hastaneye kaldirildi 1 aydan fazla tedavi gordu. zaten fakir kizdi isten attilar ailesi yoktu. 1 sene para gonderdim hayayta kalmasi icin en son o evlenip cocugu olunca artik onun mutlu olduguna inandim bu keZ baska bi kizla tanistim gene yabanci ukraynali ilk gunden sevdim onunda sevdigini dusundum daha sonra derin ask hissettim.gunduzum gecem o olmustu. ailemede arkadadlsrimda hepsi sevdi evlenip onun memleketine yerlesme niyetim vardi.hatta cocuklarin ismini konusmaya basladik. neyse son gorusmemizde ilk gun hersey iyiydi sabahi gariplesmeye basladi 2 3 gun sonra iyice ablamaya basladim sordum buna ne oluyor? yok bisey soyle boyle. son gunde artij srvmedigini insanlarin degistigini soyledi. herhangi biriyle tanistigini sanmiyorum 19 gun beraberdik annesi ve arkadaslair disinda kimseyle konusmadi. rusca bildigimden anliyordum. ama kafasi karisikti turkiyeye donunce artik arkadas kalalim dedi ilk 2 gun istar ettim dudun tasin vs vs.. artik bir haftafir yazmiyoruz yazmayida duSunmuyorum. sunu anladim insanlara cok deger verdiginizde degeriniz dusuyor. demekki cok onemsememek lazim. ayrica seven birinide kacirmamak lazim. sevmek icin cabalamak lazim..

  YanıtlaSil
 102. DR'Yİ BÜYÜK BURADAN TEŞEKKÜR EDERİM SORUNLARIMIZI ÇÖZEREK İÇİN BİZE EMAIL ÖĞRENİYOR (drsunnydsolution1@gmail.com
  benim adım Bayan Fatima, 5 yıl boyunca kocamla evlendim, bu yıl bir araya geldiğinde mutlu birlikte yaşıyordum ve o kızla tanıştığı bir iş gezisi için Avustralya'ya gelene kadar o zaman benden ve çocuklardan nefret ediyorduk ve seviyorum sadece onun. Bu yüzden kocam geziden döndüğünde beni ve çocuklarımızı tekrar görmek istemediğini söyledi, bu yüzden bizi evden çıkardı ve şimdi o diğer kadını görmek için Avustralya'ya gidiyordu. bu yüzden ben ve çocuklarım şimdi çok sinirli ve ben sadece annemle kalıyorum ve iyi tedavi edildi değildi çünkü annem babamın ölümünden sonra başka bir erkeğe evlendi, bu yüzden evlendiği adam onu ​​iyi tedavi etmedi. ve çocuklarım çok şaşırmıştı ve ben seviyorum ve çok seviyorum çünkü kocam eve geri almak için bir yol arıyordum, bu yüzden bir gün benim bilgisayarda geziniyorken bu büyü ile ilgili bir tanık gördüm DR Sunny, ifadeler internette bir hanımefendi tarafından paylaşılıyor ve beni çok etkilediğini düşünüyorum da deneyin. İlk başta korktum ama ne yaptığımı düşündüğümde ve çocuklarımın arasından geçtiysem, onunla temasa geçtim ve 24 saat sakinleşmemi söyledi, kocam bana geri gelecek ve en iyi sürprizim için bir çağrı aldım kocamdan sonra ikinci gününde soran çocuklardan ve ben DR Sunny'i aradım ve sorunların çocuğumun çözüldüğünü söyledi. Bu yüzden kötü bir hanımefendinin bu kadar uzun bir frenleme stresinden sonra ailemi geri almasını sağladım, böylece DR Sunny'den gelen bu yardımla hepiniz bu forumda DR Sunny'e büyük bir teşekkür borçlanmasını isterim ve ben benzer ya da benzer sorunlar ya da her türlü sorun için herhangi biri için de tavsiye ona onunla irtibata geçmelidir e-posta) (drsunnydsolution1@gmail.com) o hayatındaki tüm sorunlarınız ve önseçilerin çözümdür. bir kez daha e-posta adresini (drsunnydsolution1@gmail.com)

  AŞAĞIDAKİ HEYKELDE UZMANLAŞTIRILMIŞTIR.

  (1) Eski gününüzü isterseniz.

  (2) Her zaman kötü rüyalar görürseniz.

  (3) Eğer ofisinde terfi görmek istersen.

  (4) Kadınların / erkeklerin peşinizi koşmasını isterseniz.

  (5) Bir çocuğu isterseniz.

  (6) Zengin olmak istiyorsanız.

  (7) Eşinizi kocanızla sonsuza dek bağlamak istiyorsanız.

  (8) Mali desteğe ihtiyacınız varsa.

  (9) Nasıl kandırılmışsınız ve sizi kurtarmak için para kaybedersiniz.

  (10) boşanmayı bırakmak istersen.

  (11) kocanı boşamak istiyorsan.

  (12) İsteğinizin verilmesini istiyorsanız.

  (13) Gebe kalma büyüsü bebeği tasavvur etme

  (14) Ne kadar çok aşamada olursanız olun, rahatsız edici mahkeme davalarını ve boşanmayı kazanmanızı garanti etmek

  (15) Evliliğinizi veya ilişkinizi koparmaktan vazgeçin.

  (16) (HI V), (KANSER) gibi bir rahatsızlığınız varsa veya herhangi bir hastalık varsa.

  (17) Çocuğunuza veya kendinize kurban gitmeniz için dualara ihtiyacınız varsa.

  Size yardımcı olacak herhangi bir sorunuz varsa onunla tekrar temas kurduğunuzdan emin olun. e-posta adresi (drsunnydsolution1@gmail.com) hemen onunla iletişime geçin ... veya +2348077620669 numaralı telefonu arayın veya whatsapp yapın

  YanıtlaSil
 103. DR'Yİ BÜYÜK BURADAN TEŞEKKÜR EDERİM SORUNLARIMIZI ÇÖZEREK İÇİN BİZE EMAIL ÖĞRENİYOR (drsunnydsolution1@gmail.com
  benim adım Bayan Fatima, 5 yıl boyunca kocamla evlendim, bu yıl bir araya geldiğinde mutlu birlikte yaşıyordum ve o kızla tanıştığı bir iş gezisi için Avustralya'ya gelene kadar o zaman benden ve çocuklardan nefret ediyorduk ve seviyorum sadece onun. Bu yüzden kocam geziden döndüğünde beni ve çocuklarımızı tekrar görmek istemediğini söyledi, bu yüzden bizi evden çıkardı ve şimdi o diğer kadını görmek için Avustralya'ya gidiyordu. bu yüzden ben ve çocuklarım şimdi çok sinirli ve ben sadece annemle kalıyorum ve iyi tedavi edildi değildi çünkü annem babamın ölümünden sonra başka bir erkeğe evlendi, bu yüzden evlendiği adam onu ​​iyi tedavi etmedi. ve çocuklarım çok şaşırmıştı ve ben seviyorum ve çok seviyorum çünkü kocam eve geri almak için bir yol arıyordum, bu yüzden bir gün benim bilgisayarda geziniyorken bu büyü ile ilgili bir tanık gördüm DR Sunny, ifadeler internette bir hanımefendi tarafından paylaşılıyor ve beni çok etkilediğini düşünüyorum da deneyin. İlk başta korktum ama ne yaptığımı düşündüğümde ve çocuklarımın arasından geçtiysem, onunla temasa geçtim ve 24 saat sakinleşmemi söyledi, kocam bana geri gelecek ve en iyi sürprizim için bir çağrı aldım kocamdan sonra ikinci gününde soran çocuklardan ve ben DR Sunny'i aradım ve sorunların çocuğumun çözüldüğünü söyledi. Bu yüzden kötü bir hanımefendinin bu kadar uzun bir frenleme stresinden sonra ailemi geri almasını sağladım, böylece DR Sunny'den gelen bu yardımla hepiniz bu forumda DR Sunny'e büyük bir teşekkür borçlanmasını isterim ve ben benzer ya da benzer sorunlar ya da her türlü sorun için herhangi biri için de tavsiye ona onunla irtibata geçmelidir e-posta) (drsunnydsolution1@gmail.com) o hayatındaki tüm sorunlarınız ve önseçilerin çözümdür. bir kez daha e-posta adresini (drsunnydsolution1@gmail.com)

  AŞAĞIDAKİ HEYKELDE UZMANLAŞTIRILMIŞTIR.

  (1) Eski gününüzü isterseniz.

  (2) Her zaman kötü rüyalar görürseniz.

  (3) Eğer ofisinde terfi görmek istersen.

  (4) Kadınların / erkeklerin peşinizi koşmasını isterseniz.

  (5) Bir çocuğu isterseniz.

  (6) Zengin olmak istiyorsanız.

  (7) Eşinizi kocanızla sonsuza dek bağlamak istiyorsanız.

  (8) Mali desteğe ihtiyacınız varsa.

  (9) Nasıl kandırılmışsınız ve sizi kurtarmak için para kaybedersiniz.

  (10) boşanmayı bırakmak istersen.

  (11) kocanı boşamak istiyorsan.

  (12) İsteğinizin verilmesini istiyorsanız.

  (13) Gebe kalma büyüsü bebeği tasavvur etme

  (14) Ne kadar çok aşamada olursanız olun, rahatsız edici mahkeme davalarını ve boşanmayı kazanmanızı garanti etmek

  (15) Evliliğinizi veya ilişkinizi koparmaktan vazgeçin.

  (16) (HI V), (KANSER) gibi bir rahatsızlığınız varsa veya herhangi bir hastalık varsa.

  (17) Çocuğunuza veya kendinize kurban gitmeniz için dualara ihtiyacınız varsa.

  Size yardımcı olacak herhangi bir sorunuz varsa onunla tekrar temas kurduğunuzdan emin olun. e-posta adresi (drsunnydsolution1@gmail.com) hemen onunla iletişime geçin ... veya +2348077620669 numaralı telefonu arayın veya whatsapp yapın

  YanıtlaSil
 104. DR'Yİ BÜYÜK BURADAN TEŞEKKÜR EDERİM SORUNLARIMIZI ÇÖZEREK İÇİN BİZE EMAIL ÖĞRENİYOR (drsunnydsolution1@gmail.com
  benim adım Bayan Fatima, 5 yıl boyunca kocamla evlendim, bu yıl bir araya geldiğinde mutlu birlikte yaşıyordum ve o kızla tanıştığı bir iş gezisi için Avustralya'ya gelene kadar o zaman benden ve çocuklardan nefret ediyorduk ve seviyorum sadece onun. Bu yüzden kocam geziden döndüğünde beni ve çocuklarımızı tekrar görmek istemediğini söyledi, bu yüzden bizi evden çıkardı ve şimdi o diğer kadını görmek için Avustralya'ya gidiyordu. bu yüzden ben ve çocuklarım şimdi çok sinirli ve ben sadece annemle kalıyorum ve iyi tedavi edildi değildi çünkü annem babamın ölümünden sonra başka bir erkeğe evlendi, bu yüzden evlendiği adam onu ​​iyi tedavi etmedi. ve çocuklarım çok şaşırmıştı ve ben seviyorum ve çok seviyorum çünkü kocam eve geri almak için bir yol arıyordum, bu yüzden bir gün benim bilgisayarda geziniyorken bu büyü ile ilgili bir tanık gördüm DR Sunny, ifadeler internette bir hanımefendi tarafından paylaşılıyor ve beni çok etkilediğini düşünüyorum da deneyin. İlk başta korktum ama ne yaptığımı düşündüğümde ve çocuklarımın arasından geçtiysem, onunla temasa geçtim ve 24 saat sakinleşmemi söyledi, kocam bana geri gelecek ve en iyi sürprizim için bir çağrı aldım kocamdan sonra ikinci gününde soran çocuklardan ve ben DR Sunny'i aradım ve sorunların çocuğumun çözüldüğünü söyledi. Bu yüzden kötü bir hanımefendinin bu kadar uzun bir frenleme stresinden sonra ailemi geri almasını sağladım, böylece DR Sunny'den gelen bu yardımla hepiniz bu forumda DR Sunny'e büyük bir teşekkür borçlanmasını isterim ve ben benzer ya da benzer sorunlar ya da her türlü sorun için herhangi biri için de tavsiye ona onunla irtibata geçmelidir e-posta) (drsunnydsolution1@gmail.com) o hayatındaki tüm sorunlarınız ve önseçilerin çözümdür. bir kez daha e-posta adresini (drsunnydsolution1@gmail.com)

  AŞAĞIDAKİ HEYKELDE UZMANLAŞTIRILMIŞTIR.

  (1) Eski gününüzü isterseniz.

  (2) Her zaman kötü rüyalar görürseniz.

  (3) Eğer ofisinde terfi görmek istersen.

  (4) Kadınların / erkeklerin peşinizi koşmasını isterseniz.

  (5) Bir çocuğu isterseniz.

  (6) Zengin olmak istiyorsanız.

  (7) Eşinizi kocanızla sonsuza dek bağlamak istiyorsanız.

  (8) Mali desteğe ihtiyacınız varsa.

  (9) Nasıl kandırılmışsınız ve sizi kurtarmak için para kaybedersiniz.

  (10) boşanmayı bırakmak istersen.

  (11) kocanı boşamak istiyorsan.

  (12) İsteğinizin verilmesini istiyorsanız.

  (13) Gebe kalma büyüsü bebeği tasavvur etme

  (14) Ne kadar çok aşamada olursanız olun, rahatsız edici mahkeme davalarını ve boşanmayı kazanmanızı garanti etmek

  (15) Evliliğinizi veya ilişkinizi koparmaktan vazgeçin.

  (16) (HI V), (KANSER) gibi bir rahatsızlığınız varsa veya herhangi bir hastalık varsa.

  (17) Çocuğunuza veya kendinize kurban gitmeniz için dualara ihtiyacınız varsa.

  Size yardımcı olacak herhangi bir sorunuz varsa onunla tekrar temas kurduğunuzdan emin olun. e-posta adresi (drsunnydsolution1@gmail.com) hemen onunla iletişime geçin ... veya +2348077620669 numaralı telefonu arayın veya whatsapp yapın

  YanıtlaSil
 105. DR'Yİ BÜYÜK BURADAN TEŞEKKÜR EDERİM SORUNLARIMIZI ÇÖZEREK İÇİN BİZE EMAIL ÖĞRENİYOR (drsunnydsolution1@gmail.com
  benim adım Bayan Fatima, 5 yıl boyunca kocamla evlendim, bu yıl bir araya geldiğinde mutlu birlikte yaşıyordum ve o kızla tanıştığı bir iş gezisi için Avustralya'ya gelene kadar o zaman benden ve çocuklardan nefret ediyorduk ve seviyorum sadece onun. Bu yüzden kocam geziden döndüğünde beni ve çocuklarımızı tekrar görmek istemediğini söyledi, bu yüzden bizi evden çıkardı ve şimdi o diğer kadını görmek için Avustralya'ya gidiyordu. bu yüzden ben ve çocuklarım şimdi çok sinirli ve ben sadece annemle kalıyorum ve iyi tedavi edildi değildi çünkü annem babamın ölümünden sonra başka bir erkeğe evlendi, bu yüzden evlendiği adam onu ​​iyi tedavi etmedi. ve çocuklarım çok şaşırmıştı ve ben seviyorum ve çok seviyorum çünkü kocam eve geri almak için bir yol arıyordum, bu yüzden bir gün benim bilgisayarda geziniyorken bu büyü ile ilgili bir tanık gördüm DR Sunny, ifadeler internette bir hanımefendi tarafından paylaşılıyor ve beni çok etkilediğini düşünüyorum da deneyin. İlk başta korktum ama ne yaptığımı düşündüğümde ve çocuklarımın arasından geçtiysem, onunla temasa geçtim ve 24 saat sakinleşmemi söyledi, kocam bana geri gelecek ve en iyi sürprizim için bir çağrı aldım kocamdan sonra ikinci gününde soran çocuklardan ve ben DR Sunny'i aradım ve sorunların çocuğumun çözüldüğünü söyledi. Bu yüzden kötü bir hanımefendinin bu kadar uzun bir frenleme stresinden sonra ailemi geri almasını sağladım, böylece DR Sunny'den gelen bu yardımla hepiniz bu forumda DR Sunny'e büyük bir teşekkür borçlanmasını isterim ve ben benzer ya da benzer sorunlar ya da her türlü sorun için herhangi biri için de tavsiye ona onunla irtibata geçmelidir e-posta) (drsunnydsolution1@gmail.com) o hayatındaki tüm sorunlarınız ve önseçilerin çözümdür. bir kez daha e-posta adresini (drsunnydsolution1@gmail.com)

  AŞAĞIDAKİ HEYKELDE UZMANLAŞTIRILMIŞTIR.

  (1) Eski gününüzü isterseniz.

  (2) Her zaman kötü rüyalar görürseniz.

  (3) Eğer ofisinde terfi görmek istersen.

  (4) Kadınların / erkeklerin peşinizi koşmasını isterseniz.

  (5) Bir çocuğu isterseniz.

  (6) Zengin olmak istiyorsanız.

  (7) Eşinizi kocanızla sonsuza dek bağlamak istiyorsanız.

  (8) Mali desteğe ihtiyacınız varsa.

  (9) Nasıl kandırılmışsınız ve sizi kurtarmak için para kaybedersiniz.

  (10) boşanmayı bırakmak istersen.

  (11) kocanı boşamak istiyorsan.

  (12) İsteğinizin verilmesini istiyorsanız.

  (13) Gebe kalma büyüsü bebeği tasavvur etme

  (14) Ne kadar çok aşamada olursanız olun, rahatsız edici mahkeme davalarını ve boşanmayı kazanmanızı garanti etmek

  (15) Evliliğinizi veya ilişkinizi koparmaktan vazgeçin.

  (16) (HI V), (KANSER) gibi bir rahatsızlığınız varsa veya herhangi bir hastalık varsa.

  (17) Çocuğunuza veya kendinize kurban gitmeniz için dualara ihtiyacınız varsa.

  Size yardımcı olacak herhangi bir sorunuz varsa onunla tekrar temas kurduğunuzdan emin olun. e-posta adresi (drsunnydsolution1@gmail.com) hemen onunla iletişime geçin ... veya +2348077620669 numaralı telefonu arayın veya whatsapp yapın

  YanıtlaSil
 106. Benim adım Irrua Uzman Hastanesinin Dr Wilson Jones'u, organ cerrahisinde uzmanım ve satmak isteyen insan organıyım. Böbrekinizi satmak ilginizi çekiyorsa Lütfen bize geri dönmekten çekinmeyin, böylece devam edebiliriz. Aşağıdaki bilgileri kullanarak bizimle iletişime geçin.

  E-posta Adresi: irruaspecialisthospital@gmail.com

  YanıtlaSil
 107. Merhaba, bu evlilikle ilgili sorunlarla başa çıkmam gereken çok önemli bir mesajdır, belki belki sorun ne olursa olsun tüm umut kaybolmaz, evliliğinizi kurtarmak için bilmeniz gerekenler aşağıda, bir zamanlar zorluklarla karşı karşıya kaldım. ilişkim, şu anda bu makaleyi okurken size tanıtmak istediğim adam hakkında konuşan bir makaleyle karşılaşana kadar. Ekpen Tapınağı Ekpen Ekpen, evlilik yaşantınızla karşı karşıya olduğunuz, sorunun ne olduğunu çözmek için kullandığı güçlü büyüyle size yardımcı olabilecek evlilik sorununu yaşamak için tavsiye etmek istediğim adam. Bugün onunla iletişime geçin: ekpentemple@gmail.com veya +2347050270218 numaralı telefondaki whatsapp'dan memnun olduğunuzu söyleyin.

  YanıtlaSil
 108. Merhaba adım adım Jennifer Alosa, HIV yardımı ile teşhis edildi.
  birkaç yıl önce ve yıllarca onunla yaşıyordum ama
  Şükürler olsun tanıştığımda Dr Sagbo Diba'ya gitti, o da en iyilerinden biri
  Afrika'da bitkisel ilaç hazırlayan ve benim için hazırladığı bitkisel ilaçları hazırlayan Bitkisel Doktor, bana sorduğun gibi aldığım otları aldıktan sonra başka bir teste gittim ve en büyük supriceime negatif çıktı, ne kadar mutlu olduğumu bilmiyorsun Şimdilik bunu söylemek için bu aracı kullanıyorum Dr Sagbo Diba, Afrika'daki büyük Bitki ustası doktorlarından biridir ve HIV hastalığına yakalanmıştır. Afrika'daki en iyi yerli doktordan biri olarak iyi tanınıyor, bu aracı kullanıyorum. Dünyaya iyi haberi Dr Sagbo Diba'nın yaşayan bir ifadesi olarak söylemek. Ayrıca, bana tedavi ettiğini veya KANSER, EBOLA, ZIKA, DENGE, HERPES, BEYİN TÜMÖRLÜĞÜ, TAVUK POX, LEUKEMIA,
  VE ÖNEMLİ DİĞER ÖLÜMSİZ HASTALIKLAR. bu yüzden bu kadar öldürücü olan herkes
  Hastalık ya da herhangi bir arkadaş ve aile üyesi artık kaybetmeyin
  onunla temasa geçelim, bir Dr bize umut vermek için Tanrı'dan gönderdi.
  Onu denemek ve asla pişman olmayacaksınız. Ben canlı bir tanıklık yapıyorum.
  onun yardımına ihtiyacınız varsa lütfen onunla iletişime geçebilirsiniz.
  WHATS-APP +2347019642881, e-posta (drsagbo6088@gmail.com)

  YanıtlaSil
 109. *% 3 faizli kredi oranı sunar
  * Nakitsiz Girişimci İçin Sigorta
  * Para için garanti

  İyi kredi puanı ile Credit Financiaer Home, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar.

  İletişim Adresi:
  Whatsapp: +15184181390
  Doğrudan posta
  creditfinancierhome@gmail.com

  YanıtlaSil
 110. DR'Yİ BÜYÜK BURADAN TEŞEKKÜR EDERİM SORUNLARIMIZI ÇÖZEREK İÇİN BİZE EMAIL ÖĞRENİYOR (drsunnydsolution1@gmail.com
  benim adım Bayan Fatima, 5 yıl boyunca kocamla evlendim, bu yıl bir araya geldiğinde mutlu birlikte yaşıyordum ve o kızla tanıştığı bir iş gezisi için Avustralya'ya gelene kadar o zaman benden ve çocuklardan nefret ediyorduk ve seviyorum sadece onun. Bu yüzden kocam geziden döndüğünde beni ve çocuklarımızı tekrar görmek istemediğini söyledi, bu yüzden bizi evden çıkardı ve şimdi o diğer kadını görmek için Avustralya'ya gidiyordu. bu yüzden ben ve çocuklarım şimdi çok sinirli ve ben sadece annemle kalıyorum ve iyi tedavi edildi değildi çünkü annem babamın ölümünden sonra başka bir erkeğe evlendi, bu yüzden evlendiği adam onu ​​iyi tedavi ediyordu. ve çocuklarım çok şaşırmıştı ve ben seviyorum ve çok seviyorum çünkü kocam eve geri almak için bir yol arıyordum, bu yüzden bir gün benim bilgisayarda geziniyorken bu büyü ile ilgili bir tanık gördüm DR Sunny, ifadeler internette bir hanımefendi tarafından paylaşılıyor ve beni çok etkilediğini düşünüyorum da deneyin. İlk başta korktum ama ne yaptığımı düşündüğümde ve çocuklarımın arasından geçtiysem, onunla temasa geçtim ve 24 saat sakinleşmemi söyledi, kocam bana geri gelecek ve en iyi sürprizim için bir çağrı aldım kocamdan sonra ikinci gününde soran çocuklardan ve ben DR Sunny'i aradım ve sorunların çocuğumun çözüldüğünü söyledi. Bu yüzden kötü bir hanımefendinin bu kadar uzun frenleme stresinden sonra ailemi geri almasını sağladım, böylece DR Sunny'den gelen bu yardımla hepiniz bu forumda DR Sunny'e büyük bir teşekkür borçlanmasını isterim ve ben benzer ya da benzer sorunlar ya da her türlü sorun için herhangi biri için de tavsiye ona onunla irtibata geçmelidir e-posta) (drsunnydsolution1@gmail.com) o hayatındaki tüm sorunlarınız ve önseçilerin çözümdür. bir kez daha e-posta adresini (drsunnydsolution1@gmail.com)

  AŞAĞIDAKİ HEYKELDE UZMANLAŞTIRILMIŞTIR.

  (1) Eski gününüzü isterseniz.

  (2) Her zaman kötü rüyalar görürseniz.

  (3) Eğer ofisinde terfi görmek istersen.

  (4) Kadınların / erkeklerin peşinizi koşmasını isterseniz.

  (5) Bir çocuğu isterseniz.

  (6) Zengin olmak istiyorsanız.

  (7) Eşinizi kocanızla sonsuza dek bağlamak istiyorsanız.

  (8) Mali desteğe ihtiyacınız varsa.

  (9) Nasıl kandırılmışsınız ve sizi kurtarmak için para kaybedersiniz.

  (10) boşanmayı bırakmak istersen.

  (11) kocanı boşamak istiyorsanız.

  (12) İsteğinizin verilmesini istiyorsanız.

  (13) Gebe kalma büyüsü bebeği tasavvur etme

  (14) Ne kadar çok aşamada olursanız olun, rahatsız edici mahkeme davalarını ve boşanmayı kazanmanızı garanti etmek

  (15) Evliliğinizi veya ilişkinizi koparmaktan vazgeçin.

  (16) (HI V), (KANSER) gibi bir rahatsızlığınız varsa veya herhangi bir hastalık varsa.

  (17) Çocuğunuza veya kendinize kurban gitmeniz için dualara ihtiyacınız varsa.

  Size yardımcı olacak herhangi bir sorunuz varsa onunla tekrar temas kurduğunuzdan emin olun. e-posta adresi (drsunnydsolution1@gmail.com) hemen onunla iletişime geçin ... veya +2348077620669 numaralı telefonu arayın veya whatsapp yapın

  YanıtlaSil
 111. Deneyimimi paylaşmak için buradayım. Kocam nasıl döndüm, kocam sonunda döndü, 9 yıldır evliyiz ve iki çocuğumuz var. Bu bizim için iyi ve hep mutluyuz. Bir gün kocam anlamadığı bir şekilde çalışıyorken, bana ve çocuklara nasıl davrandığından çok şüpheliydim. Ardından bir ay eve gitmemi istedi ve beni istediğini boşamak için aramadı, ona ne yapmamı istediğini sordum ve beni bir daha görmek istemedi. 2 yıldan fazla bir süre hasta olmuştu, deliydim ve ne yapacağımı bilmiyordum. Onu o kadar çok seviyorum ki o benim hayatımda ve tekrar bir şey yapmak istemiyor. Anneme mevcut durumla ilgili bir sorun yaşadığım ve kocamın kocasının ona başka bir kadınla evlendiğini, neden bir şey söylediğini, benden nefret ettiğini ve tanıtıldığım arkadaşımdan birinin hakkında söylediğini söylediğini söyledim Daha sonra Dr.chamber ile e-posta yoluyla temasa geçtim ve bana ne yapmamı istediğini yaptım ama onun komik yanı, kocamın bir yıl önce beni terk etmiş olması ve zaten beni ve çocukları unutmasıydı, kocam beni aradı ve affı için yalvarmaya başladı, Dr.Chamberc'le tanışmadan önce farklı büyü tekeri denedim ancak not geldi ancak bu Doktor gerçekti ve ben çocuklarımla mutluyum ve o zaman çocukları dönecekti ve beni sevdiğini. Ne olduğunu bilmiyorum. Ama bugün, kocam ve ailem tekrar mutlu. Doktor Chamberc, ailemi tekrar geri getirdiğim için teşekkür ederim. Ayrıca Dr.Chamberc'den yardıma ihtiyacınız var E-posta adresi chamberc564@yahoo.com Bu aşağıdaki sorunlardan herhangi birinde ona başvurun (1) Sevgilinizi geri getirmek isterseniz (2) Sen her zaman bir kabustur. (3) Ofisinizi desteklemek için (4) Çocuğunuzu istiyorsanız. (5) Zengin olmak istiyorsun. (6) Eşiniz / eşiniz, yalnız kalmanızı istiyor. (7) mali yardım. 8) Evlilik sahibi olmak istiyorsanız 9) İnsanlara ilgi duymak istiyorsanız 10) Çocuk durumu 11) Eşinize ihtiyacınız var 13) Piyango almak için 14) Promosyon hatası 15) KORUNMA KONUSUNDA KORUNMA 16) İşletme hata 17) İyi çalışma HECHIZO 18) Herhangi bir hastalığı tedavi edin. (19) The E.T.C Çözümle, DrChamberc ile bu chamberc564@yahoo.com e-postasıyla iletişime geçin, onlarla iletişime geçerek tüm sorunlarınızı çözebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 112. Bitkisel takviyeleri binlerce yıldır var olmuş ve birkaç farklı kültürde izlenebiliyor. Şimdilik. Otlar şimdi Diyabetik Herpes, Kronik Ağrı, Astım Yetmezliği, Göğüs Ağrısı, Mide bulantısı, Disfaji, Hıçkırık, hatta Boğaz Ağrısı ve Mide yanması tedavisinde kullanılır. Otları çok seviyorum. Çoğu zaman, enjeksiyon ve uyuşturucular sadece zaman kaybıdır. Geçen yıl otlar ve süper sabun kullanımı ile Boğaz Ağrısı ve Mide yanması hastalığından kurtulduğumda boğaz ağrısı ve mide ekşimesinden 13 yıl boyunca acı çekti ancak DR yardımıyla. AKHIGBE bitkisel tıp, birkaç hafta içinde DHL doğum hizmeti ile bana gönderdiği otlar ve süper sabunu kullandım. Şu anda karşı karşıya olduğunuz sağlık problemini bilmiyorum ama size Dr AKHIGBE ile temasa geçtiğinizde sorununuzu kendisine anlatırsanız, bu sorunların birkaç hafta içinde çözüleceğini garanti ederek size güvence verdi, Dr. AKHIGBE aracılığıyla onun e-posta adresi: akhigbespellhome@gmail.com veya WHATSAP / CALL onu +2349035428122. Dr AKHIGBE'nin iyi çalışmalarını paylaşın ve başkalarını farklı türden enfeksiyonlardan kurtarın.

  YanıtlaSil
 113. BÜYÜK DR'DEN TEŞEKKÜR EDERİM SORUNLARINIZI ÇÖZÜMÜ İÇİN HIS EMAIL (drsunnydsolution1@gmail.com)

  benim adım Miss Fatima, 5 yıldır kocamla evlendik bu yıl için mutlu bir şekilde birlikte yaşıyorduk ve bu kızla tanıştığı bir iş gezisi için Avustralya'ya gidene kadar ve o zamandan beri benden ve çocuklardan ve sevgiden nefret etmiyor onu sadece. Kocam yolculuktan geri döndüğünde, beni ve çocuklarımı tekrar görmek istemediğini söyledi ve bizi evden dışarı sürdü ve şimdi de diğer kadınları görmek için Avustralya'ya gidiyordu. öyleyse ben ve çocuklarım çok sinirliydi ve annemle kalıyordum ve iyi davranmıyordum çünkü annem babamın ölümünden sonra başka bir adama evleniyordu, böylece evlendiği adam ona iyi davranmıyordu, ben ve çocuklarım çok kafam karışmıştı ve kocamı eve geri götürmek için bir yol arıyordum çünkü onu çok seviyorum ve besliyordum, bu yüzden bir gün bilgisayarımda tarama yaparken bu büyü ile ilgili bir tanıklık gördüm DR Sunny, tanıklıklar Bir bayan tarafından internette paylaştığım ve beni çok etkilediğim de denemeyi düşünüyorum. İlk başta korktum ama ne zaman ben ve çocuklarımın içinden geçtiğini düşündüğümde onunla temasa geçtim ve o sadece 24 saat boyunca kocamın bana döneceğini ve en iyi sürprizi aramam gerektiğini söyledi. Kocamdan ikinci günlerde çocuklardan sonra sordum ve DR Sunny'i aradım ve senin sorunların benim çocuğumu çözdüğünü söyledi. Bu yüzden ailem nasıl kötü bir kadın tarafından fren yapıp uzun bir stres geçirdikten sonra DR Sunny'den tüm bu yardımlarla, bu forumda hepinizi DR Sunny'e çok teşekkür etmek istiyorum. ayrıca bu tür ya da benzer problemlerde veya herhangi bir problemde herhangi biri için tavsiye de onun e-postası ile irtibata geçmelidir) (drsunnydsolution1@gmail.com) o hayattaki tüm sorun ve çıkmazlara çözümdür. bir kez daha e-posta adresi (drsunnydsolution1@gmail.com)

  AŞAĞIDAKİ SPELL'TE ÖZELDİR.

  (1) Eğer eskiyi geri istiyorsan.

  (2) her zaman kötü hayalleriniz varsa.

  (3) Ofisinizde terfi etmek istiyorsanız.

  (4) Kadınların / erkeklerin peşinden koşmasını istiyorsan.

  (5) Bir çocuk istiyorsanız.

  (6) Zengin olmak istiyorsan.

  (7) Eğer kocanızı / eşinizi sonsuza dek sizinki gibi bağlamak istiyorsanız.

  (8) Mali yardıma ihtiyacınız varsa.

  (9) Nasıl dolandırıldın ve paranı geri kazanmak istiyorsun.

  (10) boşanmanızı durdurmak isterseniz.

  (11) eğer kocandan boşanmak istiyorsan.

  (12) dileklerin kabul edilmesini istiyorsanız.

  (13) Gebelik gebe bebeğim

  (14) Sorunlu mahkeme davalarını ve boşanmayı kazanıp kazanmadığınızı garanti edin.

  (15) Evliliğinizi ya da ilişkinizi parçalamayı kesin.

  (16) (H I V), (CANCER) veya herhangi bir hastalık gibi bir hastalığınız varsa.

  (17) çocuğunuz veya kendiniz için kurtuluş için dualara ihtiyacınız varsa.

  Bir kez daha size yardımcı olacak herhangi bir probleminiz varsa onunla iletişime geçtiğinizden emin olun. E-posta adresi (drsunnydsolution1@gmail.com) hemen ona ulaşın .... +2348077620669 üzerinde whatsapp numarası

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim adım Hellen Koger, İskoçya'lıyım, hayatım hakkında herkesle ve hayatında yardıma ihtiyacı olanlarla ilgili harika haberleri paylaşmak istiyorum. Altı yıl boyunca acı çektim, kocam beni terk etti ve başka bir kadını almaya devam etti çünkü ailesi beni sevmiyor ve ben ona bebek veremediğim için 6 yıl boyunca gözyaşlarım vardı çünkü kocam boşandıktan sonra Bana yardım eden büyüyü arıyordu Birçok sihirbazla tanıştık, hepsi bana yardım etmeden para topladılar ama 14 Mayıs 2018'de bir kadına doktor olarak adlandırılan bir sihirbazın iyi bir işini paylaştıklarını gördüm. Kendisiyle temasa geçtiğimde onunla temasa geçmek için cesaretimi almalıyım, bana sorununun çözüldüğünü söyledi çünkü benimle temasa geçtiğimi söyledim, onun kaderi büyüden sonra kocamın bana 24 saatten daha kısa bir sürede geri döneceğini söyledi. Ben, kocamın bizi özür dilemeye çağırdığını söyledi. Bana her şeyi söylediğinde, kocam beni telefonla aradı ve 6 yıl boşanma sonrasında onu geri almamı istedi. bugün bu mesajı paylaşıyorum çünkü dünyanın bunu bilmesini ve iyi bir iş olmasını istiyorum, ayrıca hamile olduğumdan sonra hamile olduğum için ve bir çeşit yardıma ihtiyaç duyanlarınız için çok mutluyum, Sorunlar para, para sorunu, adı, tavsiye, bugün doktorla iletişime geçin ve sorununuzu buradan çözebilirsiniz. E-posta: spellspecialistcaster937@gmail.com

   Sil
 114. Benim adım JUANIA DANAJ.Ii deneyimlerimi sizlerle paylaşmak isterdim aslında kocam evliliğimizi birkaç yıl boyunca küçük bir tartışmayı izledikten sonra evliliğe bıraktı, iki çocuğumu görevime bıraktı.Gerçek durumum her geçen gün bozuldu aynı zamanda işimi kaybettim. Her zaman ona aşık olmak ve sevimli çocuklarımızın yanında olmasını istediğim Dr.Chamberc ile temas kurarak Forum'larda buldum. Kocamın bana verdiği ritüellerden 3 gün sonra kocamın dönüşünde hoş bir sürpriz oldu. Dr.Chamberc, ve şimdi tüm finansal durumum olumlu yönde değişti, başka bir iş buldum ve iyi bir ücret aldım.Tedavi, maddi, sağlık, psikolojik vb. Problemleri olanlar için… Memnun kalmak için Dr.Chamberc ile iletişime geçin. İşte onun bağlantıları:
  E-posta: chamberc564@yahoo.com

  YanıtlaSil
 115. Bir iş adamı mı yoksa kadın mı? Herhangi bir finansal karışıklık içinde misiniz veya kendi işinizi kurmak için paraya ihtiyacınız var mı? Güzel bir Küçük Ölçekli ve orta ölçekli bir işletme kurmak için bir krediye ihtiyacınız var mı? Düşük bir kredi puanınız var mı ve yerel bankalardan ve diğer finans kurumlarından sermaye kredisi almakta zorlanıyor musunuz? Gerçekten güvenilir bir kredi firmasından 1000 $ - 10.000.000 $ alabileceğiniz güvenilir bir kredi firması alabilirsiniz, bu tanınmış bir kredi firması bugün bize ulaşınE-posta: trustfundfinaceservice@gmail.com

  ADAMS BALYN
  Güven Fonu Kredisi
  CEO
  Tel .: + 16265388288
  E-posta: trustfundfinaceservice@gmail.com
  Web sitesi: trustfund.wordpress.com

  YanıtlaSil
 116. Bu bana yardım eden bir adamın iyi çalışmasının ifadesi. Benim adım ELDA VERA ve İspanya'da yaşıyorum. Hayatım döndü! 8 yıllık evlilikten sonra kocam beni terk etti ve üç çocuğumuzla birlikte beni terk etti. Hayatımın bitmek üzere olduğunu hissettim. İnternette tanıştığım DR Chamberc adında bir sihirbazımız var. İnançlı bir günde, internette gezinirken, problemlerimi çözebilecek iyi bir yazım boksörüyordum. Bu özel sihirbaz hakkında bir dizi tanıklık buldum. Bazı insanlar eski bir sevgilisini geri getirdiğini, bazılarının da rahmi geri getirdiğini, bazılarının boşanmayı durduracak bir büyü ortaya çıkarabileceğini ve bunun gibi bir şey olduğunu kanıtladığını ifade etti. Dr.Chamberc'in eski sevgilisini 48 saatten az bir sürede emekliye ayrıldığını ve ifadenin sonunda Dr.Chamberc'in e-posta adresini yayınladığını gösteren Grace adlı bir kadın gördüğüm özel bir ifade vardı. Bütün bunları okuduktan sonra, DR Chanberc'i denemeye karar verdim. Onunla e-postayla bağlantı kurdum ve problemimi açıkladım. Sadece 3 gün içinde kocam bana döndü. Sorunlarımızı çözüyoruz, ve hatta eskisinden daha mutluyuz. Dr.Chamberc gerçekten yetenekli bir adamdır ve onu yayınlamayı bırakmayacağım çünkü o harika bir adamdır. Eğer sorun yaşıyorsanız ve bu sorunu sizin için çözmek için gerçek ve gerçek bir sihirbaz arıyorsanız. Bugün Dr.Chamberc'i dene, sorunun cevabı olabilir. Onunla irtibata geçebildiğiniz Email chamberc564@yahoo.com Teşekkür ederim,
  Aşağıdakiler için ona ulaşın:
  (1) Eski sevgilinizi geri yüklemek istiyorsanız
  (2) Her zaman kötü hayalleriniz varsa.
  (3) Ofisinizde terfi ettirilmek istiyorsunuz.
  (4) Kadınların / erkeklerin peşinden koşmasını istersiniz.
  (5) Bir çocuk istiyorsanız.
  (6) Zengin olmak istersiniz.
  (7) Kocanızı / eşinizi, isteğinizin sonsuza dek sürmesini sağlamak istiyorsunuz.
  (8) Mali desteğe ihtiyacınız varsa.
  (9) Otların bakımı
  10) İnsanların hapisten çıkmasına yardımcı olun
  (11) Evlilik rolleri
  (12) Mucizevi çubuklar
  (13) Çekiliş
  (14) CHARMING PROPHET
  (15) Cazip anlar
  (16) Hastalıkları ortadan kaldırır.
  (17) YAVRULARIN KAZANAN OYUNCULARI
  (18) SERGİ SPELLİ'NDE BAŞARI
  (19) Seni kimin seveceğini bilmek için büyü.
  (20) İş Yazışması
  (21) HIV hastalığının çubuklarını çıkarın
  Bugün iletişime geç:
  chamberc564@yahoo.com

  YanıtlaSil
 117. herkese iyi günler
  iyi bir şekilde 1 böbreğe ihtiyaç vardır,
  eğer böbreğini bugün hastaneme satmaya hazırsan.
  Böbrek 250.000 00 $ için iyi bir miktar sunacak.

  iletişim e-posta bağlantısıdır:
  size yardımcı olmak için burada olduğum için endişelenmeyin.

  Selamlar
  Prof Dr Tyson
  hastane

  YanıtlaSil
 118. Bu bana yardım eden bir adamın iyi çalışmasının ifadesi. Benim adım ELDA VERA ve İspanya'da yaşıyorum. Hayatım döndü! 8 yıllık evlilikten sonra kocam beni terk etti ve üç çocuğumuzla birlikte beni terk etti. Hayatımın bitmek üzere olduğunu hissettim. İnternette tanıştığım DR Chamberc adında bir sihirbazımız var. İnançlı bir günde, internette gezinirken, problemlerimi çözebilecek iyi bir yazım boksörüyordum. Bu özel sihirbaz hakkında bir dizi tanıklık buldum. Bazı insanlar eski bir sevgilisini geri getirdiğini, bazılarının da rahmi geri getirdiğini, bazılarının boşanmayı durduracak bir büyü ortaya çıkarabileceğini ve bunun gibi bir şey olduğunu kanıtladığını ifade etti. Dr.Chamberc'in eski sevgilisini 48 saatten az bir sürede emekliye ayrıldığını ve ifadenin sonunda Dr.Chamberc'in e-posta adresini yayınladığını gösteren Grace adlı bir kadın gördüğüm özel bir ifade vardı. Bütün bunları okuduktan sonra, DR Chanberc'i denemeye karar verdim. Onunla e-postayla bağlantı kurdum ve problemimi açıkladım. Sadece 3 gün içinde kocam bana döndü. Sorunlarımızı çözüyoruz, ve hatta eskisinden daha mutluyuz. Dr.Chamberc gerçekten yetenekli bir adamdır ve onu yayınlamayı bırakmayacağım çünkü o harika bir adamdır. Eğer sorun yaşıyorsanız ve bu sorunu sizin için çözmek için gerçek ve gerçek bir sihirbaz arıyorsanız. Bugün Dr.Chamberc'i dene, sorunun cevabı olabilir. Onunla irtibata geçebildiğiniz Email chamberc564@yahoo.com Teşekkür ederim,
  Aşağıdakiler için ona ulaşın:
  (1) Eski sevgilinizi geri yüklemek istiyorsanız
  (2) Her zaman kötü hayalleriniz varsa.
  (3) Ofisinizde terfi ettirilmek istiyorsunuz.
  (4) Kadınların / erkeklerin peşinden koşmasını istersiniz.
  (5) Bir çocuk istiyorsanız.
  (6) Zengin olmak istersiniz.
  (7) Kocanızı / eşinizi, isteğinizin sonsuza dek sürmesini sağlamak istiyorsunuz.
  (8) Mali desteğe ihtiyacınız varsa.
  (9) Otların bakımı
  10) İnsanların hapisten çıkmasına yardımcı olun
  (11) Evlilik rolleri
  (12) Mucizevi çubuklar
  (13) Çekiliş
  (14) CHARMING PROPHET
  (15) Cazip anlar
  (16) Hastalıkları ortadan kaldırır.
  (17) YAVRULARIN KAZANAN OYUNCULARI
  (18) SERGİ SPELLİ'NDE BAŞARI
  (19) Seni kimin seveceğini bilmek için büyü.
  (20) İş Yazışması
  (21) HIV hastalığının çubuklarını çıkarın
  Bugün iletişime geç:
  chamberc564@yahoo.com

  YanıtlaSil
 119. Bir hayat kurtarmak, böbrek donörü olmak ve iyi ücret almak

  Herkese merhaba, ben Doktor Hassan'ım ve finansal durumunuzu değiştirmek, bir böbrek donörü olmak ve bir hayat kurtarmak ve hala iyi bir ücret almak isteyeceğinizi bilmenizi isterim. Sağlıklı olduğunuzu biliyorsanız, sadece bir böbrek satmaya veya bağış yapmaya hazırsınız (ödeme, seyahat masrafları için ödenen tüm masraflarla birlikte 500.000 dolar), bugün hastanemde bir bağışçı haline gelir. Daha fazla hayatın her gününü kurtardığımız için acilen böbreklerden bağışlara ihtiyacımız var.
  Talebinizi bana bugün yazın e-posta: (doktoryekterkidneytransplant@gmail.com)
  Not: ameliyat ve sadece sağlıklı insanlar seyahat etmeye hazır

  Doktor Hassan Yekter.
  doktoryekterkidneytransplant@gmail.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu bana yardım eden bir erkeğin iyi çalışmasıyla ilgili tanıklığım ... Benim adım CAROLINE WAYNE. ve ben NEW YORK, ABD'de yaşıyorum. Hayatım geri döndü! 8 yıllık evlilikten sonra kocam üç çocuğumuzla birlikte beni terk etti. Hayatımın bitmek üzereymiş gibi hissettim ve parçalanıyordu. İnternette tanıştığım papa Justus adında bir büyü casusu vardı. İnançlı bir günde, internette dolaşırken, sorunlarımı çözebilecek iyi bir caster arıyordum. Bu özel caster hakkında tanıklıklarla karşılaştım. Bazı insanlar eski sevgilerini geri getirdiğini, bazılarının da rahmi geri getirdiğini kanıtladığını ifade etti, bazıları boşanmayı durdurmak için bir büyü yapabileceğini söyledi. Gördüğüm özel bir tanıklık vardı, Grace denen bir kadın hakkındaydı, Dr.Chamberc'in Ex sevgilisini 72 saatten az bir süre önce nasıl geri getirdiğine ve Dr.Chamberc e-posta adresini bıraktığı ifadesinin sonunda ifadesini verdi. Bütün bunları okuduktan sonra Dr.Chamberc'i denemeye karar verdim.
   Onunla e-posta yoluyla iletişime geçtim ve sorunlarımı ona anlattım. Sadece 3 gün içinde kocam bana döndü. Sorunlarımızı çözdük ve daha öncekinden daha mutluyuz. Dr.Chambercs gerçekten yetenekli ve yetenekli bir adamdır ve onu yayınlamayı bırakmayacağım çünkü o harika bir adamdır… Bir probleminiz varsa ve bu sorunu sizin için çözmek için gerçek ve gerçek bir caster bulmak istiyorsanız. Bugün Dr.Chamberc'i dene, problemlerinin cevabı olabilir. İşte onun iletişim: spellspecialistcaster937@gmail.com
   Teşekkür ederim harika Justus. Aşağıdakiler için ona ulaşın:
   (1) Eğer eskiyi geri istiyorsan.
   (2) her zaman kötü hayalleriniz varsa.
   (3) Ofisinizde terfi ettirilmek istiyorsunuz.
   (4) Kadınların / erkeklerin peşinden koşmasını istersiniz.
   (5) Bir çocuk istiyorsanız.
   (6) [Zengin olmak istersiniz.
   (7) Kocanızı / eşinizi sonsuza dek sizinki gibi bağlamak istersiniz.
   (8) Mali yardıma ihtiyacınız varsa.
   (9) Bitkisel bakım
   10) İnsanları cezaevinden çıkarmaya yardımcı olun
   (11) Evlilik Büyüleri
   (12) Mucize Büyü
   (13) Güzellik Büyüleri
   (14) PROPHECY CHARM
   (15) Cazibe Büyü
   (16) Kötü Göz Büyüleri
   (17) Öpüşme Büyüsü
   (18) Hastalık Büyülerini Kaldır
   (19) SEÇİM KAZANAN SPELLLER
   (20) SINAVLARDA SORUNLAR
   (21) Seni kim sevmesi için cazibe.
   (22) İş büyüsü.
   (23) Uzun kayıp ailenizi bulun.
   Onunla bugün iletişime geçin:
   spellspecialistcaster937@gmail.com

   Sil
 120. Hayatım boyunca, Dr.Agbazara'nın yaptığı gibi çok hızlı çalışan hiçbir şeyi görmedim. Ben New Jersey'den geliyorum ve ismim Dr.Agbazara ile temasa geçtikten sonra Nicole'um. Her madalyonun iki yüzü olduğunu söyleyerek inanmaya başladım. Sevgilim beni terk edince, bana bir daha gelmemek için yemin etti ama Tanrı'ya şükürler olsun ki Dr.Agbazara'nın yardımıyla sevgilim 48 saat içinde bana geri döndü ve ben de diğer insanlarla iletişim kurmak için kalbi kırmak istiyorum. Agbazara aşağıdaki e-posta yoluyla aşağıda detayları aracılığıyla ( agbazara@gmail.com ) veya Whatsapp üzerinden: (+2348104102662) o zaman Dr.Agbazara'nın harikalarını görebilirsiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim adım Hellen Koger, İskoçya'lıyım, hayatım hakkında herkesle ve hayatında yardıma ihtiyacı olanlarla ilgili harika haberleri paylaşmak istiyorum. Altı yıl boyunca acı çektim, kocam beni terk etti ve başka bir kadını almaya devam etti çünkü ailesi beni sevmiyor ve ben ona bebek veremediğim için 6 yıl boyunca gözyaşlarım vardı çünkü kocam boşandıktan sonra Bana yardım eden büyüyü arıyordu Birçok sihirbazla tanıştık, hepsi bana yardım etmeden para topladılar ama 14 Mayıs 2018'de bir kadına doktor olarak adlandırılan bir sihirbazın iyi bir işini paylaştıklarını gördüm. Kendisiyle temasa geçtiğimde onunla temasa geçmek için cesaretimi almalıyım, bana sorununun çözüldüğünü söyledi çünkü benimle temasa geçtiğimi söyledim, onun kaderi büyüden sonra kocamın bana 24 saatten daha kısa bir sürede geri döneceğini söyledi. Ben, kocamın bizi özür dilemeye çağırdığını söyledi. Bana her şeyi söylediğinde, kocam beni telefonla aradı ve 6 yıl boşanma sonrasında onu geri almamı istedi. bugün bu mesajı paylaşıyorum çünkü dünyanın bunu bilmesini ve iyi bir iş olmasını istiyorum, ayrıca hamile olduğumdan sonra hamile olduğum için ve bir çeşit yardıma ihtiyaç duyanlarınız için çok mutluyum, Sorunlar para, para sorunu, adı, tavsiye, bugün doktorla iletişime geçin ve sorununuzu buradan çözebilirsiniz. E-posta: spellspecialistcaster937@gmail.com

   Sil
 121. Benim adım Ahiga Audrey, Ohio, ABD'de yaşıyorum ve üç çocuklu güzel ve sevecen bir kocam olduğu için mutluyum. Ailemde bir yıl önce kocamla kocam arasında büyük bir sorun oluştu, o kadar korkunç ki, davayı boşanmak için mahkemeye getirdi. Bir daha asla benimle kalamayacağını ve artık beni sevmediğini söyledi. Böylece evi terk etti ve çocuklarımın ciddi acı çekmelerine neden oldu. Çok fazla yalvarıp geri almak için tüm yollarını denedim ama hiç kullanmadım. Sonunda, kararını verdiğini ve bir daha beni görmeyeceğini doğruladı. Çılgın bir gecede, işten döndüğümde kocama sorduğum eski bir arkadaşımla tanıştım. Ona her şeyi açıkladım, o yüzden kocamı geri alabilmemin tek yolunun bir büyü hırsızını ziyaret etmesini sağladığını söyledi çünkü o da onun için gerçekten işe yaradı. Bununla birlikte, hiç bir zaman imla iman etmedim, ama tavsiyesine uymaktan başka seçeneğim yoktu. Bana spellspecial9001@gmail.com olan yazım denetleyicisinin e-posta adresini verdi.
  Ertesi sabah, bana verdiği adrese ve kocamı iki gün içinde geri alacağına dair güvence belgesi gönderdim. Ne harika bir açıklama! LOL !!! Hiç düşünmedim ki benimle konuştu ve bana yapmam gereken her şeyi anlattı. Ertesi sabah, şaşırtıcı bir şekilde, bir yıl boyunca beni aramamış olan kocam geri dönmemi söyledi. Çok mu şaşırtıcı? Eh, aynı gün, çok sevgi ve neşe ile geri döndü, ve hatalarından ve bana ve çocuklarıma yaptığı acıdan dolayı özür diledi. O günden beri ilişkimiz öncekinden daha güçlüydü. Bu harika yazım kanalının yardımı için teşekkür ederiz. Farklı zorluklarla ilgili her şey için tavsiyem bu büyük insanla iletişim kurmaktır ve benim için yaptığım gibi tüm sorunlarınızı çözecektir. Bu e-posta adresi aracılığıyla ona bir e-posta gönderebilirsiniz. Ona tüm dünyaya muhteşem güçlerini anlatacağına söz verdim. (spellspecialistcaster937@gmail.com), eğer böyle bir durumdaysanız ya da "eskilerini geri almakla ilgili herhangi bir probleminiz varsa
  1) Yaptığınız her şeyde terfi edin.
  2) İyi para kazanın ya da bir piyango kazanın.
  3) İşletmede başarıya ulaşmak.
  4) manevi problemler.
  5) kovuşturma
  6) Yaşam partnerinize bakın.
  7) iyi ücretli bir iş alın.
  8) Evliliğinizi kontrol altına alın.
  9) İnsanlardan fayda ve kazanç elde edin.
  10) para kaybetmek.
  (11) tüm hastalıkları iyileştirir. HIV / AIDS, kanser, her şeyde olduğu gibi hem tedavi edilebilir hem de sağlıksız
  (12) hamilelik problemlerini çözebilir ve sizi çocuklarla kutsasın.
  E-postası bir kez daha adres yine spellspecialistcaster937@gmail.com

  YanıtlaSil
 122. Biz Iowa City, Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi temsilcisiyiz, bir kez daha hastalarımız için böbrek almak için buradayız ve onlar kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi bir miktar para ödemeyi kabul etmişlerdir. Bir bağışçı olmak ister veya bir Hayatı kurtarmak istiyorsanız, aşağıdaki e-postada bize yazabilirsiniz.

  Zengin olmanız için bir fırsat budur, güvence altına alır ve size% 100 güvenli işlem garantisi veririz, her şey yol gösterici yasalara göre yapılacaktır.
  Artık daha fazla zaman kaybetmeyin, lütfen bize iowalutheranhospital@gmail.com adresinden yazın.
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Iowa Lutheran Hastanesi.

  YanıtlaSil
 123. All thanks to Dr Ogudugu just contacted this man after my husband of about 4years left me and to my surprise it took this man just 3days to bring him back to Dr Ogudugu his the best spell caster around to solve any problem for you.
  {1} HIV/AIDS
  {2CANCER
  {3}HERPES
  {4}DIABETES
  (5}HERPERTITIS B

  Email: GREATOGUDUGU@GMAIL.COM
  Call/WhatsApp:+27663492930

  YanıtlaSil
 124. İsmim Doktor Michael Baldwin, Iowa Lutheran Hastanesi'nin bir temsilcisi, Organ cerrahisinde uzmandırız ve böbreklerin satın alınmasıyla ilgileniriz ve hastamız böbreğe bağış yapmaya karar veren herhangi bir donöre büyük miktarda para ödemeyi kabul etti. onları kurtarın ve Iowa City, ABD'de bulunuyoruz.
  Böbreğinizi satmakla ilgileniyorsanız, lütfen ilerlememiz için bize geri dönmekten çekinmeyin.
  Ve eğer ilgilenirseniz bizim e-postamız: iowalutheranhospital@gmail.com

  YanıtlaSil
 125. Adım Lauren herkese acil ve hızlı aşk büyüsü için Dr.Kumola ile e-posta (Dr.Kumola_lovespell@outlook.com) aracılığıyla iletişim kurmasını tavsiye edeceğim, Güvenebileceğiniz en iyi büyü casteridir. Kocam ayrıldıktan sonra Dr.Kumola'nın yardımıyla eve döndü. Ailemi tekrar mutlu etmek için çok mutluyum. Herhangi bir sorunu çözmek için yardıma ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim:

  Bitkisel tedaviye ihtiyacınız var mı?
  İlişki tavsiyesi veya yardıma ihtiyacınız var mı?
  Eski sevgilin olsun diye büyüye ihtiyacın var mı?
  Çocuk sahibi olmak için büyüye ihtiyacınız var mı?
  Herhangi bir hastalığa veya hastalığa karşı tedaviye ihtiyacınız var mı?
  Ofiste veya işte tanıtılmak için yardıma ihtiyacınız var mı? vb..

  onun e-postası tekrar (Dr.Kumola_lovespell@outlook.com) teşekkür ederim..

  YanıtlaSil

biraz müzik lütfen